Nem maradt esély a továbbjutásra a FIBA Európa-kupában

A 16 sikeres szolnoki hárompontos ellenére sem sikerült győzni Izmirben
FIBA Europe Cup, 2. csoportkör - 4. forduló

Pinar Karsiyaka - Szolnoki Olaj KK 102-95 (30-18, 22-29, 23-25, 27-23)

Izmir - Mustafa Kemal Atatürk Karsiyaka Spor Salonu, 4000 néző.
Játékvezetők: Marek Kukelcik (SVK), Aleksandar Milojevic (MKD), Milan Spanic (SLO).

KARSIYAKA: Walker 21/15, Henry 11/3, Batuk 5/3, Marei 15, Karanan 12/3.
Csere: Ugurlu 10/6, Evans 19/6, Guven 6, Gulaslan 3/3, Aygunduz.
Vezetőedző: Ozhan Civgin. Edzők: Sertan Cakirer és Inanc Koc.

SZOLNOK: Rowsey 24/18, Rudner 2, Benke 12/9, Nemanja Milosevic 20/15, Andric 12.
Csere: Vojvoda 16/6, Tóth 7, Kovács 2.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 3-0, 3.p.: 3-5, 5.p.: 11-10, 7.p.: 18-14, 10.p.: 30-18, 12.p.: 32-26, 15.p.: 42-32, 17.p.: 49-36, 19.p.: 49-45, 20.p.: 52-47, 23.p.: 59-53, 25.p.: 61-57, 26.p.: 65-58, 28.p.: 65-66, 30.p.: 75-72, 31.p.: 75-75, 33.p.: 82-75, 36.p.: 87-85, 39.p.: 96-95.
Kipontozódott: Tóth (33.p.), Andric (37.p.).

Ismét szűk rotációval volt kénytelen játszani a szolnoki csapat, hiszen Strahinja Milosevic és Jaylin Airington sem volt harcra kész állapotban. A nemrégiben a Fenertől igazolt Birkan Batuk triplája indította el a pontzuhatagot, amire egy Rudner dupla és egy Rowsey tripla képében igencsak méltó választ adott az Olaj. Ezzel együtt a hazaiaké lett az első negyed.

Hat pontot dobtunk zsinórban a második negyed elején, így billegett ugyan a tízpontos mezsgyén a különbség, de nem tudott beláthatatlan távolságra kerülni a Pinar. Olyannyira nem, hogy a félidőre 52−47-ig csökkentettük le a hátrányt.

Egészen elképesztő dobószázalékkal dolgozott az Olaj: 60%-os volt a triplamutatónk a nagyszünetben, a ketteseké pedig 72%.

A harmadik negyedben megtörtént az előzmények ismeretében az elképzelhetetlen: Tóth Ádám zsákolásával 66−65-re már az Olaj vezetett. Bár a védekezésünk színvonala nem verdeste a magas hegyek csúcsait, támadójátékunk továbbra is - sőt a mérkőzés egészében - bőven átlag fölötti volt. 85-78-nál Dragan Aleksic kért időt, egyáltalán nem tűnt szürreálisnak a csoda bekövetkezte. Mégsem sikerült nyerni, mert a törökök minden kosarunkra tudtak érdemben felelni.

Ozhan Civgin: Nehéz mérkőzés volt számunkra, idő kell, hogy friss igazolásainkat beépítsük a csapatba. Két hét szünetet tartottak a török bajnokságban, egy ideje nem játszottunk hivatalos meccset. Borzalmasan védekeztünk, de támadásban rendre betaláltunk. Az eredménynek örülök, ám a mutatott játékkal nem vagyok megelégedve, nem koncentráltunk eléggé. Nem lepett meg a tartalékos Olaj teljesítménye, tudtam, hogy jó erőkből áll.

Dragan Aleksic: Airington és Strahinja Milosevic nélkül, rövid kispaddal játszottunk nagyszerű meccset. Elképesztően küzdött a csapat, nem törtünk meg, de a Karsiyaka bivalyerős, főként, hogy két játékossal erősödött az utóbbi időben. Visszajöttünk többször, de a kritikus helyzetekben sajnos türelmetlenek voltunk és eladtunk néhány labdát. Gyorsan tovább kell lépnünk, szombaton a veszélyes Kaposvár jön hozzánk a bajnokságban.