Egy félidőnyi helytállás

2019. 11. 17.

Mi kezdtük jobban a mérkőzést
NB I. "B" Zöld U20, Alapszakasz - 10. forduló

Szolnoki Olaj KK U19 - Széchenyi Egyetem-Győri KC 52-96 (8-18, 17-17, 13-35, 14-26)

Szolnok, Tiszavirág Aréna. Vezette: Fenyvesi Zénó, Gyenge Gábor.

OLAJ: Bettembuk Botond (12/6), Czene Zsombor (6), Kerekes Hunor (0), Jelenfi Balázs (11/3), Sándor Máté (0).
Csere: Balogh János (13/3), Katona Adrián (3), Fazekas Dávid (4), Cziklin Dusán (0), BouityVoubou Etienne (3/3), Ratkai Szabolcs (0), Barcsik Balázs (0).
Edző: Veres Dávid és Tóth Zoltán.

GYŐR: Jakab Dániel (2), Kabács Bence (8), Tóth Kornél (35/12), Hágen Tamás (11), Borsi Levente (12).
Csere: Tóth Bence (10), Pálinger Szabolcs (8), Kovács Dániel (6), Nagy Tamás (4/3).
Edző: Rátvay Tamás és Győrváry Géza.

Jobban kezdte a mérkőzés első 5 percét a hazai Szolnoki csapat, ám a negyed végére mégis 8-18-at mutatott a tábla. A második negyedben azonban úgy látszott ismét magához ragadta a kezdeményezést az Olaj és sikerül meccsben maradni, azonban végül csak egy egál negyedet produkáltak, így a szünetre maradt a 10 pontos Győri előny.

A fordulást követően a Szolnokiak harcosan jöttek ki a pályára és próbáltak egy agresszív letámadással megtörni a Győr lendületét. Sajnos fordítva sült el és egy egészen tetemes előnyre tett szert a vendég együttes, míg a hazaiak ekkorra már teljesen szét esni látszottak. Az utolsó negyedben a hazaiak mestere már mindenkit a pályára küldött és talán ez volt az egyetlen pozitív ezen a napon. Végeredmény 52-96.

Veres Dávid: Sokadszorra mondhatom el, hogy mi kezdtük jobban a mérkőzést, és hogy a félidei játékunkra nem lehet panasz. Sajnos ezek a srácok eddig 2-3 perces játékosok voltak évekig és nem sajátították még el, hogy 20-25 percig a pályán védekezni, támadni, jó döntéseket hozni hogyan és miként kellene. Ezen idővel dolgozni fogunk és bízok a fiúkban. Azonban az nem lehetséges ezek függvényében sem, hogy egy félidőben partiban vagy valakivel majd az a saját pályádon 40 pontos kiütést mér rád, szerintem.
18 pontos hazai győzelem a Kecskemét ellen 2020. 01. 08.
Sajnos, már az elején eldőlt a mérkőzés 2019. 12. 15.
Megszerezte első győzelmét az U19-es csapatunk! 2019. 12. 09.
Teljesen felőrölte ellenfelét az Olaj 2019. 12. 06.
Érthetetlen rövidzárlat 2019. 11. 24.
Késő éjszakai egri parti 2019. 11. 13.
Három negyednyi jó jéték kevés volt 2019. 11. 09.
Lehetett volna kiélezettebb mérkőzés is 2019. 10. 25.
Burai extra dobóteljesítménye kellett a sikerhez 2019. 10. 24.
Nagyarányú vereséget szenvedett tartalékos csapatunk a Tiszaligetben 2019. 10. 18.
Frank Áron otthon érezte magát 2019. 10. 12.
Megalázó volt látni egy ilyen különbséget a táblán 2019. 10. 11.