Az első három negyedben látottakra lehet építkezni a jövőben

2019. 10. 17.

Két nap alatt már is a második U18-as bajnoki mérkőzésére utazhattak a szolnoki ifjak
Regionális Junior U18, 2. mérkőzés

SZEDEÁK U18 - Szolnoki Olaj KK U18 45-39 (7-16, 14-10, 15-13, 9-0)

Szeged, Deák Ferenc Gimnázium.
Játékvezetők: Nyilas István, Barabás Dorina Mónika.

SZEDEÁK U18: Sipos Márton, Bodnár Bence 6, Ónódi Tamás 16/9, Szathmári Szabolcs 6, Sisák Endre 2.
Csere: Radócz Zoltán 3/3, Gonda Máté 4, Laczi Kevin 8.
Edző: Kiss Zsolt.

Szolnoki Olaj KK U18: Czene Zsombor 4, Balogh János 9, Jelenfi Balázs 6, Sándor Máté, Fazekas Dávid 4.
Csere: Ratkai Szabolcs 9/3, Kerekes Hunor 2, BouityVoubou Etienne 2, Bettembuk Botond 3/3, Barcsik Balázs.
Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

2 nap alatt már is a második U18-as bajnoki mérkőzésére utazhattak a szolnoki ifjak, ahol az első negyedben rögtön az első perctől kezdve nagyon agresszívan és pontosan kezdtek a fiúk, és az első negyedet 16-7-re le is hozták a vendég Olajosok, remek zóna védekezésüknek köszönhetően. Ezután a szegedieken látszott, hogy összeszedettebben kosárlabdáznak, minek eredményeként a második negyedet nyerve, a félidei állás már csak 5 pontos Olaj előnyt mutatott (21-26).

Már az első félidőben sejteni lehetett, hogy nem fog rekordokat dönteni egyik fél sem, ami a dobott kosarakat illeti, de valamivel erősebb 3. negyedet produkáltak a felek (15-13) ami után 36-39-et mutatott a tábla. Ám ami ezután következett arra talán senki nem számított. Egy végig nagyon agresszív utolsó negyedet követően a Szeged 9-0-ra nyerte a találkozót, ami azt jelentette, hogy bár nyögve nyelősen is de diadalmaskodtak 45-39-re.

Veres Dávid: Ha csak az eredményt látnám azt mondhatnám, hogy ez egy roppant gyenge serdülő női találkozó volt. Aki ott volt talán máshogy vélekedhet! Megtörtént amit kértem, ott folytattuk ahol tegnap az utolsó negyedben abbahagytuk. Büszke vagyok srácaimra, hogy a szezon legjobb játékát produkálták mind támadásban és védekezésben. Természetesen csalódott vagyok, mert jobbak voltunk, de az idei első ki-ki mérkőzésünkből nagy bravúr lett volna ha mi jövünk ki győztesen. Az első három negyedben látottakra lehet építkezni a jövőben. Az utolsó negyedért pedig kár. Nem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de azt gondolom a tegnapi sok faultos mérkőzés után egy teljesen hasonló mérkőzésen 10 faultot kapni a támadójátékunkra az egész meccsen kissé érthetetlen. Gratulálok a Szegednek, de legfőképp a fiaimnak!
Otthoni edzés – 2. hét 2020. 03. 30.
Otthoni edzés – 1. hét 2020. 03. 23.
6 pontos vereség Kiskunfélegyházán 2020. 02. 19.
34 pontos U18-as Olaj-győzelem 2020. 02. 08.
Sikerült meglepni védekezésünkkel az Akadémiát 2019. 12. 17.
Az eredmény fájó 2019. 12. 03.
18 pontos hazai vereség a Szeged ellen 2019. 11. 29.
Szolnoki győzelem a Félegyháza csapata ellen 2019. 11. 26.
Fájó vereség 2019. 11. 20.
Nagy falat volt az Akadémia 2019. 11. 03.
Jobban bírta szusszal az ellenfél 2019. 10. 31.
Nem termett sok babér 2019. 10. 27.
Megkezdte a Nemzeti Junior Bajnokságot is a Szolnoki Olaj KK U18-as alakulata 2019. 10. 16.
Nem voltunk egyenlő ellenfelek 2019. 10. 08.
Előre hozott szomszédvári rangadó 2019. 10. 04.