Nem sikerült megszerezni a második győzelmet a BL-ben
Bajnokok Ligája, Csoportkör - 7. forduló

Szolnoki Olaj KK - Proximus Spirou 74-79 (16-25, 15-11, 24-20, 19-23)

Szolnok, 935 néző.
Játékvezetők: Alessandro Martolini (ITA), Luis Miguel Castillo Larroca (ESP), Milan Nedovic (SLO).

SZOLNOK: Kinney 10/6, Vojvoda 19/3, Barnies 15/9, Borisov 18/12, Wright 6.
Csere: Tóth 2, Popovic 2, Wittmann 2.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

CHARLEROI: Marnegrave 4, Richardson, Shepherd 16/6, Bowman 15/3, Kemp 3.
Csere: Schwartz 4, Iarochevitch 8, Libert 21/9, Gaudoux 2, Lambot, Harris 5, Fusek 1.
Vezetőedző: Fulvio Bastianini. Edzők: Pascal Angillis és Frederic Wilmot.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 2.p.: 6-2, 3.p.: 8-6, 8.p.: 8-18, 9.p.: 16-19, 10.p.: 16-25, 11.p.: 20-25, 15.p.: 23-33, 20.: 31-36, 23.p.: 36-39, 25.p.: 41-42, 28.p.: 51-52, 29.p.: 55-53, 30.p.: 55-56, 32.p.: 59-58, 33.p.: 61-60, 34.p.: 62-62, 37.p.: 68-69, 39.p.: 70-72.
Kipontozódott: Iarochevitch (38.p.), Harris (39.p.), Kinney (40.p.)

Az Olaj kispadján egy arcot fedeztünk fel, mégpedig Nikola Pavicevic-ét, a montenegrói kosaras négy napja érkezett a Tiszaligetbe, kedd óta mondhatja magát a szolnokiak kosárlabdázójának, de játékára még várni kell. Remény szerint a pénteki Alba Fehérvár elleni idegenbeli bajnoki rangadón már szerepelhet a 28 esztendős hátvéd.

A találkozó csaknem negyedórás késéssel kezdődött csak el, az egyik időmérő berendezés ugyanis bemondta az unalmast. Aztán a Charleroi számára kifejezetten rosszul indult a mérkőzés, hiszen egyik legjobbjuk az amerikai James Richardson megsérült egy ütközést követően. Az más kérdés, hogy az amerikai hátvédet nagyszerűen pótolta, Alexandre Libert, aki 21 pontot dobott 75 százalékos pontossággal a mezőnyből. Öt perc után robbantottak a vendégek, elmentek tíz ponttal az Olajnak negyedóra kellett, hogy utolérje vetélytársát.

A második félidőben 49-42-re is vezetett a Charleroi, a harmadik negyed vége előtt azonban egy 13-4-es rohammal 55-53-ra fordított az Olaj. A záró felvonásban fej fej mellett haladtak felek. A hajrában azonban pontosabbak és higgadtabbak voltak a vendégek. Az Olaj lélektani pillanatokban sokat, fontos büntetőket is hibázott a Charleroi pedig rutinosan behúzta a meccset, és megszerezte harmadik győzelmét is.

Stojan Ivkovic: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a belgák különösen jól dobják a triplákat. Úgy érzem, 35 percig kontrolláltuk a játékot, a hajrában azonban szétestünk. Győzelmi esélyt szalasztottunk el.

Fulvio Bastianini: Fontos találkozót nyertünk meg, nagyon kellett ez nekünk ahhoz, hogy életben tartsuk továbbjutási esélyeinket. Bár sok buta hibát elkövettünk, ennek ellenére is sikerült győzni. Sikerült kiheverni DJ Richardson korai kiválását, akit Alexandre Libert remekül pótolt.