Teljesen felőrölte ellenfelét az Olaj

2019. 12. 06.

Magabiztos és megérdemelt győzelemmel térhetett haza a csapat
NB I. "A" U20, Alapszakasz - 12. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák U20 - Szolnoki Olaj KK U20 54-85 (13-20, 10-34, 24-10, 7-21)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Vadász Csaba, Utasi Balázs.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK U20: BALOGH Szilárd (14/3), POLÁNYI Kristóf (18/3), KÁPOSZTA Kristóf (8), TRÁSER Nándor Zoltán, PATKÓS Ádám (4).
Csere: BOTKA Botond (6/3), TRÁSER Miklós László, LŐRINCZ Bálint (2), KAMENIK Bálint Imre (2), SLAVCEC Uros, ÓNODI Tamás, GARDI Ádám.

SZOLNOKI OLAJ KK U20: GILSZKI Erik (13/3), FRANK Áron (6), PALLAI Tamás (26/18), TAIWO Samuel (14), NYERGES Zalán (2).
Csere: RÉKASI Bojta Bendegúz (4), ORBÁN Bendegúz (9/3), KÓKAI Dávid (9), ARNÓTH Zoltán (2), KOMLÓSI Attila, BURAI Tibor.

Fontos mérkőzés előtt állt az U20-as csapat, s mivel ott szeretnének lenni a döntőben, ezért minden mérkőzésnek nagyon nagy súlya van. Most az otthon mindig veszélyesen játszó Szegedhez látogatott.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat agresszívan védekezett, de az Olaj csapata kihasználta magasságbeli különbségét és egyre jobban kezdett ellépni a Szeged gárdájától. Pallai eredményesen tudta megbontani a védelmet és igen jó napot fogott ki. A 3 pontos vonalon kívülről nagyszerű hatékonysággal dobott, illetve az ő vezérletével sikerült az első negyedben 8 pontos előnyt kiharcolni.

A második negyedben magasabb fokozatra kapcsolt az Olaj gárdája és a csapatmunkának köszönhetően átgázoltak a Szegeden. 23-54 et mutatott az eredményjelző.

A második félidő egy Pallai hárompontassal indult, de innentől kezdve elkezdett agresszívabban védekezni a Szeged, aminek hatására 17 pontra csökkent a különbség a csapatok között.

A zárófelvonásban megrázta magát a kis Olaj és kezdte teljesen felőrölni az ellenfelét. Ennek köszönhetően magabiztos és megérdemelt győzelemmel térhetett haza a csapat.
18 pontos hazai győzelem a Kecskemét ellen 2020. 01. 08.
Sajnos, már az elején eldőlt a mérkőzés 2019. 12. 15.
Megszerezte első győzelmét az U19-es csapatunk! 2019. 12. 09.
Érthetetlen rövidzárlat 2019. 11. 24.
Egy félidőnyi helytállás 2019. 11. 17.
Késő éjszakai egri parti 2019. 11. 13.
Három negyednyi jó jéték kevés volt 2019. 11. 09.
Lehetett volna kiélezettebb mérkőzés is 2019. 10. 25.
Burai extra dobóteljesítménye kellett a sikerhez 2019. 10. 24.
Nagyarányú vereséget szenvedett tartalékos csapatunk a Tiszaligetben 2019. 10. 18.
Frank Áron otthon érezte magát 2019. 10. 12.
Megalázó volt látni egy ilyen különbséget a táblán 2019. 10. 11.