Győzelemmel búcsúzott az Olaj a FIBA Europe Cup-tól

A szezon utolsó nemzetközi mérkőzését játszotta a szolnoki csapat
FIBA Europe Cup, 2. csoportkör - 6. forduló

Szolnoki Olaj KK - Bakken Bears 91-68 (20-17, 25-13, 25-16, 21-22)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1045 néző.
Játékvezetők: Marko Vuckovic (SLO), Petar Denkovski (MKD), Vladimir Jevtovic (SRB).

SZOLNOK: Perry 15/9, Vojvoda 9/3, Ford 13/9, Milosevic 19/3, Andric 10.
Csere: Browning 11/3, Tóth Á. 4, Kovács 7/3, Polyák, Tóth Z. 3/3.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

BAKKEN: Darboe 3/3, Akoon-Purcell 11, Crockett 5/3, Jukic 2, Diouf 8.
Csere: Wiggins 7, Bishop 14, Christoffersen, Pedersen 8/3, Thomann 4, Laerke 6/3.
Vezetőedző: Steffen Wich. Edzők: Mathias Bach és Jakob Freil.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 0-11, 6.p.: 10-11, 7.p.: 13-15, 8.p.: 18-15, 10.p.: 20-17, 11.p.: 23-20, 15.p.: 38-20, 20.p.: 45-30, 25.p.: 56-34, 27.p.: 65-38, 30.p.: 70-46, 34.p.: 76-52, 36.p.: 85-60, 39.p.: 91-66.
Kipontozódott: Andric (37.p.)

A dánok már továbbjutóként érkeztek a Tiszaligetbe. Nekünk inkább csak matematikai esélyünk volt a továbbjutásra. Ám a Minszk legyőzte a Mornart, így a csoport negyedik helyén végeztünk.

Egy- egy kimaradt dobás után Darboe bedobta a meccs első tripláját, majd Diouf tett hozzá kettőt. Vojvoda második triplakísérlete is kimaradt, 0-9-nél Dragan Alekszic időt kért. A huszonöt dán szurkoló - egyenpóló, egyen baseballsapka - igazán jól érezhette magát. A hazai szurkolók kevésbé. Három és fél perc elteltével Perry szerezte az első Olaj- kosarat, szerencsére három pontot ért. Andric gyötört be egy labdát, ezzel 7-11-re följöttünk. Browning triplájával pedig már csak egy pont volt a hátrány, a kezdés kátyúját betömtük. Ford távolijával pedig egyenlítettünk. 13-13. Majd a másik sarokból is betalált és ezzel először vezettünk. 0-11-ről repesztettünk egy 18-4-et, így biztos továbbjutás ide, vagy oda, a dánok is időt kértek. Mégsem tudtak közelebb jönni, az első negyed végén 20-17-re vezettünk.

Kovács Péter dobásával indult a második tíz perc, Tóth Ádám visszatett lepattanójával pedig 25-20 állt a táblán. Vojvoda pedig tett arról, hogy könnyebben számolhassunk, az ő hármasával lett közte tíz. 30-20. Az eredmény alakulásával arányosan lett halkabb a vendégszektor. Perry kosarával már tizenöt ponttal álltunk jobban és ez a differencia meg is maradt a nagyszünetig.

Az első félidő némelykor szellősebb védekezéséhez mérten bekeményítettek a csapatok a harmadik negyedre. Andric ennek ellenére egyre többször nyerte meg a maga csatáját Diouffal szemben, Milosevic is betekert egy hármast, Andric tízedik pontjával húsz lett az előny. Ám harmadik személyi hibáját kapta, majd Vojvoda is ugyanerre a sorsra jutott. Milosevic zsákolása törte meg a játékvezetői ítéletek miatti füttykoncertet, 56-34. Milosevic mindkét büntetőjét bedobta a Bishop ellen ítélt sportszerűtlen hiba után, és bár maradt a dánoknál a letámadás, ennek különösebb hatása nem volt sem az eredmény, sem pedig a játék alakulására. Ford a harmadik hármasát is megszerezte, 63-38 lett ezzel. Tóth Zoltán is pályára lépett és azonmód hideg kézzel ő is bevágott egy hármast. 70-46-tal ért véget a harmadik negyed, túl nagy baj már nem történhetett.

Nem is történt. Voltak pillanatok, amikor a harmincat is közé tehettük volna. Jelentősen megforgatta mindkét edző a pályán lévő ötösét, így jobbára az egyéni képességek, illetve a kettő-kettők domináltak, bár ezekből is születtek szép dolgok. Elrontott dobásból is volt bőven, izgalomból jóval kevesebb, hiszen a korábban eldőlt mérkőzés lecsorgott lassacskán. Luksa Andric kipontozódott, a végére bejött húsz alá a Bakken. Kovács Péter ablakosával született meg a 89. szolnoki pont, majd a 91-ediket is ő szerezte egy lerohanás után. 91-68-ra nyert az Olaj.

A két szurkolótábor a meccs végén hosszan tapsolták egymást. A dánok bedobálták baseball-sapkájukat, mezüket is a szolnoki szurkolóknak hajították. Még inkább népszerűek lettek.

Dragan Aleksic: Úgy jöttünk ki a mérkőzésre, hogy meg fogjuk nyerni, s mindent meg is tettünk a siker érdekében, bár mint tudjuk, a továbbjutás sajnos nem sikerült. Szerencsére közönségünket sikerült kiszolgálnunk, és most már teljes erővel készülhetünk a bajnoki és a kupafolytatásra.

Steffen Wich: Teljesen megérdemelte a Szolnok a győzelmet. Sajnos a védő- és a támadójátékunk egyaránt elmaradt a várttól, és a lepattanócsatát is csúnyán elveszítettük. Az mindenképpen pozitívum, hogy csoportelsőként jutottunk tovább a következő körbe, s kíváncsian várjuk, ki lesz soros ellenfelünk.

A K-csoport másik mérkőzésének eredménye:
Tsmoki-Minsk - Mornar Bar 84-45
FIBA Europe Cup szurkolói szavazás 2018. 04. 22.
Strahinja Milosevic a FIBA Europe Cup utolsó fordulójának MVP-je 2018. 02. 09.
Szerdán a dán Bakken Bears ellen lép pályára az Olaj a Tiszaligetben 2018. 02. 06.