A Körmend a budapesti fináléban legyőzte a címvédő Olaj együttesét

Egis Körmend - Szolnoki Olaj KK 68-55 (17-18, 10-18, 22-8, 19-11)

Játékvezetők: Földházi Tamás, Pálla Zoltán, Kapitány Gellért.

KÖRMEND: Petty 19/6, Channels 13/3, Mckinney 20/6, Farkas, Duinker 8.
Edző: Teo Cizmic.

SZOLNOK: Wittmann 6/6, Vojvoda 18/3, Kovács P. 3/3, Milosevic 8, Gregory 2.
Csere: Burrell 9/9, Keller 5, Borisov, Jones 4.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 5-6, 6.p.: 12-9, 8.p.: 12-16, 12.p.: 21-20, 15.p.: 23-25, 19.p.: 25-31, 23.p.: 29-38, 29.p.: 46-44, 34.p.: 54-46, 38.p.: 62-53.
Kipontozódott: Duinker (38.p.), Burrell (40.p.)
Azt mindenki tudta, hogy nem ígérkezik könnyű ellenfélnek a Körmend, amely két egylabdás meccsen győzött előbb a Paks, majd a Sopron ellenében.

Óriási hangorkánban Vojvoda Dávid pontjaival kezdődött a mérkőzés, majd Wittmann Krisztián is betalált kintről. A Körmend azonban pillanatok alatt fordított. Pór Péter időt kért, jól tette, mert csapata fordított az álláson. Igaz, a második negyed elején a vasiak fordítottak. Futottak, dobtak a csapatok, és mint ahogy az várható volt egymás nyomában loholtak. Hol egyikük, hol másikuk vezetett. Aztán a 19. perc közepén Vojvoda ziccerével már hat ponttal tartott előrébb az Olaj, mint vetélytársa. Ami a nagyszünetig további három ponttal gyarapodott. Ha az Olaj támadójátéka nem is volt tökéletes, a védekezéssel szerencsére nem volt, ezt mutatja a tíz kapott pont.

A fordulást követően szép lassan zárkózgatott a Körmend, a 28. percben Channels ziccerével 44-42. Sőt, az utolsó két percen egy 7-0-s rohammal fordítottak az álláson, 44-49.

A záró felvonásban nyolc pont is volt a vasiak előnye, Burrell két triplát is beszórt, de a másik oldalon Channnels betöréseivel nem tudott mit kezdeni a szolnoki csapat, amely sajnos alulmaradt a fináléban.

Teo Cizmic: Már az első félidőben is jól játszottunk, csak sok tiszta dobást rontottunk, ez probléma volt az előző két napon is. A harmadik negyedtől kezdve tényleg kiválóan kosárlabdáztunk, a srácok a szívüket is kitették a pályára. Óriási öröm ez számomra, no meg egész Körmendnek is, hiszen tizenhárom éve nem nyert a klub trófeát. Most sikerült.

Pór Péter: Az első két negyedben megtaláltuk a Körmend játékának az ellenszerét, aztán még a harmadikban is volt egy megugrási kísérletünk. Utána nem tudtunk mit kezdeni ellenfelünk védekezésével, ráadásul a külső dobásaink nagyon rossz százalékban estek be.

Forrás: Új Néplap - Varga Csaba
Pór Péter: Nincs szégyenkeznivalónk 2016. 02. 23.
Piros-fekete a kupadöntő színe 2016. 02. 20.