Bajnokok Ligája, Csoportkör - 3. forduló

MHP RIESEN Ludwigsburg - Szolnoki Olaj KK 99-56 (28-11, 20-16, 22-20, 29-9)

Játékvezetők: Tomas Jasevicius (LTU), Ognjen Jokic (MNE), Yener Yilmaz (TUR).

LUDWIGSBURG: Washpun 4, McCray 6, Cotton 18/6, Martin 8, Thiemann 19.
Csere: Cooley 20, Gonzalvez 2, Toppert 12/6, Loesing 5/3, Boone 5.
Vezetőedző: John Patrick. Edző: Martin Schiller.

SZOLNOK: Kinney 5/3, Vojvoda 15, Popovics 2, Borisov 13/3, Wright.
Csere: Tóth Á. 3, Barnies 13/12, Wittmann, Eilingsfeld 5/3.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

A mérkőzés alakulása: 4.p.: 8-0, 6.p.: 19-6, 10.p.: 28-11, 14.p.: 36-13, 16.p.: 40-17, 20.p.: 48-27, 24.p.: 57-36, 26.p.: 62-38, 30.p.: 70-47, 33.p.: 79-50, 36.p.: 90-54.

Még el sem kezdődött a mérkőzés, a szolnokiak máris kaptak egy jó hírt. Hosszas távolmaradás után James Kinney újra játékra jelentkezett. A csapat elsőszámú irányítója rögtön a kezdő ötösbe került. Ám ez volt az este egyetlen pozitívuma.

Az eddig nyeretlen Ludwigsburg 8-0-val kezdett, Stojan Ivkovic a negyed közepén időt kért, ekkor már 15-3-ra vezettek a hazaiak, az egyetlen szolnoki kosarat Troy Barnies jegyezte. Ám hiába volt a fejmosás, az első tíz percben tetemes hátrányba került a magyar bajnok. A második negyedben már mínusz huszonötön álltunk, és bár Vojvoda Dávid, valamint Milos Borisov pontjaival sikerült valamelyest csökkenteni a különbséget, a meccs addigi menete nem ígért sok jót.

A harmadik játékrészt biztatóan kezdte az Olaj, hiszen Barnies újabb kosarával már "csak" tizenhat pont volt a hátrány. Ám ekkor a német csapat játékosai nagyobb sebességre kapcsoltak, és eldöntötték a meccset. Az ellenfél csapatában pályára lépett a korábbi pécsi Loesing, az ő triplájával lépte át a harmincpontos különbséget a Ludwigsburg. Másfél perccel a vége előtt pedig már negyven pont volt a két csapat között.

James Kinney öt gólpasszal tért vissza sérüléséből, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy ellensúlyozza a németek palánk alatti nyomasztó fölényét.

John Patrick: Nagyon frusztráltan léptünk pályára a két csoportbeli vereség után, de nagyon büszke vagyok a srácokra, mert keményen játszottak, rengeteg energiát fektettek ebbe a mérkőzésbe, és egy idő után sikerült megnyugodniuk is.

Stojan Ivkovic: Mindenben jobb volt az ellenfél, hazai pályán egyelőre más csapat vagyunk, mint idegenben. A válogatott programja után két hetünk volt összeállni, idegenben jelenleg nincs sok keresnivalónk. Továbbra is előre kell csak néznünk. Sok játékosunk nem játszott még ezen a szinten, kevés a tapasztalatunk. Örülök, hogy Kinney pályára léphetett végre.