A harmadik negyedbeli olasz zónavédekezés megzavarta a szolnoki csapatot
Bajnokok Ligája, Csoportkör - 9. forduló

Dinamo Sassari - Szolnoki Olaj KK 97-88 (27-27, 24-22, 25-15, 21-24)

Sassari, 2000 néző.
Játékvezetők: Janusz Calik (POL), Fernando Calatrava Cuevas (ESP), Martin Horozov (BUL).

SASSARI: Bell 31/18, Lacey 18/3, Carter 3/3, Sacchetti 7/3, Lydeka 6.
Csere: Devecchi 8/6, Stipcevic 10/9, Savanovic 3/3, Olaseni 8, D’Ercole 3/3, Ebeling.
Vezetőedző: Federico Pasquini. Edzők: Giacomo Baioni és Paolo Citrini.

SZOLNOK: Kinney 14/3, Wittmann 14/3, Popovic 10, Borisov 14/9, Wright 9.
Csere:Tóth 2, Eilingsfeld 8/6, Pavlicevic 17/15.
Vezetőedző: Stojan Ivkovic. Edzők: Pór Péter és Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-4, 2.p.: 3-6, 3.p.: 8-6, 4.p.: 8-10, 5.p.: 14-10, 6.p.: 17-13, 7.p. 17-21, 8.p.: 25-23, 9.p.. 27-24, 10.p.: 27-27, 11.p.: 31-27, 12.p.: 31-30, 14.p.: 37-32, 16.p.: 39-38, 18.p.: 43-43, 19.p.: 49-44, 20.p.: 51-49, 21.p.: 53-53, 25.p.: 56-58, 26.p.: 63-58, 29.p.: 76-60, 30.p.: 76-64, 33.p.: 80-70, 34.p.: 80-77, 35.p.: 84-77, 38.p.: 91-83. Kipontozódott: Tóth Á. (34.p.)

Troy Barnies nélkül, viszont a felépült James Kinney-vel indult Szardíniára az Olaj. A helyi specialitásnak számító olajos halkonzerv helyett egy még összetettebb szerkezetet, a Dinamo Sassarit kellett volna "felbontania." Októberben a szolnoki mérkőzésen sikerült a bravúr, ám a második Olaj-győzelem megszerzésének esélyei csökkentek, amikor a meccs előtti edzésen Vojvoda Dávid meghúzódott.

Nagy lendülettel kezdtek a szárdok, ám a betörés-kiosztásra épülő játékuk nem söpörte el a magyar bajnokot. Bár a héten igazolt Bell nagyon megszórta magát, a triplaváltásba beleállt az Olaj, és igaza lett. Jórészt a lélegzetelállító dobószázaléknak köszönhetően, az első két negyed tíz szolnoki triplakísérletéből nyolc bement.

A harmadik negyed első harmadában át is vette a vezetést az Olaj, de 56-58 után jött, látott és győzött Stipcevic, aki zsinórban három triplát vágott be. 76-60-nál úgy sejlett, hogy nem marad izgalom a végére, a záró tíz percet tízpontos hátrányból kezdte az Olaj. Tóth Ádám a 33. percben kipontozódott, így Ryan Wright maradt az egyetlen magas ember a Szolnokban. Ám innen is volt visszaút. Eilingsfeld János távolijával 80-75-re jött föl az Olaj, Aleksa Popovic ziccere után pedig már csak egy kosárnyira volt a két csapat egymástól (80-77).

Azonban 86-80 után két szolnoki eladott labda tett pontot a meccs érdemi részére. No meg Bell, aki első sassaris BL-mérkőzésén 31 pontot szerzett. James Kinney 14 pontja mellé nyolc gólpasszt is kiosztott, Wittmann Krisztiánnak is elsült a keze, de Ryan Wright is ponterősen játszott. Az AEK Athén elleni mérkőzéshez hasonlóan, ezúttal is Nikola Pavlicevic volt az Olaj legeredményesebb játékosa.

Federico Pasquini: Támadásban mindkét csapat remekelt, minden akkor változott meg, amikor a harmadik negyedben védekezést váltottunk, és átálltunk zónázásra - ekkor sikerült elhúznunk. A negyedik negyedben ugyan visszajött a Szolnok, de ekkor magam is meglepődtem, hogy játékosaim mennyire erősek voltak ebben a helyzetben, és utána is tudták kontrollálni a mérkőzést.

Stojan Ivkovic: Nagyszerű mérkőzést játszottunk, a hazaiak védekezésváltására nem tudtunk reagálni. A támadójátékunkra nem panaszkodhatok, a védekezés pedig azon múlik, hogy mennyit tudjuk gyakorolni - most egyelőre nem tudunk eleget edzeni, ezt kell majd a későbbiekben összeraknunk.