A kitűzött célt teljesítette, 23 pontos előnyből várhatja a visszavágót az Olaj
FIBA Europe Cup, 2. selejtezőkör - Odavágó

Szolnoki Olaj KK - Södertälje Kings 86-63 (23-14, 22-13, 14-21, 27-15)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1650 néző.
Játékvezetők: Sergey Krug (RUS), Nikola Perlic (CRO), Milosav Kaludjerovic (MNE).

SZOLNOK: Perry 17/9, Vojvoda 22/9, Milosevic 16, Ford 5/3, Andric 8.
Csere: Phillip 10/3, Polyák 8/6, Tóth Á.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

SÖDERTALJE: Borg 2, Pahlmblad 14/6, Anderson 4, Spires 1, Ramstedt 12/6.
Csere: Bizaca 26/6, Sjolin, Lindstrom 4/3.
Vezetőedző: Ludwig Degernas. Edző: Lukas Varga.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 5-0, 5.p.: 11-2, 7.p.: 19-7, 10.p.: 23-14, 11.p.: 26-16, 15.p.: 33-16, 17.p.: 38-23, 20.p.: 45-27, 21.p.: 47-32, 25.p.: 49-38, 27.p.: 51-43, 29.p.: 55-45, 30.p.: 59-48, 33.p.: 66-52, 35.p.: 74-54, 37.p.: 79-60, 39.p.: 81-62.
Kipontozódott: Spires (36.p.), Anderson (38.p.)

Kendrick Perry 2+1-es akciójával indult a találkozó, majd Vojvoda, Andric és Milosevic is eredményes volt közelről. Tanácstalanul kezdtek a vendégek, két perc alatt három eladott labdát is vétettek, a gyűrűig sem tudtak eljutni támadásban, ezért főként középtávolról próbálkoztak - többnyire eredménytelenül. Bizaca beállása hozott öt gyors pontot a svédeknek, de az Olaj támadójátékával továbbra sem tudtak mit kezdeni - a negyed második felében megérkeztek a szolnoki triplák is, 10 pont fölé kúszott a különbség (19-7). Egyszemélyes hadseregként a vendégek 14 pontjából nyolcat vállalt Bizaca, míg hazai oldalon szépen eloszlottak a terhek - 23-14-es Olaj vezetéssel zárult az első negyed. Az Olaj 53%-kal célzott mezőnyből, könnyed, eredményes támadójátékot mutattak be.

A második játékrész elején mindkét csapat elvesztette a ritmust, percekig alig esett kosár, támadóhiba és eladott labda annál több. Centerből veszélytelenek voltak a vendégek, erre reagálva három hátvédes felállásra váltott Aleksic mester - Perry mellé Phillipet és Polyákot küldte csatába, ezzel a svédek egyetlen fegyverét, a távoli dobásokat is semlegesítette. 5 perc alatt mindössze 4 pontot engedélyeztek ellenfelüknek Milosevicék, 15 pontosra növelve előnyüket a negyed derekára (33-18). A vendégek szabálytalanságokkal próbálták tördelni a játékot, ez a taktika pedig valamennyire kifizetődőnek bizonyult, öt büntetőből csak egyet küldött a helyére a házigazda. A nagyszünet előtt azonban sebességet váltott az csapat, Phillip triplája, Vojvoda zsákolása, majd Ford labdaszerzése után Phillip szép ziccere ugrasztotta talpra a csarnokot - megnyugtató, 18 pontos előnnyel zárta a félidőt az Olaj (45-27).

A fordulás után felváltva potyogtak a kosarak, de csakhamar megakadt a szolnoki gépezet, így egy 6-0-s futással némileg zárkózni tudott a Kings (49-38). Az Olaj leginkább távolról kísérletezett, de sem Perry, sem Milosevic nem talált - nem úgy Bizaca, aki 20 játékpercét 20 ponttal hálálta meg. 51-43-nál jött is az időkérés Aleksictől, ám a különbség nem nőtt tovább a vendéglátók javára - 9 perc alatt mindössze 12 pontot tudtak feltenni a táblára Vojvodáék. Phillip fontos labdát szerzett a negyed utolsó másodperceiben, amiből Andric zsákolt, ezzel 11 pontos előnnyel várhatta a záró etapot az Olaj (59-48).

A horvát center két szép passzából csak az egyiket sikerült kosárra váltania társainak, ez is elég volt azonban a 15 pontos fór visszaállításához az utolsó játékrész elején (64-49). Pahlmblad vette hátára a vendégeket, két támadás alatt hintett 5 pontot, az Olaj azonban ismét fentebb kapcsolt - Polyák és Perry összesen öt triplát szórt be percek alatt, 20 fölé tornázva a különbséget (77-56). Ezzel az előnnyel már ügyesen sáfárkodott a lefújásig a hazai alakulat, míg a svédek láthatóan elkészültek az erejükkel. 23 pontos előnnyel várhatja az október 11-én esedékes visszavágót a szolnoki legénység, egy nagy lépéssel közelebb került célja eléréséhez.

Strahinja Milosevic: Nem tudtunk úgy felkészülni erre a meccsre, ahogy azt szerettük volna. De gratulálok a saját csapatomnak a mutatott játékért és a küzdelemért is.

Martin Pahlmblad: Nagyon tehetséges, de fiatal csapatunk van. Azért jöttünk, hogy nyerjünk, de nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt szerettük volna. Megpróbáltunk visszajönni a meccsbe és keményen kezdeni a harmadik negyedet, de ez sem volt elég. Egy másik csapatunk volt fent a pályán, nem az, amelyikben én hiszek. Otthon igazi csapatként fogunk játszani. Ebben biztos vagyok.

Dragan Aleksic: Az elmúlt tíz napban nagyon sokat utaztunk, ez okozta azt, hogy a harmadik negyedben nem voltunk igazán jók. Svédországba nem azért megyünk, hogy megőrizzük az előnyünket, hanem azért, hogy nyerjünk.

Ludwig Degenas: Először is gratulálok a Szolnoknak. Nagyon jó csapatuk van, nagyon jó játékosokkal. Valóban nagyon rosszul kezdtük a meccset és nem tudtuk azt játszani, amit elterveztünk. Otthon megpróbáljuk a legjobbunkat nyújtani, és azt szeretném, ha a csapatom arra a mérkőzésre már tényleg készen állna.

Lipóczki Balázs, Gutai István
FIBA Europe Cup szurkolói szavazás 2018. 04. 22.
Strahinja Milosevic a FIBA Europe Cup utolsó fordulójának MVP-je 2018. 02. 09.
Győzelemmel búcsúzott az Olaj a FIBA Europe Cup-tól 2018. 02. 07.
Szerdán a dán Bakken Bears ellen lép pályára az Olaj a Tiszaligetben 2018. 02. 06.