Érthetetlen rövidzárlat

2019. 11. 24.

Ismét jobban kezdte a szolnoki alakulat a mérkőzést
NB I. "B" Zöld U20, Alapszakasz - 11. forduló

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Szolnoki Olaj KK U19 86-49 (21-14, 24-3, 21-10, 20-22)

Tiszaújvárosi Sportcentrum. Vezette: Vaszi Ádám, Lónáth László.

TISZAÚJ: Szilasi Bence (15/3), Lenke Balázs (18/3), Orosz Zoltán (11), Eremiás Kristóf (34).
Csere: Bélteczki Balázs (2), Balogh Ákos (0), Gulyás Kristóf (2).
Edző: Szendrey Zsombor.

OLAJ: Bettembuk Botond (17/6), Czene Zsombor (0), Balogh János (10), Fazekas Dávid (11/9), Sándor Máté (0).
Csere: Péntek Bence (2), Ratkai Szabolcs (5), Barcsik Balázs (3/3), Katona Adrián (1), Cziklin Dusán (0), Kerekes Hunor (0).
Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

Ismét jobban kezdte a szolnoki alakulat a mérkőzést. Az első 5 percben 11-10 volt ide, majd a negyed végére 21-14 oda. Sajnos ezt az 5 percet lehet kiemelni a vendégoldalon, mert ami utána következett az teljesen érthetetlen. A szolnokiak a második negyedben mindössze 3 pontot szereztek a 24 kapott ellen.

A 3. negyedben ez a hátrány csak tovább nőtt és egy újabb nagyarányú vereségnek néztünk elébe, de az utolsó negyedet sikerült megnyernünk 22-20-ra így „csak” 37 lett közte.

Veres Dávid: Azt kértem a srácoktól, hogy úgy kezdjük a mérkőzést, ahogy Vásárhelyen a második félidőt, de már a bemelegítést is! Ez meg is történt és az első 5 percben agresszívan, sokat futva mi vezettünk és jobbak is voltunk. Lehet ezen meg is lepődtünk, mert ami viszont ezután történt az elképesztő. Rossz volt nézni azt a kétségbe esést és borzasztó sok hibát, amit elkövettünk. Ha eddig úgy gondoltam, hogy messze még a cél, és sok munka van még előttünk, most ezt a négyzetre emelném.
18 pontos hazai győzelem a Kecskemét ellen 2020. 01. 08.
Sajnos, már az elején eldőlt a mérkőzés 2019. 12. 15.
Megszerezte első győzelmét az U19-es csapatunk! 2019. 12. 09.
Teljesen felőrölte ellenfelét az Olaj 2019. 12. 06.
Egy félidőnyi helytállás 2019. 11. 17.
Késő éjszakai egri parti 2019. 11. 13.
Három negyednyi jó jéték kevés volt 2019. 11. 09.
Lehetett volna kiélezettebb mérkőzés is 2019. 10. 25.
Burai extra dobóteljesítménye kellett a sikerhez 2019. 10. 24.
Nagyarányú vereséget szenvedett tartalékos csapatunk a Tiszaligetben 2019. 10. 18.
Frank Áron otthon érezte magát 2019. 10. 12.
Megalázó volt látni egy ilyen különbséget a táblán 2019. 10. 11.