Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 93-79 (23-18, 21-17, 21-26, 13-17, 15-1)

Játékvezetők: Földházi Tamás, Benczur Tamás, Hegedűs Tibor.

SZOLNOK: Pavlicevic 10/9, Vojvoda 22/6, Barnies 13/9, Eilingsfeld 4, Andric 29.
Csere: Popovic, Borisov 11/3, Tóth 4, Wittmann.
Vezetőedző: Kmezic Zoran. Edző: Andrius Jurkunas.

KAPOSVÁR: Wisseh 9/3, Cooke 12, Frazier 19/9, Hendlein 10, Simms 6.
Csere: Grebenár 9, Baki 7/3, Fodor M. 7/3, Papp.
Vezetőedző: Fekete Ádám.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 2-0, 2-2, 4.p.: 11-2, 7.p.: 13-11, 9.p.: 18-16, 10.p.: 23-18, 12.p.: 23-24, 15.p.: 32-26, 18.p.: 36-35, 20.p.: 44-35, 23.p.: 49-42, 25.p.: 53-46, 29.p.: 63-57, 30.p.: 65-61, 32.p.: 65-65, 33.p.: 72-66, 39.p.: 76-78, 40.p.: 78-78, 43.p.: 83-78, 44.p.: 89-79.
Kipontozódott: Simms (44.p.), Cooke (45.p.).
Kiállítva: Pavlicevic (43.p.)

A Magyar Kupa győri negyeddöntőjének első meccsén 81-74-re verte a Szedeák a Pécset. A szegediek vetélytársa az Olaj csapata lesz, amely óriási csatában, hosszabbítás után, 93-79-re verte a Kaposvárt.

Az Olaj kezdte jobban a negyeddöntőt, Luksa Andric pazar centerjátékával végig vezetett, a horvát légiós mellett a kaposvári kötődésű Vojvoda Dávid is szállította a pontokat. Az első félidő a piros-feketék szája íze szerint alakult.

A fordulást kövezően az egykoron Szolnokon is szereplő Frazier találataival felzárkóztak a somogyiak. Sőt, a záró felvonásban már fej-fej mellett haladtak a felek. A végjáték óriási izgalmakat hozott, mindkét csapat megnyerhette volna az elődöntőt, ehelyett 78-78 lett a végeredmény.

A hosszabbítást Nikola Pavlicevic két hárompontosa vezette be, majd az Olaj irányítóját második technikai hibája után kiállították, ezért nem játszhat az elődöntőben. A folytatásban szolnoki csapat Vojvoda Dávid vezérletével állva hagyta ellenfelét.

Kmezic Zoran: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és az is volt. Fizikai mutatókban jobb a Kaposvár, igyekeztünk kizárni játékosait a palánk alól, hogy minél több lepattanót szerezzünk, és ez az első félidőben működött is. A hosszabbítás Pavlicevic két triplájával kezdődött, ez megnyugtatott minket. Sajnálom, hogy ez a két, számomra fontos csapat már a negyeddöntőben találkozott.

Fekete Ádám: Nagyon büszke vagyok a srácokra, hiszen keményen dolgoztak azért, hogy nagy sikert érjünk el, sajnos egy dobáson múlt a győzelmünk, a labda pedig nem be-, hanem kifelé csorgott. Talán csak az első öt percben nem hittük el, hogy képesek vagyunk ezen vagy még magasabb szinten játszani. Ez a realitás, de közel voltunk, hogy megvalósítsuk az álmunkat, az éremszerzést.

Forrás: Új Néplap - Varga Csaba