Z Mobile Prishtina - Szolnoki Olaj KK 81-76 (18-18, 22-21, 19-21, 22-16)

Játékvezetők: Sinisa Herceg (CRO), Vladimir Tsekov (BUL), Valentin Oliot (FRA).

PRISHTINA: Anderson 10, Tmusic 9/9, Berisha 17/12, Davis 5/3, Boukichou 18/6.
Csere: Krestinin 6, Myles 12, Azemi 2, Rugova, Mayfield 2.
Vezetőedző: Damir Mulaomerovic. Edzők: Illmen Bajra és Andin Rashica.

SZOLNOK: Airington 7/3, Vojvoda 19/12, Kovács 2, Milosevic 24, Andric 5.
Csere: Benke 5/3, Tóth, Rowsey 14/6.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 1–10. 6. p.: 8–12. 7. p.: 13–12. 9. p.: 13–16. 14. p.: 25–27. 19. p.: 35–39. 22. p.: 40–43. 24. p.: 42–49. 26. p.: 49–49. 29. p.: 49–55. 31. p.: 62–60. 33. p.: 62–65. 37. p.: 73–57. 39. p.: 79–68.
Kipontozódott: Andric (34.p.), Tmusic (37.p.).

Létezik-e olyan, hogy valaki pusztán a családneve miatt kiáltanak ki közellenségnek egy ifjú országban? Magyarán: Strahinja Milosevic-et illő felelősségre vonni azokért a szörnyűségekért, amelyeket Slobodan Milosevic követett el? A szolnoki játékos és az egykori szerb elnök között természetesen semmiféle rokoni kapcsolat nincs. Ám a délvidéki háború - folyt ugyan bármely nemes célokért is, hiszen nemzetek nyerték el/vissza függetlenségüket - iszonyatos sebeket vájt a balkáni népekbe.

Keményen beleállt a meccsbe az Olaj. Úgy, ahogy egy olyan csapatnak illik, amelyik elbukta legutóbbi hazai meccsét. 10-1-es rohanást csinált a szolnoki csapat, de fájdalom, a negyed végére 18-18 lett az állás. A második negyedben hiába iparkodtunk, a pár pontnyi előnyünk hamar az enyészeté lett.

A második félidőben is jellemzően mi diktáltuk az iramot, ám Koszovó örökös bajnoka csak nem akart leszakadni - nyilván, hiszen a Pristina is gyakorlatilag a meccsben/életben maradásért küzdött.

A negyedik negyed eleje ugyan a miénk volt, de Berisha tett arról, hogy rossz legyen az esténk. 73-67-nél jött is a szolnoki időkérés, de ebből sem jöttünk ki jól, sőt. Tizenegy mínuszról mentünk a hajrába, két perc alatt pedig nem tudtuk eltüntetni ezt a differenciát.

Damir Mulaomerovic: Mindenki jól teljesített, óriásit harcoltunk, s nagy szívvel játszottunk. Jó ellenfelet múltunk felül, s ugyan a végén akár többel is nyerhettünk volna, értékes győzelmet arattunk.

Dragan Aleksic: Jó hangulatú csarnokban játszottunk, a hajrában a hazai közönség extra energiát adott a Pristinának. Dardan Berisha kritikus pillanatokban szerzett kosarakat, mi pedig sok tiszta dobást rontottunk és sok eladott labdánk volt.