Az Olaj biztos győzelmét nem fenyegette veszély

JP-TOP COP Jászberény - Szolnoki Olaj KK 81-92 (22-29, 20-29, 16-16, 23-18)

Játékvezetők: Hegedűs Tibor, Szabó Gergő, Sallai István.

JÁSZBERÉNY: Cohn 11/3, Horváth 11/3, Soós 5/3, Dramicanin 14/3, Sherman 19.
Csere: Caffey 12, Cseh 8, Szögi 1, Blaskovits.
Edző: Srecko Sekulovic.

SZOLNOK: Burrell 11, Vojvoda 20/6, Kovács P. 7/3, Milosevic 7/3, Keller 13.
Csere: Wittmann 11/9, Borisov 6, Jones 14, Gregory 3, Kovács G.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 2.p.: 2-6, 5.p.: 9-13, 9.p.: 20-29, 12.p.: 26-34, 15.p.: 30-40, 17.p.: 38-49, 20.p.: 42-58, 22.p.: 42-60, 24.p.: 45-65, 27.p.: 54-72, 30.p.: 58-74, 31.p.: 60-81, 35.p.: 66-86, 37.p.: 73-87, 39.p.: 77-91.
Kipontozódott: Soós (34.p.), Sherman (36.p.), Vojvoda (39.p.).

Az Olaj elleni volt a december végén kinevezett Srecko Sekulovic bemutatkozó mérkőzése hazai közönség előtt. Bár a találkozót megelőzően a szerb szakvezető, később pedig Horváth Ákos csapatkapitány is arról beszélt, hogy a JKSE-nek nem az Olaj elleni meccset kell megnyernie, lévén nincs azonos polcon a két csapat.

A címvédő kezdő ötösébe két külföldi: Burrell és Milosevic került. Az első kosarat is egy külföldi szerezte, a Jászberény ugyancsak decemberben igazolt centere, Sherman. Ezt Vojvoda 2+1-gyel bosszulta meg, a negyed derekára azonban visszavette a vezetést a hazai csapat, Soós triplájával 7-6 lett az állás. A játékrész végén percekig két magyar volt a pályán. Az Olajban a Burrell-Wittmann-Borisov-Milsevic-Jones, míg a Berényben a Caffey-Travis-Cohn- Horváth-Dramicanin-Sherman ötös tette a dolgát. Nem spóroltak a támadáson a csapatok, ennek viszont a védekezés látta kárát, ám a közönség nyilván jól szórakozott, hiszen a tizennyolcadik percben 20-27 volt az állás. Jarrod Jones egymaga tízet szerzett a szolnoki termésből. A mennyiséghez ráadásul minőség is társult, hiszen egész jól dobtak a csapatok, alig-alig volt lepattanó.

A második negyedben is folytatódott a dobógála, a hazaiak minden vendégpontot megválaszoltak. A játékrész közepén Keller Ákos értékesített két büntetőt, így alakult ki az addigi legnagyobb különbség, 30-40. Sherman már tizenkét pontnál tartott, a differencia azonban nem csökkent, ezért Sekulovic 34-44-nél időt kért. Három perccel a félidő előtt tizenhárom ponttal vezetett az Olaj, majd a slusszpoén is a bajnoké lett: Kovács Péter hárompontosával 42-58 volt az állás két negyed után.

A hazaiak közül Sherman volt a legeredményesebb, tizenhat pontot szerzett. Caffey és Travis Cohn három-három gólpasszal dolgozott a többiek alá. A túloldalon is a centerek vitték a prímet a pontszerzésben, hiszen Jones és Keller is tíz-tíz egységet pöttyintett. A mezőny asszisztkirálya Stalney Burrell lett, aki ötször hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait. Érdekesség, hogy az Olaj tizenkétszer dobhatott büntetőt és valamennyit értékesítette is. Míg a JKSE kétszer próbálkozhatott - mindkétszer Sherman - ám mindkettő kimaradt. Viszont a Jászberény nyerte a lepattanócsatát, ez mindenképpen meglepetés. A hazaiak tizenhét (kilenc védő- és nyolc támadó) aláhulló labdát szedtek össze, míg a szolnokiak tizenegyet (nyolcat a saját-, hármat az ellenfél palánkja alatt). A sok pont, az attraktív játék ellenére is fegyelmezettek voltak a játékosok, hiszen a berényiek hét- és a szolnokiak négy eladott labdája sem nevezhető kezelhetetlenül soknak két negyed után.

