Továbbjutási reményeink a második negyedben szertefoszlottak
Európa Kupa, Csoportkör - 8. forduló

KK Union Olimpija - Szolnoki Olaj KK 89-67 (25-23, 26-8, 16-19, 22-17)

Ljubljana - Dvorana Stozice, 2600 néző.
Játékvezetők: Juan Carlos Garcia Gonzales (ESP), Ingus Baumanis (LAT), Jean-Charles Collin (FRA).

LJUBLJANA: Marinovic 18/12, Prepelic 11/6, Brodnik 2, Kanacevic 6, Omic 13.
Csere: Rupnik 2, Marinelli 18/18, Hrovat 12/6, Mahkovic 4, Muric 3, Vucetic.
Vezetőedző: Ales Pipan.

SZOLNOK: Gipson 14/6, Vojvoda 7, Sinovec 13/6, Lóránt 6/3, Brkic.
Csere: Wittmann 13/6, Báder 11, Milosevic 3, Tóth, Stajkovski.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edző: Andrius Jurkunas.

Kipontozódott: Wittmann (40.p.).

Két-két játékos hiányzott mindkét csapatból, a hazaiaknál a finn Sasu Salin és a bolgár Hristo Nikolov volt kénytelen kihagyni a mérkőzést sérülés miatt, nálunk pedig Keller Ákos és Lazeric Jones.

Lóránt Péter triplájával kezdődött a meccs érdemi része, 8-5-re is vezettünk, majd a szlovének szereztek öt pontot zsinórban, erre mi válaszoltunk néggyel, a negyed felénél 14-14 volt az állás. A végét viszont a Ljubljana bírta jobban és 25-23-ra vezetett tíz perc után.

Nem kezdtük rosszul a második negyedet, hiszen hat pontot szereztünk alig egy perc alatt, 28-27-re nálunk volt az előny. Mivel a 217 centi magas Alen Omic faultproblémák miatt a kispadra kényszerült, így javultak a palánk alatti esélyeink. Ez centerposztról elért pontokban, illetve a lepattanók megszerzésében mutatkozott meg. Ám katasztrofális lett a folytatás. Távoli dobásaink alig értek célba, a támadásaink egysíkúak lettek. Miközben a hazaiak a támadólepattanókból megteremtett második esélyeket kihasználták. Kivágtak egy 16-1-es szériát és 43-29-re megléptek. Paolo Marinelli hárompontosdobó-bemutatót tartott, a 20 éves szlovén fiatalember mind a négy távoli kísérlete célba ért. A nagyszünetig nem sikerült szűkíteni a különbséget, sőt. 51-31-re vezetett félidőben a Ljubljana. 8 pontot szereztünk ebben a játékrészben úgy, hogy az első percben hatot, ám a rákövetkező kilencben csak kettőt.

Báder Márton hat pontjával indult a második félidő, ám mielőtt beleélhettük volna magunkat abba, hogy látótávolságon belülre kerülünk, megrázta magát a Ljubljana és visszaállította a közte húszat. Kiszámíthatóan folyt a meccs: ha kosarat szereztünk, azonnal érkezett a válasz, ha hibáztunk, akkor viszont a hazaiak is rontottak. Wittmann Krisztián három jó büntetője megválaszolatlan maradt, így jöttünk be húsz pont alá, ám kilátásaink jelentősen ezzel sem javultak.

A negyedik tíz percben egyre kevesebb hittel játszott az Olaj, a Ljubljana pedig takarékos üzemmódba kapcsolva is tartani tudta a különbséget. Bár a biztos győzelem tudatában Ales Pipan a cserejátékosokat is pályára küldte, emiatt sokat hibázott a szlovén csapat, ám most ez sem segített rajtunk.

89-67-re nyert az Olimpija és továbbjutott, az Olaj pedig kiesett. A csapat nem jön haza Szlovéniából, hiszen szombaton ugyancsak a Ljubljanával játszik az Adria Ligában.

Forrás: Új Néplap
Olaj-siker a Boszporusz partján 2014. 12. 17.
Ma este Isztambulban véget ér egy fejezet 2014. 12. 17.