Megszerezte első győzelmét az Olaj a BL-ben

Egypontos Olaj-siker a Sassari ellen a Bajnokok Ligájában
Bajnokok Ligája, Csoportkör - 2. forduló

Szolnoki Olaj KK - Dinamo Sassari 73-72 (22-28, 14-16, 21-13, 16-15)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1235 néző.
Játékvezetők: Ademir Zurapovic (BIH), Mehdi Difallah (FRA), Zdravko Rutesic (MNE).

SZOLNOK: Wittmann 5/3, Vojvoda 19/9, Barnies 3, Borisov 11/3, Wright 10.
Csere: Tóth 8, Popovic 13/6, Eilingsfeld 4, Rudner.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

SASSARI: Johnson-Odom 12/3, Carter 14/12, Lacey 11/3, Savanovic 6, Lydeka 7.
Csere: Devecchi, Olaseni 7, Sacchetti, Stipcevic 15/9, D’ercole.
Vezetőedző: Federico Pasquini. Edzők: Giacomo Baioni és Paolo Citrini.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 2.p.: 4-2, 3.p.: 8-4, 4.p.: 8-9, 5.p.: 10-9, 6.p.: 10-12, 7.p.: 15-14, 8.p.: 17-16, 10.p.: 22-28, 12.p.: 26-28, 13.p.: 29-31, 15.p.: 29-36, 19.p.: 33-44, 20.p: 36-44, 22.p.: 41-44, 24.p.: 44-51, 26.p.: 46-53, 28.p.: 52-53, 29.p: 55-55, 30.p.: 57-57, 32.p.: 61-57, 35.p.: 66-62, 37.p.: 68-68, 38.p.: 71-71.

Bő tíz hónappal ezelőtt az Európa Kupában találkoztak a felek, akkor az Olaj bravúros játékkal 86-75-re verte szardíniai vetélytársát. Érdekesség, hogy mindkét csapatból három-három ember maradt meg hírmondónak. Az Olaj állományából Milos Borisov, Wittmann Krisztián és Vojvoda Dávid, a Sassariból pedig Brian Sacchetti, Lorenzo D'ercole és Rok Stipsevic szerepelt azon a bizonyos január 5-i mérkőzésen. Akkor Pór Péter irányította a győztes szolnoki csapatot, aki most Stojan Ivkovic segítője. Az olaszoknál viszont az egész edzői stáb kicserélődött. A BL első körében a Sassari hazai pályán játszva négy ponttal verte Zielona Gorát, míg az Olaj simán kikapott Athénban.

Vojvoda Dávidék nem is titkolták, hogy javítani akarnak, de azt is tudták, hogy nem lesz könnyű dolguk az olasz sztárcsapattal szemben. Ráadásul még mindig nem számíthattak a kézsérüléssel bajlódó amerikai irányítóra, James Kinneyre.

A januári meccsen jól játszott Vojvoda Dávid, a vajkezű hátvéd most is remekelt, 12 pontnál tartott az első negyedben. Az olaszok azonban nem ijedtek meg, magabiztosan kosárlabdáztak. Az amerikai Trevor Lacey vezérletével 17-16 után hét pontot szórtak gyors egymásutánban. Ebben az időszakban voltak jó pillanatai a magyar bajnoknak, de a Sassari precízen játszott és nem engedte közel a házigazdákat, amely menetközben tizenegy pontos hátrányt faragott le nyolcra a nagyszünetig, (36-44).

A második félidőben nemcsak bátran, hanem jól is játszott az Olaj, amely nyolcpontos különbséget dolgozott le, 55-55-nél pedig beérte a szardíniai legénységet. A záró felvonás 57-57-es állásnál kezdődött, az egyre jobban és eredményesebben kosárlabdázó Aleksa Popovic duplájával hosszú idő után ismét vezetett az Olaj. Óriási ember-ember elleni csata folyt a játéktéren, kúsztak-másztak minden labdáért a játékosok. Izgalmas és változatos volt a meccs, amire régen volt példa a közönség felállva biztatta az Olajt. Az utolsó perc elején Joshua Carter és Vojvoda Dávid is a helyére tett egy-egy triplát. Sőt, bő fél perccel a vége előtt Tóth Ádámék lecsapdázták a labdát felhozó Rok Stipsevicet. Az Olaj-támadás végén Wittmann Krisztián egy dobócsellel lerázta védőjét és a bal sarokból beszórt egy középtávolit, (73-71).

A Sassarinak volt még egy labdája, a dobás cél tévesztett, a támadólepattanót viszont megszerezte a litván Tautvydas Lydeka, akivel szemben szabálytalankodtak. Az első büntetőt kihagyta a center. A második kísérletnél mindenki arra számított, hogy a vendégkosaras a gyűrűre dobja a labdát, valamelyik társa pedig majd egy pöcizéssel próbálkozik. A litván kosaras azonban bedobta a második büntetőt, így egy ponttal megnyerte a meccset az Olaj, megszerezve első BL-győzelmét.

- Köszönjük szurkolóinknak a támogatást - mondta a lefújás után Tóth Ádám, az Olaj válogatott centere. - Kemény és férfias mérkőzés volt, szerintem jól védekeztünk, vasárnap nem volt súlyzós edzés, így tudtunk futni is. Sokkal keményebben játszottunk, mint Athénban, egyértelmű, ezen az úton kell tovább haladnunk.

Stojan Ivkovic: Játékosaim ezen a meccsen is megmutatták, hogy jó kis csapatot alkotnak, tudnak egymásért harcolni. Valóban, az AEK-meccs előtt brutális edzést tartottunk nekik, de akkor arra volt szükség, bízunk egymásban, így ebből nem volt probléma. Ezúttal egy másik arcunkat mutattuk meg, mint Athénban.

Federico Pasquini: Furcsa meccs volt, jól védekeztünk az első félidőben, jól támadtunk. A fordulás totál másik történet, Savanovic megsérült, izomhúzódást szenvedett. Sokat hibáztunk, és a Szolnok sok támadólepattanót szedett. A sorozat elején vagyunk, még nem vagyunk elég kiegyensúlyozottak.