Nagy falat volt az Akadémia

2019. 11. 03.

Büszke vagyok a fiaimra, az ellenfélre, a városra!
Regionális Junior U18, Délkeleti csoport, 5. mérkőzés

Szolnoki Kosárlabda Akadémia/B – Szolnoki Olaj KK 107-47 (20-16, 29-6, 31-12, 27-13)

Szolnok, Széchenyi István Gimnázium. Vezette: Rácz Zsolt, Kovács Csaba.

SZKA: Sebők András (5/3), Csornai Bence (11), Bella Ádám (13/9), Csornai Csaba (15/3), Kiss Dominik (8).
Csere: Csomós Kristóf (8/6), Tóth Levente (8), Ficsór Bence (8/3), Alcser Dániel (14/6), Gémes Andor (7), Czermann Patrik (4), Fodor Máté (6).
Edző: Honti Viktor és Mándoki Tamás.

OLAJ: Nyerges Zalán (8), Balogh János (10), Jelenfi Balázs (0), Fazekas Dávid (5/3), Sándor Máté (13/3).
Csere: Péntek Bence (3/3), Kerekes Hunor (2), Cziklin Dusán (0), Bettembuk Botond (2), Czene Zsombor (2), Katona Adrián (0), Barcsik Balázs (2).
Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

A kilátogatóknak igazi kosár ünnepnek ígérkezett a vasárnap délelőtti szolnoki derbi. Egyik oldalon az Akadémia, míg másikon az Olaj. A pályán pedig 24 szolnoki kosaras. Az erőviszonyok viszont gyorsan rendeződtek mikor a hazaiak 2 perc alatt 9-0-val kezdtek. Az Olaj még az első negyedbe kifejezetten szép játékkal partiba volt és az első 10 percet csak 4 ponttal bukta el. A maradék 3 negyedbe fokozatosan kijött az erőbeli különbség, és a hazaiak 107-47es sikert arattak.

Veres Dávid, az Olaj KK edzője: Mi mást mondhatnék, mint hogy ez IGEN! Szolnoki vagyok és edző! A pályán pedig 24 tehetségesnél tehetségesebb szolnoki kosarast láthattam egy korosztályban, egy bajnokságban! Büszke vagyok a fiaimra, az ellenfélre, a városra! Ha a csapatomról is nyilatkoznom kéne, akkor viszont az első negyed kifejezetten tetszett, illetve láttam szép megmozdulásokat a meccs további részében is. Hajrá Szolnok! Hajrá Olaj!

Copyright © 2001-2019. Szolnoki Olaj Kosárlabda Klub Kft.