Huszonöt pontos Olaj-vereség Minszkben
FIBA Europe Cup, 2. csoportkör - 5. forduló

Tsmoki-Minsk - Szolnoki Olaj KK 86-61 (28-20, 19-15, 15-10, 24-16)

Minsk - Minsk-Arena, 1500 néző.
Játékvezetők: Anton Makhlin (RUS), Mehmet Karabilecen (TUR), Ilias Kounelles (CYP).

MINSK: Gaulden-Saddler 6, zerapowicz 22/9, Kudrautsau 5/3, Meshcharakou 7, Semianiuk 4.
Csere: Adamovic 14/6, Trastsinetski 2, Salash 1, Paliashchuk 3/3, Kravish 13, Gray 4/3, Korzh 5/3.
Vezetőedző: Aliaksandr Krutsikau. Edzők: Edmunds Valeiko, Wojciech Walich.

SZOLNOK: Perry 12/3, Vojvoda 6/6, Ford 10, Milosevic 8, Andric 6.
Csere: Polyák 9/6, Kovács P, Tóth Á. 7, Tóth Z. 3/3.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 2.p.: 3-2, 3.p.: 8-4, 4.p.: 10-10, 5.p.: 16-10, 7.p.: 20-12, 10.p.: 28-20, 14.p.: 33-24, 16.p.: 35-31, 20.p.: 47-35, 24.p.: 51-39, 28.p.: 56-42, 30.p.: 62-45, 32.p.: 70-48, 34.p.: 75-50, 38.p.: 84-56.

Andric szerezte a mérkőzés első kosarát, ám a kosárlabda szabályai szerint ekkor még nem lehetett lefújni a meccset. Vojvoda trojkájával tíznél még beértük a fehéroroszokat, onnan azonban hat pontot szerzett a Minszk. És az üldözéses verseny folytatódott. 23-13-nál hét szolnoki pont jött zsinórban, de Gray a dudaszó pillanatában szórt egy hármast, így nyolc ponttal nyerte az első negyedet a Tsmoki.

A második negyedben öt-kilenc ponttal vezetett a hazai gárda, Perry duplája és triplája ugyan 35-31-re felhozott minket, erre megint hármast kaptunk. Andric pedig a harmadik faultját, kisvártatva pedig a negyediket is. Czerapowicz duplájával megint meglett a közte tíz, aztán még ugyanő két jó büntetővel tovább fejelte a különbséget. Egyáltalán nem állt jól a szénánk. Pedig ötven százaléknál is jobban dobtunk mezőnyből. A hazaiak viszont öt támadólepattanót szedtek, míg mi kettőt. De minden más mutatóban, hacsak kicsivel is, de a fehéroroszok voltak jobbak. A félidőben 47-35-öt mutatott az eredményjelző tábla.

A harmadik negyedben sem tudtunk közelebb jutni, Ford beizmozott egy labdát a palánk alól, azzal lett 51-42, ám ezt három perc kosárcsend követte: egyik csapat sem szerzett pontot, ám emiatt alighanem a mi fejünk fájhatott jóval jobban. Majd Czerapowicz bevágott egy triplát 2:56-tal a negyed vége előtt. Adamovic is beszórt egyet messziről, 59-44-nél hajszálvékony lett a jég a lábunk alatt. Majd Polyák egy jó büntetője után egy duplát is jegyzett. Tizenkét másodperccel a negyed vége előtt Vojvoda kapott egy technikait, mivel egy elmaradt faultot kér erélyesen számon a játékvezetőn. A büntető + labdabirtoklás kombót viszonylag jól megúsztuk, hiszen csak a szabaddobás lett jó, de a 17 pontos hátrány nem vetítette előre a továbbjutás esélyét.

Úgy pedig még a gyertyaláng sem tud pislákolni, ha nem hagyják. Adamovic és Paliashchuk egy-egy triplája indította a negyedik tíz percet, húszon kívülre kerültünk. Kravish büntetője pedig a 75-50-es állást jelentette… Korzh 1:51-gyel a vége előtt dobott újra hármast, a különbség is kínos kezdett lenni, 84-56. Andric még blokkolta Saddler kísérletét, ez volt a meccs utolsó mozzanata.

A fél kilenckor kezdődő Mornar Bar - Bakken Bears meccsnek számunkra már nem lesz tétje, mint ahogy a jövő szerdai, Bakken elleni hazai mérkőzésünknek sem. A Tiszaligetben csak az lehet a cél, hogy szépen lépjünk le a FIBA Europe Cup idei színpadáról. Egy hazai vereség (a Mornar Bartól), még inkább egy 17 pontos előnyről elveszített meccs idegenben (a montenegrói Barban) okozta a vesztünket.

Dragan Aleksic: Már a mérkőzés elejétől rosszul védekeztünk, kevés energiával játszottunk, nem voltunk elég kemények. Elvesztettük a párharcokat, nem tudtuk levédeni a kettő a kettő elleni játékokat sem. Nem volt meg az egyensúly a védekezésünk és a támadójátékunk között. Tiszta fejekre van szükség, több energiával kell játszanunk, már a hétvégén, az Alba elleni rangadón is.

A K-csoport másik mérkőzésének eredménye:
Mornar Bar - Bakken Bears 76-87
FIBA Europe Cup szurkolói szavazás 2018. 04. 22.
Strahinja Milosevic a FIBA Europe Cup utolsó fordulójának MVP-je 2018. 02. 09.
Győzelemmel búcsúzott az Olaj a FIBA Europe Cup-tól 2018. 02. 07.
Szerdán a dán Bakken Bears ellen lép pályára az Olaj a Tiszaligetben 2018. 02. 06.