Megszerezte első győzelmét a FIBA Europe Cup csoportkörében a szolnoki csapat
FIBA Europe Cup, Csoportkör - 1. forduló

Szolnoki Olaj KK - Karposh Sokoli 94-73 (26-15, 17-19, 30-22, 21-17)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1400 néző.
Játékvezetők: Sebastien Clivaz (SUI), Mehmet Karabilecen (TUR), Boris Shulga (UKR).

SZOLNOK: Perry 16/12, Vojvoda 11/6, Milosevic 13/3, Ford 14/6, Andric 12.
Csere: Phillip 11, Tóth Á. 10, Polyák 3, Kovács P. 4.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

SOKOLI: McFadden 15, Sokolov 8, Comagic 8, Gjuroski 11/9, Labovic 7/3.
Csere: Nikolovski 11/9, Brown 13/3, Collins.
Vezetőedző: Borche Daskalovski. Edző: Angel Tasevski.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 2.p.: 2-2, 4.p.: 9-4, 5.p.: 12-11, 8.p.: 21-11, 10.p.: 26-15, 11.p.: 28-15, 13.p.: 34-20, 16.p.: 39-23, 19.p.: 43-31, 20.p.: 43-34, 22.p.: 46-41, 25.p.: 57-45, 28.p.: 65-51, 30.p.: 73-56, 33.p.: 77-64, 35.p.: 83-64, 38.p.: 88-67, 39.: 91-71.
Kiállítva: Labovic (27.p.)
Kipontozódott: Nikolovski (36.p.), Brown (40.p.)

Az Olaj ugyan nem esett neki a macedón kupagyőztesnek, de ellenfelénél szervezettebb, átgondoltabb játékának köszönhetően viszonylag hamar biztosnak tetsző különbséget épített ki. Centerben a Luksa Andric - Tóth Ádám páros fizikumára, valamint a gyűrű alatti jártasságára építhetett a Szolnok. A horvát Labovic a kadett korosztálytól az U20-ig valamennyi utánpótlás Európa-bajnokságról tud aranyérmet felmutatni. A második negyed közepén azonban Andric lefordult róla, a vízilabdában megúszásból eredő létszámfölényt a magyar csapat azonban nem tudta kihasználni, mivel Labovic a félpályánál visszahúzta honfitársát. Amiért sportszerűtlen hibát kapott. Ennek a harmadik negyed derekán lett jelentősége...

A nagyszünetben csak kilenc ponttal vezetett az Olaj, amit elsősorban saját magának köszönhetett. A triplákkal nem volt szerencsénk, tizenegy próbálkozásunkból kettő ment be, míg a vendégeknek nyolc kísérletük volt a távolból, ezek közül viszont beakadt öt. Több, tutinak látszó ziccert is elrontottunk, viszont lepattanókban - a szolnoki ikertornyok mellett Ford tépkedte leginkább az aláhulló labdákat - ott voltunk a szeren. A macedónok bejöttek tíz pont alá, de tartósan nem tudtak berendezkedni, mivel a közönség - érezve, hogy megtorpant a csapat - kellőképpen megfújta a vitorlákat.

Átlendült a holtponton az Olaj. Beestek a hármasok is. Tóth Ádám és Labovic gyúrta egymást a szolnoki palánk alatt, a vendégek centere halk csatakiáltás kíséretében a földre került. Az egész meccsen határozott következetességgel ukrán Shulga azonban átlátott a szitán: technikai hibával ismerte el a Sokoli játékosának színészi képességeit. Ezzel viszont Labovic "piros lapot kapott", a sportszerűtlenje és a technikaija kiállítást ért. Őszintén szólva olyan nagyon nem bántuk.

Vojvoda Dávidról is lehullott a negyedik negyed közepén a béklyó, két triplája után szemmel láthatóan megkönnyebbült ő maga és a közönség is. A számára rázós perceket hosszantartó jó periódusokkal kompenzálta a csapat és biztosan nyerte első csoportmeccsét.

Báder Márton: Az eredménnyel abszolút elégedettek lehetünk, azt gondolom, a játékunkkal is. Volt egy-két üresjáratunk, amikor a nehezen fölépített előnyünket gyorsan leadtuk, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy mindenki elégedett lehet. Egy látványos, közönségszórakoztató meccs is volt, szép kosarakkal, nagyon kemény védekezéssel, úgyhogy rendben volt ez a mai teljesítmény is, a mérkőzés is. Nyilván tovább szeretnénk jutni a csoportból, úgyhogy én azt gondolom, hogy ezt a csapatot, ezt a makedón csapatot ott is meg kéne vernünk, tehát hazai otthonukban, Makedóniában, amire szerintem reális sanszunk van és mostantól fókuszálunk a Paksra.

Tóth Ádám: A hazai meccseinket mindegyiket meg kell nyernünk. Voltak rosszabb periódusaink a meccsen, ezeket kell lecsökkentenünk minél kevesebbre és akkor nem lehet probléma szerintem. És köszönjük a szurkolóinknak, hogy ma is ennyien buzdítottak minket.

Dragan Aleksic: Tudtuk, hogy kiesett a 210 centis horvát nagyemberük, ezért centerposzton próbáltunk rájuk nyomást gyakorolni. Ez kezdetben jól is működött, de azért nekünk is akadtak problémáink, kizökkentünk a ritmusunkból, amelyre aztán a harmadik negyedben ismét rátaláltunk. Remélem, így folytatjuk a továbbiakban is, a szurkolóink támogatását is visszanyerve.

Borche Daskalovski: Egy nappal az indulás előtt kiesett a centerünk, Nenad Delic, a harmadik negyedben Dragan Labovicot kiállították, a végjátékban pedig Kiril Nikolovski pontozódott ki. Három magas kulcsjátékosunk hiányát egy ilyen erős csapat ellen, mint a Szolnok, lehetetlen volt kompenzálni. De ezzel együtt is jobb volt ezúttal a Szolnok, megérdemelten győzött.

A H-csoport másik mérkőzésének eredménye:
Nizhny Novgorod - Falco-Vulcano Energia KC 94-92

Gutai István
FIBA Europe Cup szurkolói szavazás 2018. 04. 22.
Strahinja Milosevic a FIBA Europe Cup utolsó fordulójának MVP-je 2018. 02. 09.
Győzelemmel búcsúzott az Olaj a FIBA Europe Cup-tól 2018. 02. 07.
Szerdán a dán Bakken Bears ellen lép pályára az Olaj a Tiszaligetben 2018. 02. 06.