Húszpontos vereséget szenvedett válogatottunk Tbilisziben

Ahogy fogyott az erőnk, egyre kevésbé tudtuk tartani a hazaiakat
Európa-bajnoki selejtező, E-csoport, 5. forduló

Grúzia - Magyarország 79-59 (22-12, 23-18, 17-21, 17-8)

Tbiliszi, 6500 néző.
Játékvezetők: Ademir Zurapovic (BIH), Clemens Fritz (GER), Radomir Vojinovic (MNE).
GRÚZIA: Tsintsadze 2, Patsatsia 3/3, SANIKIDZE 11, SHENGELIA 26/6, PACHULIA 17.
Csere: Metreveli 3, Phakadze, SANADZE 12/12, Burjanadze 2, Lezhava 3/3: Szövetségi kapitány: Igor Koroskov.
MAGYARORSZÁG: WITTMANN 14/6, THOMAS 12/6, VOJVODA 13/3, Tóth N. 5/3, Keller 6.
Csere: Dénes, Supola, Csorvási, Tóth A., Ferencz 2, Ruják, Eilingsfeld 7/3. Szövetségi kapitány: Stojan Ivkovic. Edző: Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 2.p.: 5-5, 7.p.: 18-5, 10.p.: 20-12, 14.p.: 28-23, 16.p.: 35-23, 20.p.: 45-28, 23.p.: 47-36, 27.p.: 59-43, 30.p.: 59-51, 33.p.: 64-53, 37.p.: 75-55, 40.p.: 79-59.

Patchulia duplájára Keller egy zsákolással válaszolt, majd Patsatsia triplájára Wittmann Krisztián felelt, 5-5 után öt és fél percig nem tudtunk pontot szerezni, a grúzok pedig elhúztak 18-5-re. Jermaine Thomas távolija törte meg a hosszú magyar gólcsendet. Vojvoda Dávidra alaposan felkészültek a hazaiak, a selejtezősorozat legponterősebb magyar játékosa nem is szerzett kosarat az első tíz percben. A hazaiak 22-12-re nyerték az első etapot.

A második negyedben, amíg a Pachulia-Shengelia kettős 24 pontot szerzett a palánk alatt, addig Keller Ákos és Tóth Ádám csak négyet, így nem tudott válogatottunk közelebb zárkózni vetélytársához.

Shengelia már a tizenhatodik pontját szerezte a harmadik negyed elején, ám a három szolnoki muskétás - Keller, Wittmann és Vojvoda - pontjainak köszönhetően nem szakadtak el reménytelen távolságba a hazaiak. Négy perc elteltével Eilingsfeld büntetőivel 50-40 volt az állás. A grúzok továbbra is Pachuliát és Shengeliát keresték a labdákkal, az esetek többségében meg is találták őket. A két magasember a harmadik negyed felénél már 34 pontnál járt, a magyar válogatott összesen 43-at szerzett addig, a hátrányunk tizennégy pont volt ekkor.

Wittmann és Keller is három-három személyi hibánál járt, ráadásul Sanikidze is elkezdte szórni a pontokat. Így bár komoly erőfeszítéseket tettünk a hátrány eltüntetése érdekében, ahogy meleg lett számukra a helyzet, a grúzok megrázták magukat, és újra biztos távolságúra növelték a két csapat közti különbséget. Ráadásul ebben a negyedben is volt egy majd négy percen át tartó időszak, amikor nem tudtunk pontot szerezni. Viszont a negyed vége a miénk volt, hiszen 59-45 után hat pontot dobtunk válasz nélkül. Ám, az i-re Lezhava tette fel a pontot, az ő triplájával lett 62-51 három negyed után az állás.

Visszavettek a ponttermelésből a csapatok a negyedik negyedre, a mérkőzés hajrája 69-55-ös hazai előnnyel kezdődött, ám Sanadze tovább rontotta a kedvünket egy triplával, újra vészes távolság alakult ki a két csapat között. Majd Shengelia megszerezte huszonkettedik pontját is, ezzel már tizennyolccal vezettek a grúzok. A bajt ő tetézte, újabb duplájával már húsz pont volt a differencia két és fél perccel a vége előtt. Ahogy fogyott az erőnk, egyre kevésbé tudtuk tartani a hazaiakat. A végére sem tudtunk faragni a húszpontos különbségen, Grúzia 79-59-re megnyerte a mérkőzést.

Forrás: Új Néplap - Gutai István
Izzott a csarnok a Ligetben 2015. 08. 11.
Csupán egy meccset vívtak a felek 2015. 08. 04.