Az elvártaknak megfelelően győzte le ellenfelét a szolnoki csapat

Szolnoki Olaj KK - MAFC 90-69 (17-16, 26-15, 29-21, 18-17)

Játékvezetők: Papp Péter, Balogh György, Vida Béla.

SZOLNOK: Craft 4, Vojvoda 16/9, Borisov 12/12, Milosevic 13, Keller 2.
Csere: Green 15, Wittmann 11/9, Gregory 15, Somogyi 1, Peringer 1, Kovács.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

MAFC: Smith 19/6, Misek, Kovács 9, Sihota 18/6, Siladji 8/3.
Csere: Lakits, Mocsán 10/6, Tursics, Debreceni 2, Pápai 3.
Edző: Garai Péter.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 4-0, 3.p.: 4-4, 4.p.: 8-4, 6.p.: 12-6, 8.p.: 12-13, 10.p.: 17-16, 12.p.: 19-21, 13.p.: 26-21, 14.p.: 29-26, 17.p.: 39-26, 20.p.: 43-31, 21.p.: 45-33, 22.p.: 51-33, 23.p.: 53-37, 24.p.: 57-37, 26.p.: 63-39, 27.p.: 65-41, 29.p.: 70-52, 35.p.: 87-54.

A magyar bajnokságra érvényes légiós korlátozás miatt Kyryl Natyazhko lett létszámfeletti. Több elhibázott dobás után Craft középtávolijával indult a mérkőzés érdemi része, majd Vojvoda zsákolt. Ám magához tért a MAFC és Smith közelijével 4-4 lett hirtelen az állás. A negyed felénél 8-6-ot mutatott a Körcsarnok minden igényt kielégítő eredményjelzője, szó se róla, volt már ennél pörgősebb első öt perc is a Tiszaligetben. Gregory kettesével az addigi legnagyobb differencia alakult ki, 12-7-re vezetett a Szolnok. Ám ismét jött Smith és a mérkőzés első sikeres hárompontosával egyenlített. Pór Péter természetesen időt kért. Az eligazítás után viszont a fővárosiak légiósa megszerezte csapatának a vezetést. Mocsán és Wittmann triplaváltása után 17-16-ra állt jobban az Olaj, ez is lett az első negyed vége.

Tanulságos tíz perc volt: a vendégek lepattanózásban jobbak voltak. Tizenegy aláhulló labdát szedtek össze, közte hármat a támadótérfélen. Az Olajnak viszont támadópattanója nem volt. A vendégek kilenc büntetőjéből hat jó volt, ellenben a hazaiak nem állhattak a büntetővonalra. Ám a mezőnyből jóval jobban dobtak: ötven százalékkal. A vendégek csak huszonnyolccal.

A második negyed elején egy ideig még vezetett a Műegyetemi Atlétikai és Football Club, a 14. percben Wittmann közelije után viszont már 26-21 volt, ide. Kicsit közelebb lépett a MAFC, erre Vojvoda hintett triplát. A szolnoki csapatkapitány gondoskodott arról is, hogy másfél perccel később már 33-26-ra vezessen a csapat. Néhány minutummal később Gregory is dobott egy kicsit a különbségen. Milos Borisov is megérkezett a mérkőzésbe, ő alakította 39-26-ra az állást. A MAFC időkérése egy 10-0-s szolnoki etapot tört meg. Somogyi osztott ki egy sapkát, majd a vendégek ponttalanságát Siladji törte meg. A félidő 43-31-nél köszöntött a csapatokra.

Keller-zsákkal indult a harmadik negyed, ez volt a szolnoki center első kosara. Ellenben a lepattanókat szorgalmasan kapkodta össze, mindkét palánk alatt három-három zsákmánya volt. Majd jöttek a többiek is, Milosevic duplája jelentette a plusz húszat, 57-37. És az olló tovább nyílt, Green jóvoltából 24 lett közte. 65-41. Egyre inkább javult a szolnokiak dobásmutatója, míg a vendégeké továbbra is átlag alatti maradt. Ráadásul jöttek végre a támadólepattanók is, ezekből a második esélyek. Beállt a 18-22 pont körüli hazai előny. A negyedet Gregory nyolcadik pontja zárta le.

