Győzelmével a H-csoport élére állt a szolnoki csapat
FIBA Europe Cup, Csoportkör - 5. forduló

Szolnoki Olaj KK - Dinamo Sassari 87-74 (23-22, 16-15, 25-15, 23-22)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 1227 néző.
Játékvezetők: Özlem Yalman (TUR), Haralambus Karakacunis (GRE), Josip Jurcevic (CRO).

SZOLNOK: Vojvoda 23/9, Kovács 2, Benke 9, Milosevic 16, Tóth 8.
Csere: Airington 7, Rowsey 4, Andric 13, Murphy 5, Csák.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

SASSARI: Smith 16/3, Bamforth 15/3, Petteway 12/6, Polonara 5/3, Cooley 15.
Csere:Thomas 7/3, Devecchi, Spissu, Diop 1, Gentile 2, Magro, Pierre 1.
Vezetőedző: Vincenzo Esposito. Edzők: Edoardo Casalone és Giorgio Gerosa.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 5-0, 3.p.: 7-5, 5.p.: 13-8, 7.p.: 17-17, 10.p.: 23-22, 11.p.: 23-25, 15.p.: 34-27, 18.p.: 39-33, 20.p.: 39-37, 21.p.: 43-37, 22.p.: 46-43, 24.p.: 53-43, 27.p.: 59-45, 30.p.: 64-52, 32.p.: 68-52, 35.p.: 77-59, 37.p.: 80-67, 39.p.: 84-74.
Kipontozódott: Andric (34.p.), Colley (39. p.).
Kiállítva: Thomas (23.p.).

Dragan Aleksic: Pozitívum, hogy minden negyedet megnyertünk egy jó olasz csapat ellen. Sikerünket főként a jó védekezésünknek köszönhetjük. Nagy élmény volt ez a mérkőzés, reméljük, sok ilyenben lesz még részünk.

Vincenzo Esposito: Az első félidőben kontrolláltuk a játékot, a folytatásban viszont szétesett a támadójátékunk, és túl sokat foglalkoztunk a játékvezetőkkel. Tudomásul kell venni, hogy a kosárlabdában csapatként kell játszani, és a védekezésben is jobban kell koncentrálnunk.

A +5-ért, vagy az annál is nagyobb arányú győzelemért melegítettek az Olaj-játékosok. A Sassari pedig ugyancsak eltökélt lehetett a győzelem érdekében. Bele is vágtak azon nyomban a dolgok sűrűjébe a fiúk. 5-0-val indított az Olaj, Petteway viszont kiegyenlített. Esposito mester azonban 13-8-nál máris kénytelen volt időt kérni. Az eligazítás után is maradt az eszement iram, ez pedig− úgy látszott− jól áll az Olajnak. Annak ellenére is, hogy Gentile duplájával egyetlen pontra jöttek a negyed végén a vendégek.

Bamforth hintett egy hármast, először vezettek az olaszok. No, nem sokáig. Sikerült megint meglépni öt ponttal, de Smith közelebb húzta megint csapatát, az első negyedbeli fór megduplázódott, 39-37 lett a félidő.

A harmadik negyedben robbantott az Olaj: a védekezés továbbra is igen magas színvonalú volt, a támadásainkban pedig legalább annyi fantázia volt, mint önzetlenség. Cooley a harmadik negyed első pillanataiban megkapta negyedik személyi hibáját, ez egyáltalán nem rontott a hangulatunkon. Az viszont már inkább, hogy nálunk is sorjáztak a sokfaultos játékosok. Tíz pont fölöttire dagadt a különbség, de éppen Sassariban láthattuk, hogy még ennél nagyobb előny sem biztos, hogy kitart a végéig. Most bizony kitartott. Thomas kiválása sem keserített el minket különösebben: a loboncos hajzatú amerikai még az első félidőből hurcolt magával egy technikait, erre kapott egy sportszerűtlent, így idő előtt mehetett az öltözőbe. A lövéskényszerbe kergetett olaszok egész szépen be-betalálgattak, de mindig volt rá válaszunk. Annak ellenére is, hogy a triplákkal el voltunk átkozva. Egyedül Vojvoda Dávid tudott gólt lőni a messzeségből. Milosevic megint óriásit harcolt: 16 pontját 10 lepattanóval támogatta meg. Airington és Benke is nagyon alázatos, olykor látványos, de mindenképpen nélkülözhetetlen mezőnymunkát végzett.