Fergeteges első félidőt produkált a szolnoki csapat az elődöntőben

Naturtex-SZTE-Szedeák - Szolnoki Olaj KK 58-71 (18-27, 9-24, 22-5, 9-15)

Játékvezetők: Pálla Zoltán, Papp Péter, Tőzsér Dénes.

SZOLNOK: Wittmann 6/6, Vojvoda 20/9, Barnies 7, Eilingsfeld 12/3, Andric 9.
Csere: Popovic 6/3, Tóth 6, Borisov 5/3.
Vezetőedző: Kmezic Zoran. Edző: Andrius Jurkunas.

SZEGED: Boltic 6, Lilov 14/9, Ciric 17/3, Juhos 5/3, Sulovic 16.
Csere: Wirth.
Edző: Nikola Lazic.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-3, 2.p.: 5-3, 3.p.: 7-8, 4.p.: 13-8, 6.p.: 13-14 7.p.: 13-19, 9.p.: 15-22, 10.p.: 18-27, 12.p.: 21-29, 16.p.: 21-39, 17.p.: 23-43, 20.p.: 27-48, 21.p.: 27-51, 22.p.: 29-53, 24.p.: 35-53. 25.p.: 35-54, 28.p.: 44-54, 30.p.: 49-56, 33.p.: 51-62, 36.p.: 53-66, 39.p.: 57-69.
Kipontozódott: Wittmann (34.p.), Andric (40.p.), Boltic (40.p.).
Kiállítva: Tóth (23.p.).

A Magyar Kupa győri negyeddöntőjének második meccsén az Olaj óriási csatában, hosszabbítás után 93-79-re verte a Kaposvárt. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a 43. percben, az Olaj irányítóját, Nikola Pavlicevicet második technikai hibája után kiállította Földházi Tamás játékvezető. Ezért a szolnokiak kosárlabdázója nem szerepelhetett a Szedeák elleni elődöntőben.

A negyeddöntőt követően dr. Nyerges Zsolt, a Szolnoki Olaj KK tulajdonosi alapítványának alapítója közleményt adott ki, amelyben erős bírálatot fogalmazott meg a játékvezetéssel kapcsolatban. A közlemény szerint a szolnoki klub már hivatalosan is kérte a Magyar Kosárlabdázok Országos Szövetségétől, hogy a Magyar Kupa és a bajnokság hátralévő részében, Földházi Tamás ne vezessen az Olajnak mérkőzéseket.

A Szeged elleni elődöntő első félidejében remekelt a szolnoki csapat. A fordulást követően hét pont távolságra feljött az ellenfél, ráadásul Tóth Ádámot ütésért, jogosan kiállították a játékvezetők. A záró negyedben azonban Vojvoda Dávidék behúzták a meccset, ezzel együtt a kupadöntőbe jutást is.

A 20:00-kor kezdődő mérkőzést, az M4 Sport élő adásban közvetíti.

Nikola Lazic: A két félidőben két különböző arcát mutatta a csapat. Az elsőben nem volt agresszív a védekezésünk, fault nélkül játszottunk, és egy olyan szintű csapat ellen, mint a Szolnok, ilyet nem lehet. A szünet után javult a védekezünk, megmutattuk, hogy tudunk kosárlabdázni, de a Szolnok nem véletlenül az elmúlt tíz év legjobb magyar csapata, megérdemelten nyert.

Kmezic Zoran: Az első félidő jó teljesítménye után azt beszéltük az öltözőben, ha akar még valamit a Szeged, akkor a harmadik negyedben próbál meg mindent. Sajnos elvesztettük a ritmust, de a negyedik negyedre ismét jobb lett a védekezésünk. Nem örülök, hogy ismét kiállították egy játékosunkat, Tóth Ádámot - teszem hozzá, jogosan -, a döntőben hiányozni fog a rotációból, ezzel sújtotta a csapatot is.

Forrás: Új Néplap - Varga Csaba