Minimális arányú vereséget szenvedett a magyar válogatott

A magyar csapat két legponterősebb játékosa Vojvoda Dávid és Keller Ákos volt
Európa-bajnoki selejtező, E-csoport, 3. forduló

Csehország - Magyarország 66-63 (20-16, 17-18, 15-9, 14-20)

Nymburk, 1250 néző.
Játékvezetők: Milivoje Jovcic (SRB), Olegs Latisevs (LAT), Piotr Pastusiak (POL).
CSEHORSZÁG: Hruban 11/6, Welsch 12/6, PUMPRLA 14/3, Barton 3, BALVIN 13.
Csere: Sirina, AUDA 11/3, Palyza, Srvdlik 1, Houska 1. Szövetségi kapitány: Ronen Ginzburg.
MAGYARORSZÁG: Thomas, Wittmann 5/3, VOJVODA 25/12, Tóth N. 2, KELLER Á. 12.
Csere: Ruják 4, TÓTH Á. 8, Dénes 2, Ferencz 3/3, Supola 2. Szövetségi kapitány: Stojan Ivkovic. Edző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 3.p.: 9-2, 6.p.: 13-10, 9.p.: 19-16, 12.p.: 21-21, 16.p.: 30-21, 18.p.: 32-32, 24.p.: 40-39, 26.p.: 48-39, 29.p.: 52-39, 33.p.: 55-50, 38.p.: 60-58, 40.p.: 64-61.

A cseh kosárlabda-sport fellegvárában, Nymburkban játszotta harmadik Eb-selejtező mérkőzését a magyar válogatott, amely beragadt a rajtnál, hiszen a házigazdák hamar kilenc ponttal megléptek. Leszakítani azonban nem tudták a mieinket, viszont az első negyedben kapott húsz pont soknak tűnt.

A második tíz percet olajos kombináció vezette fel: előbb Vojvoda Dávid dobott egy triplát, majd Keller Ákossal játszott meg nagyon jól egy kettő-kettőt, amelyet a szolnoki center duplája zárt le, 21-21. A grúzok ellen bejöttek a távoli dobásaink, most azonban nem, ezt pedig ki is használták a Barton és Welsch személyében két NBA- és Euroliga rutinnal is bíró játékossal felálló csehek. A nagyszünetben 37-34-re vezettek a hazaiak.

Keller-zsákolással indult a harmadik negyed, Wittmann Krisztián viszont nagyon hamar megkapta a negyedik személyi hibáját, ezért hosszabb időre a kispadra kényszerült. A csehek pedig 40-39 után 12-0-s etapot repesztettek. De innen is volt visszaút. Bár a mérkőzés hajrája 60-50-ről indult, Ferencz Csaba és a végül 25 pontig jutó Vojvoda tripláival 60-58-ra feljöttünk. Sőt, háromszor is volt esélyünk megszerezni a vezetést, ám az egyre jobban fáradó játékosaink néhány technikai hibát vétettek, így odalett az esély.

64-58-cal kezdődött az utolsó perc, ekkor már szinte biztos volt, hogy vereséget szenved a vasárnap este is kiválóan küzdő magyar válogatott. A nemzeti csapat bár kikapott a jóval esélyesebb csehektől, de ezúttal sem vallott szégyent.

A csoport másik mérkőzésén Grúzia csak hosszabbítás után 91-90-re nyert Portugáliában. Szerdán 17:45-kor a magyar válogatott a portugálokkal játszik Kecskeméten.

Ronen Ginzburg: Remek összecsapás volt két jó csapat között. Többször is több mint tíz ponttal vezettünk, de nem lehettünk nyugodtak, tudtuk, felzárkóznak a magyarok. A végén agresszívak voltunk, jó szellemben játszottunk. Hiányzott Satoránsky, de a kosárlabda ilyen játék, pótolni kell azokat, akik valamiért hiányoznak.

Stojan Ivkovic: Kitűnő meccset játszottunk. A végén visszajöttünk egálra, majd sajnos három egymást követő támadásban eladtuk a labdát, ezért vesztettünk. A mi problémánk ugyanaz, mint eddig, olyan játékosok alkotják az együttest, akik kiegészítő játékosok a klubjukban, és a válogatottban többet játszanak, mint ott.

Forrás: Új Néplap
Izzott a csarnok a Ligetben 2015. 08. 11.
Csupán egy meccset vívtak a felek 2015. 08. 04.