A 30 pontos vereség viszont abszolút fájó

Szolnoki Olaj KK U19 – Bonyhádi KSE 49-78 (15-14, 11-20, 12-20, 11-24)

Szolnok, Tiszaligeti Körcsarnok. Vezette: Mezei Tibor, Mile Gábor.

OLAJ: Czene Zsombor (5), Balogh János (15/3), Jelenfi Balázs (6/3), Ratkai Szabolcs (3/3), Sándor Máté (8).
Csere: Bettembuk Botond (9), Cziklin Dusán (0), Kerekes Zsombor (2), Barcsik Balázs (0), Katona Adrián (0), Fábián Márk (0), BouityVoubou Etienne (1).
Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

BONYHÁD: Csobán Dávid (11/3), Erdősi Gergő (6), Sebestyén Tamás (4/3), Zsók Áron (18), Korsós Zsolt (10).
Csere: Szabó Bálint (12), Simon János (1), Kovács Zoltán (7), Szűcs Attila (5/3), Szemes Rajmund (0), Sándor Dániel (3), Ireczky Dániel (1).
Edző: Rutkai Péter.

Az első negyed elején látszott, hogy a küzdelem fog dominálni a mérkőzésen mindaddig, amíg a felek bírják erővel. A mindkét oldalon sok hibával tarkított támadások közé azért néhány szépen levezetett akció is ékelődött, az eredmény pedig végig szoros maradt. A szolnoki oldalon megemlítendőek Czene Zsombor extra kosarai, amik három perccel a játékrész vége előtt időkérésre késztették a vendégek trénerét. A szusszanás után is felváltva estek a kosarak, és a szokásos gólfelelős, Balogh János jóvoltából az Olaj vezetett egy ponttal az első tíz perc végén.

A második negyed is a kemény, nemritkán a faulthatárt átlépő védekezésekről szólt, 11– 8 volt a faultarány, a 22. percben, amikor kapitányát, Balogh Jánost lecserélni kényszerült Veres Dávid harmadik személyi hibája miatt. A Bonyhád gyorsindításai révén visszavette a vezetést, és a „piros-feketék” rózsaszín hajú trénere időt kért, hogy rendezze a sorokat. A fejmosásnak csak ideig-óráig volt hatása, az elmélázott szolnoki lehetőségeket a bonyhádiak leindításos rohamok formájában büntették meg, és nyolc pontos előnyre tettek szer az etap végére.

A fordulás után a vendég vezették a pontosabb támadásokat, míg az Olajnak csak helyzetei voltak. Az eredményjelző már tizenhat pontos különbség is leolvasható volt, a negyed derekán. A végére felszívták magukat a szolnokiak, és be tudtak jönni tíz pont körüli eredményre, de Sebestyén Tamás dudaszós triplája után már újra tizenhat volt a differencia. A záró játékrészben szemmel láthatóan elfáradtak a „piros-feketék” sok volt a fault, és a ki nem kényszerített hiba. A Bonyhádot nem lehetett kizökkenteni, bírták erővel, és lassacskán felőrölték ellenfelüket.

Veres Dávid: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést mind védekezésben mind támadásban. Sajnos, amikor az ellenfelünk védekezést váltott 3-2-es zónára akkor nem jöttek a kinti dobások, így felőrölt minket a védekezés. A 30 pontos vereség viszont abszolút fájó, zóna védekezés ide vagy oda!
18 pontos hazai győzelem a Kecskemét ellen 2020. 01. 08.
Sajnos, már az elején eldőlt a mérkőzés 2019. 12. 15.
Megszerezte első győzelmét az U19-es csapatunk! 2019. 12. 09.
Teljesen felőrölte ellenfelét az Olaj 2019. 12. 06.
Érthetetlen rövidzárlat 2019. 11. 24.
Egy félidőnyi helytállás 2019. 11. 17.
Késő éjszakai egri parti 2019. 11. 13.
Lehetett volna kiélezettebb mérkőzés is 2019. 10. 25.
Burai extra dobóteljesítménye kellett a sikerhez 2019. 10. 24.
Nagyarányú vereséget szenvedett tartalékos csapatunk a Tiszaligetben 2019. 10. 18.
Frank Áron otthon érezte magát 2019. 10. 12.
Megalázó volt látni egy ilyen különbséget a táblán 2019. 10. 11.