A Pápa 13 pontos sikert aratott a Tiszavirág Arénában

2019. 09. 22.

Első mérkőzés volt, hibáinkat kijavítjuk és készülünk a következő mérkőzésre
NB I. "B" Zöld U20, Alapszakasz - 1. forduló

Szolnoki Olaj KK U19 – Concordia Motax KC Pápa 57-70 (16-17, 15-20, 14-14, 12-19)

Szolnok, Tiszavirág Aréna. Vezette: Mile Gábor, Fenyvesi Zénó.

Olaj KK: Czene Zsombor (1), Balogh János (24/9), Jelenfi Balázs (5), Ratkai Szabolcs (4), Fazekas Dávid (4).
Csere: BouityVoubou Etienne (8/3), Bettembuk Botond (6), Sándor Máté (3), Katona Adrián (2). Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

Pápa: Kovács Balázs (6), Szabó Gergő (2), Bakos Dominik (3), Domonkos Vilmos (0), Szeier Kristóf (16/9).
Csere: Balla Péter (18), Cseh Zoltán (0), Bosnyák Patrik (5), Balogh Péter (7/6), Oroszi Viktor (13), Domján Máté (0). Edző: Sonyák Béla és Kálmán László

Első éles bajnokiját az NB1/B Zöld csoportjának U20-as pontvadászatában játszotta le a Szolnoki Olaj KK U18 csapata. A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban. Már az első perctől kezdve egész pályán letámadtak és ez az agresszív védekezés kezdetben nem tetszett a mérkőzésre épp, hogy beeső Pápai alakulatnak. A vendég alakulat hamar rendezte sorait, s a negyed végére el is léptek 1 ponttal védekezés váltásuknak köszönhetően.

Ez a zóna védekezés ugyanis a Szolnoki ifjaknak nem tetszett. Lelassult, helyenként döcögött a támadásuk és képtelenek voltak betalálni kintről, így a félidő 6 pontos vendégsikert hozott.

A második félidőre valamivel javultak a Szolnoki kezek, a mérkőzésen 24 pontig jutó (3pt 8/3) Balogh János és BOUITY VOUBOU Etienne (8pont, 8 lepattanó 12perc alatt) kettős elkezdett egymás után betalálni. Sajnos 4-nél több triplát nem tudott értékesíteni a hazai csapat, így a mérkőzésen szinte végig 2-3-as zónában védekező Pápa főleg a két felnőtt játékosuknak Oroszi Viktornak (13pont, 18 lepattanó) és Balla Péternek (18 pont 5 gólpassz) köszönhetően 13 pontos sikert aratott a Tiszavirág Arénában.

Veres Dávid: Mi kezdtük jobban a mérkőzést az agresszív védekezésünknek köszönhetően, így a Pápa hamar váltott zóna védekezésre, amit sajnos nem sikerült átdobnunk. Emellett rengeteg szarvashibát vétettünk. Ennyi eladott labda, kihagyott ziccer és rossz döntés nem fér bele ebbe a bajnokságba. Első tét mérkőzése volt a fiúknak egy ilyen erős bajnokságban így csak is dicsérni tudom a hozzáállásukat. Védekezésünk rendben volt, de támadásban több kell majd. Sajnos hiába rajzoltunk fel különböző mozgásokat zóna ellen, hiábavaló volt, hiszen nem találtunk be végül kintről. Balogh Janit és Etienne-t kiemelném, viszont Jelenfi Balázstól és Ratkai Szabitól többet várnék pontok tekintetében. Első mérkőzés volt, hibáinkat kijavítjuk és készülünk a következő mérkőzésre.
Otthoni edzés – 2. hét 2020. 03. 30.
Otthoni edzés – 1. hét 2020. 03. 23.
6 pontos vereség Kiskunfélegyházán 2020. 02. 19.
34 pontos U18-as Olaj-győzelem 2020. 02. 08.
Sikerült meglepni védekezésünkkel az Akadémiát 2019. 12. 17.
Az eredmény fájó 2019. 12. 03.
18 pontos hazai vereség a Szeged ellen 2019. 11. 29.
Szolnoki győzelem a Félegyháza csapata ellen 2019. 11. 26.
Fájó vereség 2019. 11. 20.
Nagy falat volt az Akadémia 2019. 11. 03.
Jobban bírta szusszal az ellenfél 2019. 10. 31.
Nem termett sok babér 2019. 10. 27.
Az első három negyedben látottakra lehet építkezni a jövőben 2019. 10. 17.
Megkezdte a Nemzeti Junior Bajnokságot is a Szolnoki Olaj KK U18-as alakulata 2019. 10. 16.
Nem voltunk egyenlő ellenfelek 2019. 10. 08.
Előre hozott szomszédvári rangadó 2019. 10. 04.