Szolnoki Olaj KK - Khimki Moscow Region 65-79 (17-22, 13-14, 19-21, 16-22)

Játékvezetők: Milivoje Jovovics (SRB), Oskars Lucis (LAT), Carlos Peruga (ESP).

SZOLNOK: Gipson 7/3, Wittmann 4, Vojvoda 8/3, Milosevic 12/6, Báder 4.
Csere: Lóránt 16/9, Jones 14/6, Stajkovski.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edző: Andrius Jurkunas.

KHIMKI: Rice 5/3, Koponen 8/6, Monya 5/3, Seleketo 4, Pateev 12.
Csere: Vyaltsev 9/6, Ilnitsky 6/3, Lauvergne 8, Honeycutt 20/3, Sakharov 2.
Vezetőedző: Rimantas Kurtinaitis.

Kipontozódott: Jones (38.p.)

Felszabadult játékot kért játékosaitól Dragan Aleksic a Himki ellen, hiszen mindkét csapat sorsa eldőlt már. Mi kiestünk, az oroszok továbbjutottak a D-csoportból. Az Olaj vezetőedzőjének továbbra is a rövid kispad okozott fejtörést.

Igaz ugyan, hogy Keller Ákos együtt mozgott a többiekkel a bemelegítésnél, ám bokasérülése miatt csak végszükség esetén lehetett bevetni, akkor is másodpercekre. Brkic és Sinovec viszont át sem öltözött.

Három kimaradt kísérlet után Monya már pontosan célzott a távolból, majd egy duplát is hozzápattintott az orosz bedobó. Majdnem három perc telt el a mérkőzésből, amikor Báder Márton középtávolijával már mi sem álltunk pont nélkül. Sőt, Lóránt Péter triplájával lopóztunk közelebb. De még ezt is lehetett fokozni, ugyanis Vojvoda Dávid hármasával átvettük a vezetést, amelyet Lazeric Jones egy duplával fejelt meg. Vojvoda 2+1-es alakításával 13-7 volt az állás. Rimas Kurtinaitis időt is kért és orosz-angol keveréknyelven osztotta ki játékosait. Mindez természetesen elsősorban a mieink dicsérete volt. Hogy nem volt haszontalan a litván legenda ordítozása, azt a következő másfél perc bizonyította. Ennyi idő kellett ahhoz, hogy fordítson a Himki. 13-14-nél Dragan Aleksic tartott eligazítást. Ez az időkérés sem volt indokolatlan, hiszen 17-14-re újra mi vezettünk. A negyed utolsó percében azonban mi húztuk a rövidebbet, nyolc pontot kaptunk zsinórban.

Nem igazán találták a ritmust a csapatok a második negyedben, támadásban és védekezésben is sok volt a hiba. Sajnos, nálunk a több. Lauvergne zsákolásával már tíz ponttal vezettek a vendégek. Nem javított kilátásainkon, hogy Wittmann és Jones is három személyi hibánál járt. Milosevic triplájával csökkentettük a különbséget, Vojvoda pedig kétszer is olyan vehemenciával vetette magát a labda után, mint a zsákmányát féltő oroszlán. 36-30-ra vezetett a Himki kétszer tíz perc után.

Az első félidőben a duplákat az oroszok, a triplákat viszont mi dobtuk jobban, mint ahogy a büntetőket is. Ám a lepattanókat jóval jobban szedték a vendégek, 30-16 volt az állás.

Lóránt labdaszerzése, majd duplája indította a harmadik negyedet, Vojvoda eredményesen vitt végig egy betörést, máris csak kettő volt a mínusz. Honeycutt kettesére válaszul Jones hintett egy hármast, egyetlen pontra zárkóztunk. A közönség is megérezte a vérszagot, ám Jonest kellett lekapni a pályáról negyedik faultja miatt. 40-41-ről 40-47-re lógott meg a Himki, ám Wittmann villanása, majd a rendkívüli energiával játszó Milosevic 2+1-esével egyenlítettünk. Újra megugrottak az oroszok, ráadásul Báder ellen sportszerűtlen hibát ítéltek a játékvezetők 47-52-nél. A játékrész 49-57-tel ért véget.

A negyedik negyed elején a kapkodásból is a vendégek jöttek ki jobban, 49-60-nál időt kért Aleksic. A ki nem kényszerített hibák sokasága egyértelműen a fáradtság jele volt. Öt perccel a vége előtt 16 ponttal vezetett a Himki, amely biztosan nyert 65-79-re.

Forrás: Új Néplap - Gutai István
Olaj-siker a Boszporusz partján 2014. 12. 17.
Ma este Isztambulban véget ér egy fejezet 2014. 12. 17.