A harmadik negyed elején megtört a jég: Sherman negyedik büntetőjéből egyet értékesített, ám mindez azt jelentette, hogy a JKSE 25 %-kal dolgozott a büntetővonalról. Nem éppen kiemelkedő mutatót. Vojvoda viszont továbbra is 100 %-on tartotta az Olajt, bedobta a tizenharmadik büntetőt is, így lett 45-63 az állás. Kovács Péter közelijével pedig közte húsz lett. 45-65. Ám kisvártatva kétszer is hibázott büntetőből, így a Szolnok sem volt makulátlan már ebben a műfajban. Nem igazán mentek a berényieknek a távoli dobások: a 6,75-ösön túlról tizenhat kísérletükből csak kettő esett be. Hosszabb pihenő után visszatért a parkettre Jones, Sherman ugyanakkor ülni kényszerült négy személyi hibája miatt.

A negyedik negyedre nem nagyon maradt nyitott kérdés. A Jászberény igyekezett tartani a húsz ponton belüli különbséget, az Olaj szándéka is hasonló volt: biztosan tartani a biztos előnyt. Sherman tizenkilencedik pontjával 73-86-ra zárkózott a JKSE, ám az amerikai center többet már nem tehetett hozzá a meccshez, mert szabálytalankodott Kellerrel és kipontozódott. Ugyanerre a sorsra jutott Vojvoda Dávid is. A Travis Cohn ellen elkövetett szabálytalansággal vonta ki magát a forgalomból az Olaj kapitánya. Dino Gregory büntetői zárták le a mérkőzést, 81-92-re nyert a bajnok. A Jászberény továbbra is egy győzelemnél tart.

Srecko Sekulovic: Nem játszottunk rosszul, a Szolnok azonban nemzetközi szintű, minőségi játékosokból áll, és megérdemelte a győzelmet.

Pór Péter: Az első félidő jó játékával megnyugtató előnyt szereztünk. A második játékrészben többször is könnyelműsködtünk, de biztos győzelmünket nem fenyegette veszély.

