Megszerezte első győzelmét az U19-es csapatunk!

2019. 12. 09.

Az első U20-as győzelmét, mint legfiatalabb csapat érte el az Olaj U19-es alakulata
NB I. "B" Zöld U20, Alapszakasz - 13. forduló

Szolnoki Olaj KK U19 - OMNIA Pub & Food Békés U20 64-61 (15-12, 12-17, 18-19, 19-13)

Szolnok, Tiszavirág Aréna
Játékvezetők: Rácz Zsolt Róbert, Fenyvesi Zénó

SZOLNOKI OLAJ KK U19: BALOGH János (26/6), CZENE Zsombor (6), JELENFI Balázs Attila (4), KEREKES Hunor Ákos (5/3), KATONA Adrián.
Csere: BETTEMBUK Botond Róbert (7/3), SÁNDOR Máté (10), FAZEKAS Dávid (4), CZIKLIN Dusán Péter, PÉNTEK Bence, BOUITY VOUBOU Etienne Wence (2).

BÉKÉSI SZSK U20: BALOG Ákos (4), NÓGRÁDI Zsolt (14/12), BERECZ Tamás (4), OLIC Milos (16/12), POCSAI Péter (3).
Csere: BALOG Csaba (5/3), KÓNYA László (3/3), KÖVECSES Balázs (8), MUCSI Márk (4).

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, ahol a sereghajtó Szolnok fogadta a tabellán 2 hellyel előttük tanyázó Békésieket. Az első negyed jól alakult a hazai csapat számára, hiszen 5 perc elteltével a vendégek 6 pontjára éppen a duplája érkezett. Ám a negyed végére zárkózott a vendégcsapat és már csak 3 pont volt a hazaiak előnye.

A félidő vége felé magához ragadta a kezdeményezést a Békési alakulat, így 2 pontos előnnyel várhatták a térfélcserét. Szokásos módon folytatódott a találkozó, ahogyan azt a hazai közönség megszokhatta. Az Olaj fiataljai hozták a „kötelező” 3. negyedes leolvadásukat és hamar 10 pont mínuszban voltak.

Ám ezután az idén még nem látott harcossággal és küzdéssel kapaszkodtak vissza. Olyannyira, hogy 5 perccel a vége előtt fordítani is tudtak, főleg Balogh Jani, Sándor Máté és Bettenbuk Botond pontjainak köszönhetően (előbbi 26 pontot is vállalt a 64-ből).

A vége egy egészen izgalmas, hibákkal és extra teljesítményekkel teli végjátékot hozott, ahol végre a szolnoki fiatalok örülhettek, 64-61. Ezzel, az Olaj megszerezte az első győzelmét az U20-as bajnokságban!

Veres Dávid: Büszke vagyok a srácokra. Ezen a mérkőzésen végre beigazolódott, hogy amit csinálunk, annak van értelme. Örülök, hogy Jani végre nem csak rádobott, hanem be is. Szeretném kiemelni a játékvezetést, mivel idén még nem kaptunk ilyen korrekt fújást. Boldogok vagyunk, mert megszereztük az első U20-as győzelmünket, mint legfiatalabb csapat. Megyünk tovább az utunkon!

18 pontos hazai győzelem a Kecskemét ellen 2020. 01. 08.
Sajnos, már az elején eldőlt a mérkőzés 2019. 12. 15.
Teljesen felőrölte ellenfelét az Olaj 2019. 12. 06.
Érthetetlen rövidzárlat 2019. 11. 24.
Egy félidőnyi helytállás 2019. 11. 17.
Késő éjszakai egri parti 2019. 11. 13.
Három negyednyi jó jéték kevés volt 2019. 11. 09.
Lehetett volna kiélezettebb mérkőzés is 2019. 10. 25.
Burai extra dobóteljesítménye kellett a sikerhez 2019. 10. 24.
Nagyarányú vereséget szenvedett tartalékos csapatunk a Tiszaligetben 2019. 10. 18.
Frank Áron otthon érezte magát 2019. 10. 12.
Megalázó volt látni egy ilyen különbséget a táblán 2019. 10. 11.