Bajnokok Ligája, Csoportkör - 12. forduló

Szolnoki Olaj KK - Stelmet BC Zielona Góra 86-75 (24-12, 13-21, 18-22, 31-20)

Játékvezetők: Yohan Rosso (FRA), Tomislav Vovk (CRO), Petar Obradovic (BIH).

SZOLNOK: Pavlicevic 18/12, Vojvoda 5/3, Barnies 16/9, Eilingsfeld 2, Andric 19/3.
Csere: Wittmann 9/3, Tóth 5, Borisov 12/3, Rudner, Csák, Hajdu.
Vezetőedző: Kmezic Zoran. Edző: Andrius Jurkunas.

ZIELONA: Zamojski 5, Koszarek 10/6, Gruszecki 9/3, Dragicevic 18, Vaughn 2.
Csere: Florence 19/6, Moore 6, Kelati 2, Hrycaniuk 4, Der, Zywert.
Vezetőedző: Artur Gronek. Edzők: Andrzej Adamek és Arkadiusz Miloszewski.

Az eredmény alakulása: 4.p.: 9-0, 5.p.: 15-2, 7.p.: 19-8, 10.p.: 24-12, 12.p.: 27-12, 14.p.: 31-17, 15.p.: 34-19, 18.p.: 31-26, 20.p.: 37-33, 21.p.: 42-33, 24.p.: 47-29, 26.p.: 51-46, 29.p.: 55-51, 30.p.: 55-55, 31.p.: 57-60, 32.p.: 60-62, 34.p.: 68-62, 36.p.: 73-63, 38.p.: 77-66. 39.p.: 83-68.
Kipontozódott: Moore (36 p.), Wittmann (40.p.).

Kmezic Zoran nem beszélt a levegőbe, az Olaj vasárnap kinevezett vezetőedzője az mondta a minapi szurkológyűlésen: - Sajnos a BL-ből már nem tudunk továbbjutni, azonban mi korrekt módon minden meccsünket meg akarjuk nyerni. Egyértelmű, nagyon fontos a szombati Körmend elleni rangadó, úgyhogy valójában arra fókuszálunk, de sokat javítana a csapat mentális állapotán a lengyel csapattal szembeni siker.

Álomszerűen kezdett az Olaj, a lengyelek 9-0-nál dobták az első pontjaikat. A folytatásban 15-2-re is elhúzott a szárnyaló, sok labdát szerző hazai csapat. A második negyedben már felállva tombolt a tiszaligeti publikum, hiszen 29-14-re is vezettek a kedvencek. A folytatásban az egykoron az Olaj színeiben is játszó James Florence vezérletével a vendégek megkezdték a felzárkózást. Sőt, a záró negyed elején 57-60 állt az eredményjelzőn. Kmezic Zoran időt kért, rendezte a sorokat, és egy fantasztikus ötperces, 16-3-as rohammal állva hagyták vendégeiket, (73-63). Innentől már nem volt izgulnivalója az elmúlt hónapokhoz, hetekhez képest jóval hangosabb szurkolótábornak, tizenegy ponttal nyertek a kedvencek. Megvan tehát az önbizalmat adó győzelem, bizakodhatunk a jó folytatásban.

- Az öltőzőben megbeszéltük, hogy kemény, agresszív játékkal kezdünk, és ez így is volt - nyilatkozta Luksa Andric, az Olaj centere, akinek ez volt az első tiszaligeti fellépése. - Úgy érzem, hogy a mérkőzés nagy részében nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, s bár olykor puhult a védekezésünk, megérdemelten nyertünk. Annak külön örülök, hogy ilyen jó hangulatban játszhatunk.

Kmezic Zoran: A jó kezdés megadta számunkra a mérkőzés alaphangját, különösen a csapat védekezésünket kell kiemelnem és azt, hogy nálunk többen is extra teljesítményt nyújtottak és külön meg kell dicsérnünk Wittmann Krisztián játékát, aki a padról beszállva kiváló teljesítményt nyújtott. Fontos volt az is, hogy a jó szerkezetű vendégek ellen nem maradtunk alul a lepattanó csatában és fontos volt, hogy tizenegy támadó lepattanót szedtünk. Amire figyelnünk kell, hogy betörésekből olykor könnyű pontokat kaptunk, Köszönjük a közönség biztatását, ami nagyon jól jött számunkra és várjuk továbbra is őket a meccseinken.

Artur Gronek: Teljesen megérdemelten győzött a szolnoki csapat, nagyban befolyásolta a mérkőzést, hogy nagyon rosszul, kapkodva kezdtünk, tíz eladott labdánk volt az első negyedben, a második félidőben 42 pontot dobtunk, mégsem tudtunk nyerni.