Négy között a címvédő is

2016. 02. 19.

A Sopron, a Körmend és a Pécs után a címvédő Olaj is bejutott az elődöntőbe a Magyar Kupában
Magyar Kupa, Negyeddöntő

Szolnoki Olaj KK - TLI-Alba Fehérvár 87-86 (20-24, 21-16, 17-23, 29-23)

Budapest - SYMA Rendezvénycsarnok, 1600 néző.

SZOLNOK: Wittmann 7/3, Vojvoda 18/9, Kovács P., Milosevic 15, Gregory 5.
Csere: Borisov 10/6, Keller 1, Burrell 21/12, Jones 10.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

FEHÉRVÁR: Chery 22/3, Supola 5/3, Myles 3/3, Spurlock 18/9, Lóránt 11/3.
Csere: Pearson 13/3, Markovic 8, Csorvási 6, Simon.
Vezetőedző: Branislav Dzunic.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 7-5, 7.p.: 14-17, 11.p.: 22-14, 14.p.: 22-34, 19.p.: 36-38, 22.p.: 44-40, 24.p.: 44-48, 29.p.: 56-62, 34.p.: 63-72, 36.p.: 71-77, 39.p.: 79-77.
Kipontozódott: Lóránt (40.p.), Spurlock (40. p.).

A kupahétvége nyitányán a Sopron simán legyőzte a ZTE-t, a Paks és a Körmend negyeddöntője viszont hosszabbításba torkollott, a ráadásban a vasiak nyertek. Jött egy újabb, viszonylag sima meccs, amelyen a Pécs lgyőzte a Falcot. A sorminta alapján megint egy izgalmas találkozónak kellett jönnie.

Az Olaj-Alba az is lett. Nem töltöttek sok időt a kedélyes ismerkedéssel a fiúk, hamar egymásnak estek. Komoly fizikális küzdelem folyt a pályán, mindkét fél keményen tartotta védelmi vonalait. A hagyományoknak megfelelően az Olaj-szekeret Milosevic és Vojvoda húzta, míg az ellenoldal Spurlock és Pearson hatékonyságára épített. A fehérváriak jobbára egyéni képességeikben bíztak, míg az Olaj csapatjátékában hitt, korántsem ok nélkül.

A második negyed felénél már tízzel is vezetett az Alba, amely a palánk alatt szerzett nyomasztónak tetsző fölényt. Ám EuroCup-sebességre váltott az Olaj és nem csak felzárkózott, hanem Vojvoda dudaszóval egyidőben eleresztett hármasával a vezetést is átvette félidőre.

A harmadik negyedre sem esett vissza az iram, ám szerencsére még kosárlabdáztak is a játékosok, így a semleges nézők számára is igencsak élvezetes volt a meccs. A fehérvári szurkolóknak pedig örömünnep, hiszen csapatuk - ha csak három - négy ponttal is, de folyamatosan vezetett.

A 33. percben hét ponttal járt előrébb az Alba és ekkora különbség az addig látott kiegyensúlyozott meccsen elégnek tetszett a győzelemhez. Mármint a fehérvári győzelemhez. Ám két perccel később Jones két duplájával már csak jottányi volt a kék fór. Aztán annyi sem. Wittmann büntetői után hosszú kihagyást követően újra Olaj-előnyt mutatott a tábla. Az utolsó percben sem lehetett volna teljes biztonsággal kijelenteni, hogy "Ki nyer ma?", hiszen bőven volt még játék és muzsika – majdnem - tíz percben. Az utolsó perc ugyanis módfelett hosszú lett. 13,9 másodperc volt hátra, amikor Burrell nagyon messziről dobott nagyon fontos triplát. 84-80 lett ezzel. Viszont aki fellélegzett, miszerint ezzel már biztosan vége, az csalatkozott. Hiszen Myles is vágott egy triplát, majd büntetőpárbajban rántottak fegyvert a felek. Chery azonban nem volt eléggé higgadt, Milosevic is belehibázott a maga szabad dobásába, a slusszpoén azonban Vojvodáé lett, aki utolsó büntetőjét okkal kihagyta, hogy a hátralévő két másodperc leperegjen. Egyetlen ponttal nyert a címvédő.

A szombati elődöntőkben Sopron-Körmend és Pécs-Szolnok meccseket rendeznek.

Forrás: Új Néplap - Gutai István
Pór Péter: Nincs szégyenkeznivalónk 2016. 02. 23.
Nem sikerült az Olajnak a címvédés a Magyar Kupában 2016. 02. 21.