Az első negyedet megnyerte a magyar bajnok
Bajnokok Ligája, Csoportkör - 5. forduló

Stelmet BC Zielona Góra - Szolnoki Olaj KK 83-63 (20-21, 23-10, 22-15, 18-17)

Zielona Góra, 2100 néző.
Játékvezetők: Boris Shulga (UKR), Andris Aunkrogers (LAT), Ventsislav Velikov (BUL).

ZIELONA: Zamojski 22/18, Koszarek 7/3, Moore 4, Durisic 14/3, Vaughn 6.
Csere: Gruszecki 6/6, Kelati 5/3, Florence 12/6, Hrycaniuk 4, Zaytsev 3/3, Der.
Vezetőedző: Artur Gronek. Edzők: Andrzej Adamek és Arkadiusz Miloszewski.

SZOLNOK: Kinney 4, Vojvoda 14/6, Barnies 10/6, Eilingsfeld 10/6, Wright 5.
Csere: Borisov 11/3, Wittmann 3/3, Popovic 4, Rudner, Hajdu 2.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 2.p.: 4-5, 4.p.: 8-10, 5.p.: 13-12, 7.p.: 13-17, 9.p.: 20-19, 10.p.: 20-21, 11.p.: 23-23, 14.p.: 33-23, 16.p.: 33-28, 18.p.: 35-31, 20.p.: 43-31, 21.p.: 45-34, 24.p.: 57-34, 26.p.: 63-40, 29.p.: 63-46, 30.p.: 65-46, 31.p.: 68-48, 32.p.: 73-48, 35.p.: 78-56, 38.p.: 83-58.

A jászberényi bajnokin a bokájára rásérülő Tóth Ádám el sem utazott a Zielona Gorában rendezett Bajnokok Ligája-mérkőzésre, az ugyancsak sérült Milos Borisov viszont vállalta a játékot, ám a kezdő ötösbe nem került be.

Az Olaj remekül tartotta magát az első negyedben - Vojvoda Dávid például egymaga tíz pontot szerzett -, melyet végül Barnes kosarával meg is nyert. A második tízpercben viszont megtorpant a magyar bajnok: két pontot szerzett négy perc alatt, mialatt kapott tizenhármat. Egyre többször dobhattak tisztán távolról a lengyelek, akik az egész mérkőzésen tizenhat (!) hárompontost szereztek, ráadásul a festékben is nagyon éltek. Mindezek ellenére mínusz négyre is feljött az Olaj, ám a negyed végét elszúrta, így tizenkét pont volt a lemaradása a nagyszünetben.

A folytatásban is kiválóan dobtak mezőnyből a házigazdák, akiket faultokkal sem lehetett megtörni, mivel az összes büntetőjüket bedobták. A harmadik negyedben már húsz pont volt a differencia a felek között. Az utolsó tíz percre nem maradt kérdés, a lengyel bajnok biztosan győzte le a Szolnokot.

Artur Gronek: Remekül játszottuk az elzárás-leválást, emiatt a sarkokból sok üres dobóhelyzetünk adódott. Szerencsére kitűnő százalékkal dobtunk a mezőnyből, főleg a gyűrű alól, ahonnan 34 pontot szereztünk. Az első negyedet kivéve jól is védekeztünk.

Stojan Ivkovic: Az Európa-bajnoki selejtezők miatt én magam és a négy válogatott játékos is később kezdtük a felkészülést a szezonra, még idő kell a csapatnak. A Bajnokok Ligájában idegenben kicsit másképpen játszunk, most is kemény ellenféllel találtuk szembe magunkat. Tisztességesen helytálltunk, ennyi volt ebben a mérkőzésben.