Csordogált az előre eltervezett mederében a mérkőzés, Green közelijével már harminc pont volt a különbség. 84-54. Öt perc alatt két pontot szereztek a kezdőjátékosaik javát ekkor már a kispadon tudó vendégek - Debreceni volt az "elkövető" -, de az Olajban is pályára kerültek az általában kevesebbet játszók. Pór Péter valamennyi benevezett játékosát bedobhatta, így Peringer és Kovács is szerezhetett az eddigiek mellé A-csoportos tapasztalatot. Az utolsó percekben, a MAFC sikeresen csökkenteni tudta a különbséget. A vége 90-69 lett.

Pór Péter: Minden győzelem jót tesz, és növeli az önbizalmat A védekezésben és támadásban, amiket átvettünk a héten még nem működik. Tudom, idő kell, de sűrű a program, ezért napról-napra előre kell lépnünk, hogy működjön játékunk, és együtt csapatként teljesítsünk.

Garai Péter: Fontos volt, hogy tartásunkat visszaszerezzük, mindenesetre tisztességgel helytálltunk. Annak örülök, hogy fiataljaink jól kapcsolódtak be a rotációnkba.
A BL-ben indul az Olaj 2016. 06. 17.
A hetedik aranyérem mámorában 2016. 06. 13.
HETEDSZER MAGYAR BAJNOK AZ OLAJ! 2016. 06. 10.
Első esély a címvédésre 2016. 06. 10.
Egy győzelemre a bajnoki címvédéstől az Olaj 2016. 06. 07.
A helyzet komoly, de egyáltalán nem reménytelen 2016. 06. 07.
Strahinja Milosevic nem játszhat a következő meccsen 2016. 06. 04.
Ma délután Fehérváron folytatódik a bajnoki döntő 2016. 06. 04.
Szolnoki előny a fináléban 2016. 06. 01.
Ma este elkezdődik az Olaj-Alba döntő 2016. 06. 01.
Idén is döntőben a címvédő Szolnok 2016. 05. 29.
Vasárnap este ötödik mérkőzés lesz a Tiszaligetben 2016. 05. 27.
Egy győzelemre a bajnoki döntőtől a címvédő Olaj 2016. 05. 24.
A Tiszaligetben folytatódik az Olaj-Körmend párharc 2016. 05. 24.
Körmenden egyenlített az Olaj 2016. 05. 21.
Visszavenné az elvesztett pályaelőnyt az Olaj 2016. 05. 21.
Hazai vereség a Tiszaligetben 2016. 05. 18.
Pályán a piros-feketék 2016. 05. 18.
Szerdán indul az Olaj-Körmend párharc 2016. 05. 17.
Söpréssel jutott elődöntőbe a címvédő Olaj 2016. 05. 10.
Söpréssel juthat a négy közé az Olaj 2016. 05. 10.
Kedden négy közé juthat az Olaj 2016. 05. 07.
Folytatás ma este Pécsen 2016. 05. 07.
Szoros mérkőzésen győzött az Olaj 2016. 05. 04.
Ma este elkezdődik a bajnoki negyeddöntő 2016. 05. 04.
Megérdemelt Olaj-siker a ZTE ellen 2016. 04. 27.
Zárul a középszakasz 2016. 04. 27.
Veresége ellenére is az élen végzett az Olaj 2016. 04. 23.
Középszakaszelső lehet az Olaj 2016. 04. 23.
Igazi csapatként játszott az Olaj 2016. 04. 20.
Sokat érhet az Olaj-siker 2016. 04. 20.