Forrás: Új Néplap - Gutai István
A BL-ben indul az Olaj 2016. 06. 17.
A hetedik aranyérem mámorában 2016. 06. 13.
HETEDSZER MAGYAR BAJNOK AZ OLAJ! 2016. 06. 10.
Első esély a címvédésre 2016. 06. 10.
Egy győzelemre a bajnoki címvédéstől az Olaj 2016. 06. 07.
A helyzet komoly, de egyáltalán nem reménytelen 2016. 06. 07.
Strahinja Milosevic nem játszhat a következő meccsen 2016. 06. 04.
Ma délután Fehérváron folytatódik a bajnoki döntő 2016. 06. 04.
Szolnoki előny a fináléban 2016. 06. 01.
Ma este elkezdődik az Olaj-Alba döntő 2016. 06. 01.
Idén is döntőben a címvédő Szolnok 2016. 05. 29.
Vasárnap este ötödik mérkőzés lesz a Tiszaligetben 2016. 05. 27.
Egy győzelemre a bajnoki döntőtől a címvédő Olaj 2016. 05. 24.
A Tiszaligetben folytatódik az Olaj-Körmend párharc 2016. 05. 24.
Körmenden egyenlített az Olaj 2016. 05. 21.
Visszavenné az elvesztett pályaelőnyt az Olaj 2016. 05. 21.
Hazai vereség a Tiszaligetben 2016. 05. 18.
Pályán a piros-feketék 2016. 05. 18.
Szerdán indul az Olaj-Körmend párharc 2016. 05. 17.
Söpréssel jutott elődöntőbe a címvédő Olaj 2016. 05. 10.
Söpréssel juthat a négy közé az Olaj 2016. 05. 10.
Kedden négy közé juthat az Olaj 2016. 05. 07.
Folytatás ma este Pécsen 2016. 05. 07.
Szoros mérkőzésen győzött az Olaj 2016. 05. 04.
Ma este elkezdődik a bajnoki negyeddöntő 2016. 05. 04.
Megérdemelt Olaj-siker a ZTE ellen 2016. 04. 27.
Zárul a középszakasz 2016. 04. 27.
Veresége ellenére is az élen végzett az Olaj 2016. 04. 23.
Középszakaszelső lehet az Olaj 2016. 04. 23.
Igazi csapatként játszott az Olaj 2016. 04. 20.
Sokat érhet az Olaj-siker 2016. 04. 20.
Egylabdás mérkőzést veszített az Olaj 2016. 04. 16.
Ötödszörre is egymásnak feszül az Olaj és az Alba 2016. 04. 16.
Sokat tett az Olaj a győzelemért 2016. 04. 09.
Egerszegen az Olaj 2016. 04. 09.
30 pontos kiütéses Olaj-győzelem a Tiszaligetben 2016. 04. 06.
Ma este a Körmendet fogadja az Olaj 2016. 04. 06.
Sima paksi siker 2016. 04. 02.
Pakson az Olaj 2016. 04. 02.
Olaj-győzelem a rangadón 2016. 03. 30.
Hetente két rangadó 2016. 03. 30.
Időpontváltozás 2016. 03. 23.
Az élről várja a jövő heti folytatást az Olaj 2016. 03. 22.
Az Olaj nyerte meg az alapszakaszt 2016. 03. 19.
Zárul az alapszakasz 2016. 03. 19.
Harmadszor is kikapott az Olaj a Körmendtől 2016. 03. 16.
Piros-feketék egymás ellen 2016. 03. 16.
Az Olaj hosszabbítás után győzött Szegeden 2016. 03. 12.
Ma este Szegeden lép pályára a Szolnok 2016. 03. 12.
Olaj-győzelem a Falco ellen 2016. 03. 09.
Újabb rangadó a Tiszaligetben 2016. 03. 09.
Hazai győzelem az Olaj-Alba rangadón 2016. 03. 05.
Olaj-Alba rangadó a Tiszaligetben 2016. 03. 05.
Simán nyert az Olaj 2016. 03. 02.
Kinek lesz nyerő a 21? 2016. 03. 02.
Olaj-győzelem a Kaposvár ellen 2016. 02. 27.
A Kaposvár ellen folytatja az Olaj 2016. 02. 27.
A szezonban másodszor váltott edzőt az Olaj 2016. 02. 26.
Apatikus volt az Olaj 2016. 02. 24.
Végig szoros meccsen nyert az Olaj 2016. 02. 13.
A fővárosban az Olaj 2016. 02. 13.
Hozta a kötelezőt a szolnoki csapat 2016. 02. 06.
Visszaállt az élre az Olaj 2016. 01. 30.
Rangadó a javából 2016. 01. 30.
Olaj-vereség Sopronban 2016. 01. 23.
Ma este Sopronban lép pályára az Olaj 2016. 01. 23.
Az utolsó helyezett ellen lép pályára az első 2016. 01. 16.
Megérdemelt siker 2016. 01. 08.
Kupa után bajnoki 2016. 01. 08.
Hazai győzelem Körmenden 2015. 12. 19.
Piros-feketék rangadója Körmenden 2015. 12. 19.
Hozta a kötelezőt az Olaj 2015. 12. 12.
Ma este Szolnok-Szeged kosárderbi 2015. 12. 12.
Milosevic volt Szombathelyen a Mikulás 2015. 12. 06.
Szombathelyen lép pályára ma este az Olaj 2015. 12. 06.
Olaj-győzelem a rangadón 2015. 11. 21.
Alba-Olaj rangadó Fehérváron 2015. 11. 21.
Az Olaj ott folytatta, ahol szerdán abbahagyta 2015. 11. 14.
Itthon a címvédő Olaj 2015. 11. 14.
Ráadás kellett az Olaj sikeréhez 2015. 11. 07.
Idegenben szerepel az Olaj 2015. 11. 07.
Hozta a kötelezőt az Olaj 2015. 10. 31.
A fővárosiak ellen javíthat hazai pályán az Olaj 2015. 10. 31.
Hullámvölgyben az Olaj 2015. 10. 24.
A ZTE-t fogadja az Olaj 2015. 10. 24.
Fölényes győzelemmel hangolt az Olaj 2015. 10. 17.
A Nyíregyháza a mai ellenfél 2015. 10. 17.
55 perces mérkőzésen veszített az Olaj 2015. 10. 10.