Körmend-Szolnok döntő lesz a Zsíros Tibor Magyar Kupában

PVSK-PANNONPOWER - Szolnoki Olaj KK 69-92 (17-28, 15-28, 22-23, 15-13)

Játékvezetők: Benczur Tamás, Török Róbert, Frányó Péter.

SZOLNOK: Wittmann 6/3, Kovács P. 5, Vojvoda 8/6, Milosevic 8/6, Gregory 4.
Csere: Keller 16/3, Burrell 14/6, BORISOV 17/9, Jones 8, Somogyi 5, Peringer 1, Kovács G.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

PÉCS: Walker 15/3, Popadic 12/6, Bíró 9/3, Budimir 8, Horti 6.
Csere: Harazin 6, Czukor 8/3, Antóni 5/3, Demeter, Popgyákunik, Kővágó-Laska.
Edző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 7-4, 7.p.: 17-13, 11.p.: 30-17, 14.p.: 39-19, 17.p.: 48-23, 20.p.: 56-32, 23.p.: 64-36, 26.p.: 66-45, 29.p.: 77-52, 33.p.: 79-63, 36.p.: 84-63, 39.p.: 86-66.
Kiállítva: Harazin (37.p.), ill. Somogyi (37.p.).

Nagyot melózott az Alba ellen az Olaj azért, hogy szombaton egy valószínűsíthetően könnyebb mérkőzést játszhasson. A Pécs alighanem a Falco legyőzésével és az ezzel járó négy közé jutással kihozta a kupahétvégéből a maximumot.

Az első negyedben tisztességesen tette is a dolgát a baranyai egylet, bár már ekkor látszott, hogy nem ugyanaz a két edző merítési lehetősége. Jóllehet 17-20-ig így is lőtávolon belül maradt a PVSK.

Ám ami ez után következett, az ha nem is páratlan, mindenesetre roppant ritka a maga nemében. A következő pécsi pont ugyanis 17-39-nél született, vagyis 19-0-ás etappal ragasztotta tizenhétbe ellenfelét az Olaj. A nagy rohanás közben volt egy pécsi időkérés, valamint az első és a második negyed közti szünet is. Hogy mennyire nem jött be a PVSK-nak a második negyed az elgondolható. Ráadásul 19-39 után újabb kilenc szolnoki pont jött zsinórban. Ugyanakkor a nagy lefagyás után a negyed vége a Pécsnek sikerült jobban, a nagyszünetre 32-56-ra kozmetikázta az eredményt.

A hátralévő kétszer tíz percet kötelességszerűen lejátszották a csapatok, bár az elhivatottság lángja már szinte senkiben sem lobogott őszintén. Fokozatosan pályára szivárogtak azok a játékosok is, akik szorosabb állásnál aligha reménykedhettek volna komolyabb játékpercekben. Így Pór Péter pihentetni is tudta sztenderd játékosait, hiszen Wittmann töltötte a legtöbb időt a pályán, ő 28 percet játszott, ám például Milosevic tizenöt-, Vojvoda húsz perccel úszta meg a szombat esti műszakot. Hogy a mérkőzés ne fulladjon véglegesen unalomba, arról Harazin Tamás és Somogyi Gergely gondoskodott. A két magasembernek némi nézeteltérése akadt a pécsi palánk alatt, az elfojtott indulatok azonban nem szabadultak ki a palackból. A lámpásban maradt az indulat Dzsinn-je. Erről a játékvezetők biztosítottak minden jelenlévőt, lévén a balhézókat határozottan a haladéktalan távozásra kérték fel.

Vasárnap 17.30-kor kezdődik a Körmend-Szolnok döntő, amelyet az M4 élőben közvetít.

Pór Péter: Az első negyed vége felé el tudtunk húzni, utána már egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. Keretünk mind a tizenkét tagját pályára tudtam küldeni, a kulcsembereink pihenhettek. A harmadik negyedben már látványos akciókat vezettünk, a fiúk élvezték a játékot. A lényeg természetesen vasárnap következik, a döntőben.

Csirke Ferenc: Nyolc percig Európa-kupa-csapatnak érezhettük magunkat, addig tartottuk a lépést az Olajjal, harminc-harmincöt percig pedig jól játszottunk. Büszke vagyok a fiúkra, sokan közülük még sohasem játszottak ilyen szintű együttes ellen. Nekünk a bronzmeccs lesz a legfontosabb - ezért volt kár azért a balhéért, Harazin Tamás centerposzton nagyon hiányzik majd.

Forrás: Új Néplap - Gutai István
Pór Péter: Nincs szégyenkeznivalónk 2016. 02. 23.
Nem sikerült az Olajnak a címvédés a Magyar Kupában 2016. 02. 21.