Hazai pályán szenvedett vereséget az Olaj a BL-ben

A vendég csapat játékosai huszonkét támadólepattanót szedtek
Bajnokok Ligája, Csoportkör - 10. forduló

Szolnoki Olaj KK - MHP RIESEN Ludwigsburg 81-91 (17-21, 27-28, 17-19, 20-23)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1000 néző.
Játékvezetők: Alexey Davydov (RUS), Sergey Zashchuk (UKR), Juris Kokainis (LAT).

SZOLNOK: Kinney 16/3, Vojvoda 16/6, Barnies 19/3, Borisov 15/6, Wright 2.
Csere: Pavlicevic 9/6, Wittmann 2, Eilingsfeld 2.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

LUDWIGSBURG: Hammonds 10/6, McCray 2, Cotton 11/3, Martin 17/3, Thiemann 9.
Csere: Cooley 15, Loesing 2, Toppert 15/15, Koné 2, Boone 1, Breunig 4, Gonzalvez 3/3.
Vezetőedző: John Patrick. Edző: Martin Schiller.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 1p.: 2-2, 2.p.: 2-6, 3.p.: 5-9, 5.p.: 11-9, 7.p.: 13-13, 10.p.: 17-21, 12.p.: 19-28, 13.p.: 22-30, 14.p.: 30-30, 17.p.: 39-37, 18.p.: 42-43, 20.p.: 44-49, 22.p.: 46-55, 25.p.: 50-58, 28.p.: 59-61, 30.p.: 61-68, 31.p.: 61-72, 35.p.: 71-79, 37.p.: 75-81, 39.p.: 79-88.
Kipontozódott: Eilingsfeld (36.p.).

Még november 2-án történt, a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában negyvenhárom pontos vereséget szenvedett az Olaj a német Ludwigsburg otthonában. Hat hét múltán, kedden este már jóval kisebb különbség volt a felek között, a Tiszaligetben lejátszott meccsen 91-81-re nyert a nyolc amerikaival, két-két honosított és született német játékossal felálló vendégcsapat a jól küzdő Olajjal szemben.

Az első félidőben a németek 28-19-re elhúztak, ám öt perccel később már a felpörgő szolnoki csapat vezetett. Térfélcsere után tíz ponttal meglépett a jól lepattanózó és kívülről kiválóan dobó Ludwigsburg. A hajrában még hat pont távolságra feljött az Olaj, a vendégek azonban nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Stojan Ivkovic: Rosszabbra számítottam, mert egy nagyon jó állományú és fizikailag erős csapattal találtuk magunkat szemben, ráadásul egyik centerünket, a válogatott Tóth Ádámot nélkülöznünk kellett. Sajnos a vendégek huszonkét támadólepattanót szedtek, és ez nagyon sok ezen a szinten. Fáradtak vagyunk, és ez meg is látszott rajtunk a mérkőzés egyes periódusaiban.

John Patrick: Örülünk, mert nagyon fontos idegenbeli győzelmet arattunk. Tudtuk, hogy a Szolnok különösen hazai pályán nagyon veszélyes, ezért igyekeztünk jól felkészülni a játékára. Azt gondolom, megérdemelten nyertünk, mert sok labdát szereztünk, nagyon jól szedtük a lepattanókat, és ezúttal a külső dobásaink is bejöttek.