Ilyen rajtról álmodtak az Olajnál

2014. 10. 17.

Mindig volt egy szolnoki, aki hozzátett valamit a csapat játékához
Repülőrajtot vett az Olaj csapata szerda este a debreceni Főnix csarnokban, ahol az Európa Kupa nyitányán két ponttal legyőzte az orosz Zenit Szentpétervár együttesét.

Története első Európa Kupa mérkőzését játszotta az Olaj szerda este, ám mivel a sorozatot működtető ULEB a Tiszaligeti Sportcsarnokot nem találta megfelelőnek, Debrecenben kellett fogadnia szentpétervári ellenfelét - és a további, hazai mérkőzéseit is a Főnix Csarnokban játssza majd.

Az orosz csapat nem ismeretlen a szolnokiak számára, hiszen az elmúlt évadban még Triumph Ljuberci néven szerepeltek, az előző EuroChallenge-kiírás bolognai elődöntőjében, valamint két évvel ezelőtt ugyancsak a debreceni Főnix Csarnokban az EC Kupa harmadik helyért találkoztak a felek, sajnos mindkétszer az orosz együttes diadalmaskodott.

Az előjelek nem voltak túl rózsásak, mert Stefan Sinovec bokasérülést szenvedett, így Dragan Aleksic edző egyik legfontosabb játékosát veszítette el a találkozó előtt.

Jól kezdett az Olaj, vezetett 6-0-ra, de a kitűnő állományból álló vendégek egy 9-0-s rohammal 19-15-re fordítottak, az első tíz percet 22-21-es vezetéssel zárta az Olaj. A szolnokiak nehezen tudták tartani Walter Hodge-t, aki már az első félidőben szórta a pontokat, az Olaj szerencséjére a passzolásról rendre elfelejtkezett a Zenit amerikai irányítója.

- Jó meccset játszottunk, mindkét csapat nyerhetett volna, hiszen végig fej-fej melletti nagy csata folyt a pályán - mondta a lefújás után a Zenit irányítója. - A Szolnok azzal nyert, hogy jól dobta a triplákat, és a hajrában határozottabban játszott, mint a mi csapatunk.

A mieinknél ezúttal is sziporkázott Vojvoda Dávid, és az egyre jobb formába lendülő amerikai játékmester, Lazeric Jones vezérletével vezettek a második részben is, 47-44. A térfélcsere után visszaesett az Olaj játéka és úgy tűnt, hogy a nagy önbizalommal játszó oroszok behúzzák a győzelmet, hiszen a záró negyed előtt 67-63-ra vezettek.

Az utolsó felvonásra szerencsére magukra találtak, a közönségük által űzött-hajtott piros-feketék, és megfordították az állást. A hajrában az addig bakizó Marko Brkic egymás után két triplát is beszórt, így három perccel a vége előtt 87-83-ra az Olaj vezetett. A végjátékban Jones harmadik triplája is célba ért, de a vendégek sem maradtak adósok. Az utolsó perc pokoli izgalmak között telt el, az Olaj a hatból négy büntetőt is elhibázott, szerencsére a vendégek elszúrták utolsó két támadásukat, így a szolnoki csapat győzelemmel kezdett a második számú európai kupában.

- Először is a szurkolóinknak köszönöm a buzdítást, és azt, hogy ide is elutaztak értünk - ezzel kezdte a lefújás után Dragan Aleksic, az Olaj edzője. - Sokat segítettek, főleg amikor az ellenfél hét ponttal vezetett. Tudtuk, hogy sokat dob majd az orosz csapat, erre készültünk. Külön örömteli, hogy sok tiszta dobóhelyzetet teremtettünk magunknak, ilyen rajtról álmodtunk.

A szombati meccsen győztes triplát dobott Vojvoda Dávid, aki ezúttal is kitett magáért, hiszen 25 pontjával a mezőny egyik legeredményesebb játékosának bizonyult.

- Ilyen rajtról álmodtunk, fantasztikus győzelmet arattunk. A kritikus pillanatokban mindig volt egy játékos, aki hozzátett valamit a csapat teljesítményéhez. A végjátékban volt némi szerencsénk, de az összkép alapján megérdemeltük a győzelmet.

Forrás: Új Néplap - Varga Csaba
Olaj-siker a Boszporusz partján 2014. 12. 17.
Ma este Isztambulban véget ér egy fejezet 2014. 12. 17.