Egylabdás mérkőzést veszített az Olaj 2016. 04. 16.
Ötödszörre is egymásnak feszül az Olaj és az Alba 2016. 04. 16.
Sokat tett az Olaj a győzelemért 2016. 04. 09.
Egerszegen az Olaj 2016. 04. 09.
30 pontos kiütéses Olaj-győzelem a Tiszaligetben 2016. 04. 06.
Ma este a Körmendet fogadja az Olaj 2016. 04. 06.
Sima paksi siker 2016. 04. 02.
Pakson az Olaj 2016. 04. 02.
Olaj-győzelem a rangadón 2016. 03. 30.
Hetente két rangadó 2016. 03. 30.
Időpontváltozás 2016. 03. 23.
Az élről várja a jövő heti folytatást az Olaj 2016. 03. 22.
Az Olaj nyerte meg az alapszakaszt 2016. 03. 19.
Zárul az alapszakasz 2016. 03. 19.
Harmadszor is kikapott az Olaj a Körmendtől 2016. 03. 16.
Piros-feketék egymás ellen 2016. 03. 16.
Az Olaj hosszabbítás után győzött Szegeden 2016. 03. 12.
Ma este Szegeden lép pályára a Szolnok 2016. 03. 12.
Olaj-győzelem a Falco ellen 2016. 03. 09.
Újabb rangadó a Tiszaligetben 2016. 03. 09.
Hazai győzelem az Olaj-Alba rangadón 2016. 03. 05.
Olaj-Alba rangadó a Tiszaligetben 2016. 03. 05.
Simán nyert az Olaj 2016. 03. 02.
Kinek lesz nyerő a 21? 2016. 03. 02.
Olaj-győzelem a Kaposvár ellen 2016. 02. 27.
A Kaposvár ellen folytatja az Olaj 2016. 02. 27.
A szezonban másodszor váltott edzőt az Olaj 2016. 02. 26.
Apatikus volt az Olaj 2016. 02. 24.
Végig szoros meccsen nyert az Olaj 2016. 02. 13.
A fővárosban az Olaj 2016. 02. 13.
Hozta a kötelezőt a szolnoki csapat 2016. 02. 06.
Visszaállt az élre az Olaj 2016. 01. 30.
Rangadó a javából 2016. 01. 30.
Olaj-vereség Sopronban 2016. 01. 23.
Ma este Sopronban lép pályára az Olaj 2016. 01. 23.
Olajozott megyei találkozó 2016. 01. 16.
Az utolsó helyezett ellen lép pályára az első 2016. 01. 16.
Megérdemelt siker 2016. 01. 08.
Kupa után bajnoki 2016. 01. 08.
Hazai győzelem Körmenden 2015. 12. 19.
Piros-feketék rangadója Körmenden 2015. 12. 19.
Hozta a kötelezőt az Olaj 2015. 12. 12.
Ma este Szolnok-Szeged kosárderbi 2015. 12. 12.
Milosevic volt Szombathelyen a Mikulás 2015. 12. 06.
Szombathelyen lép pályára ma este az Olaj 2015. 12. 06.
Olaj-győzelem a rangadón 2015. 11. 21.
Alba-Olaj rangadó Fehérváron 2015. 11. 21.
Az Olaj ott folytatta, ahol szerdán abbahagyta 2015. 11. 14.
Itthon a címvédő Olaj 2015. 11. 14.
Ráadás kellett az Olaj sikeréhez 2015. 11. 07.
Idegenben szerepel az Olaj 2015. 11. 07.
A fővárosiak ellen javíthat hazai pályán az Olaj 2015. 10. 31.
Hullámvölgyben az Olaj 2015. 10. 24.
A ZTE-t fogadja az Olaj 2015. 10. 24.
Fölényes győzelemmel hangolt az Olaj 2015. 10. 17.
A Nyíregyháza a mai ellenfél 2015. 10. 17.
55 perces mérkőzésen veszített az Olaj 2015. 10. 10.