Szoros végjáték után Olaj-győzelem a Tiszaligetben

2018. 10. 17.

A magyar bajnoki után a FIBA Europe Cup-ban is legyőzte szombathelyi ellenfelét a Szolnok
FIBA Europe Cup, Csoportkör - 1. forduló

Szolnoki Olaj KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-76 (17-21, 18-13, 25-14, 19-28)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1065 néző.
Játékvezetők: Christoph Rohacky (AUT), Nikola Perlic (CRO), Dragos-Alin Nicolae (ROM).

SZOLNOK: Vojvoda 11/3, Kovács 4, Benke 11/3, Miloseviv 15/3, Tóth 9.
Csere: Airington 8/6, Andric 13/3, Murphy 3/3, Rowsey 5.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

SZOMBATHELY: Váradi B. 5/3, Norfleet 13/6, Curry 7/3, Bruinsma 22, Reddic 5.
Csere: Tóth 6, Balmazovic 18/9, Bíró, Kucsora.
Vezetőedző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 3.p.: 2-7, 5.p.: 9-11, 8.p.: 10-15, 10.p.: 17-21, 13.p.: 23-24, 16.p.: 30-30, 20.p.: 35-34, 21.p.: 37-36, 24.p.: 46-36, 27.p.: 55-38, 30.p.: 60-48, 34.p.: 60-55, 37.p.: 68-61, 39.p.: 75-74.
Kipontozódott: Reddic (35.p.)

Kettő nullára vezetett az Olaj az első támadásból, aztán sokáig nem. A Falco ugyanis Bruinsma és Norfleet ténykedésének köszönhetően, ha komolyra nem is, de mégiscsak előnyt szerzett és ezt sokáig tartotta is. Vojvoda Dávid jó szokásával ellentétben sokáig szilenciumot tartott, hiszen csak a 15. percben szerezte első pontjait. Viszont a szombathelyiek feje is fájhatott, hiszen Curry a személyi hibákat gyűjtötte nagy hatékonysággal. Benke Szilárd trojkájával egyenlített az Olaj, 30-30-nál jött is a vendégek időkérése. A félidőre ennek ellenére is a Szolnok kocoghatott körömhegynyi előnnyel.

A harmadik negyedben viszont üzemi hőmérsékletre állította magát a hazai csapat: pörögtek a támadások, alig-alig jutott lepattanóhoz a Falco, 17 pont is volt már a különbség. Igen szoros lett a vége. 55-38-ról nekikapaszkodott a Falco, a szombathelyi játékosok felgyűrték az ingük ujját és nagy iparkodásban egyre-egyre tüntették el a differenciát. Természetesen ebben is Bruinsma, majd Balmazovic volt a főkolompos. Norfleetnek azonban volt egy elhamarkodott vállalása, amit ponttal torolt meg az Olaj, majd az egyenlítést jelentő hárompontos helyett ugyancsak Norleet a ziccert választotta. Így lett mínusz egy, de ekkor Benke Szilárd zsákolt egyet, ezzel pedig az előzetesen esetlegesen vártnál jóval szűkebben, de megnyerte a meccset az Olaj.

Dragan Aleksic: Jó mérkőzés volt, mert igazi férfiként küzdöttek mindkét csapat játékosai. Az első félidőben buta hibákat követtünk el védekezésben, szerencsére a második játékrészben volt egy nagyon jó periódusunk, mikor jelentős előnyhöz jutottunk. A végjáték azonban nagyon szorosra sikerült, szerencsére sikerült három pontot megőrizni előnyünkből, de a végjátékban kellett egy kis szerencse a győzelmünkhöz.

Gasper Okorn: Jó mérkőzés volt, igazi kemény kosárlabda zajlott a pályán, a harmadik negyedben sajnos volt egy hétperces rövidzárlatunk, amikor a Szolnok tizenhét pontos előnyt szerzett, a hajrában azonban izgalmassá tudtuk tenni a mérkőzést, de a végén rossz döntéseket hoztunk. Tulajdonképpen a szolnoki csapat azzal is jobb volt nálunk, hogy a támadólepattanókat jobban szedte, és ezeknek köszönhetően jól használta ki a második lehetőségeit.