Húszpontos előnyről szenvedett vereséget az Olaj Olaszországban

2018. 10. 24.

Összesen több mint 35 percen keresztül vezetett a mérkőzés folyamán a Szolnok, de kikapott
FIBA Europe Cup, Csoportkör - 2. forduló

Dinamo Sassari - Szolnoki Olaj KK 98-94 (24-27, 24-29, 19-22, 31-16)

Sassari - PalaSerradimigni, 2000 néző.
Játékvezetők: Marko Vuckovic (SLO), Alexandre Deman (FRA), Mehmet Karabilecen (TUR).

SASSARI: Gentile 2, Bamforth 25/15, Smith 5/3, Thomas 14/3, Cooley 17.
Csere: Petteway 21/9, Polonara 10/3, Parodi, Pierre, Magro 4.
Vezetőedző: Vincenzo Esposito. Edzők: Edoardo Casalone és Giorgio Gerosa.

SZOLNOK: Airington 14/3, Vojvoda 23/15, Benke 5, Milosevic 17/9, Tóth 6.
Csere: Rowsey 17/15, Andric 5, Murphy 7/3, Kovács.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-3, 2.p.: 2-6, 3.p.: 6-11, 5.p.: 11-14, 7.p.: 20-17, 10.p.: 24-27, 13.p.: 30-35, 15.p.: 37-37, 17.p.: 41-48, 19.p.: 45-55, 20.p.: 48-56, 23.p.: 52-65, 27.p.: 58-78, 30.p.: 67-78, 34.p.: 74-86, 35.p.: 82-86, 37.p.: 85-91, 39.p.: 92-94.
Kipontozódott: Andric (32.p.), Milosevic (40.p.).

Airington, Vojvoda, Milosevic nyúlt bele könyékig a triplába már a meccs elején, a csereként érkező Rowsey is bekente a magáét. Az olaszok jobbára közelről operáltak, az ilyesmiért ugye két pont jár, így jó darabig vezettünk. Ám összekapták magukat az amerikai légióra támaszkodó szárdok és 18-17-re már ők vezettek. Azonban ez az állapot nem tartott sokáig, ugyanis a rendkívül jól dobó Olaj 24-27-re megnyerte az első negyedet.

A másodikban is tartotta két-négypontos előnyét az Olaj. Az olaszoknál Cooley és Bamforth csipkedte leginkább magát, Vojvoda Dávid zsákolása után Esposito mester vélte úgy, hogy kifejti nemtetszését játékosainak az addig látottakról. Nem igen használt az ordítás, ugyanis Vojvoda negyedik triplájával tíz lett közte. 45-55. Aggodalomra csak az adhatott okot, hogy Andric hamar összeszedte harmadik személyi hibáját. A szünetben még így is jó volt a táblára nézni, hiszen 48-56 állt rajta.

Több lepattanót szedtünk, pazar volt a dobószázalékunk, viszont eladtunk tíz labdát. Érdekes, hogy a jobbára az egyéni képességekre építő Sassarinak eggyel több gólpassza volt, mint nekünk.

Pettaway harmadik negyed elején eleresztett - és természetesen beeső - triplája, majd a Vojvodára fújt sportszerűtlen hiba jelezte, hogy rázós lesz még az éjszaka. De a fiúk tényleg fölszedték a parkettát. Rowsey például olyan elszántsággal ment el lecsorgó labdáért, hogy bezuhant a Sassari-bérletesek közé. Személyi sérülés nem történt. Vojvoda pedig nem tudott hibázni, 13 pont lett az előnyünk. Bamforth rávágott Airingtonra egy, a sokéves átlagnál nagyobbat, a sportszerűtlen hiba és az azt követő labdabirtoklás újabb négy pontot hozott a konyhára. Sőt, megint Airington tette nyugodtabbá az olasz estét, 2+1-es kombójával már 19 pont volt a fórunk, majd Rowsey triplájával már 20 ponttal is vezettünk (58-78).

A negyedik negyedet úgy kezdtük, hogy Andric négy faulttal állt, Vojvoda, Murphy, Milosevic és Tóth Ádám pedig három-hárommal. De 11 ponttal vezettünk. Cooley, az NBA-t is megjárt center pontjaival másodpercek alatt ötre olvadt az előnyünk, 73-78. Két és fél percnél Cooley a negyedik faultja miatt a kispadon találta magát. Ezt nem bántuk. Pedig ami ezután következett, annak fényében akár azt kívántuk volna, maradjon az amerikai jegenye. Ugyanis szerkezetet váltott a Sassari és az addigiaknál is pörgősebbre vették a figurát. Milosevic büntetőivel ugyan megint +10 pontos lett a különbség, de az olasz klub kabalaállata - egy vadkan - egyre vehemensebb buzdításra biztatta az addig némi apátiával a meccset néző szurkolókat. Akik végül csak megtalálták a hangjukat, ám ehhez éppenséggel csapatuk segítette hozzá őket. Rowsey ugyan jól büntetőzött, ám kisvártatva éppen ő kapott technikait, mert túl látványosan játszotta el, hogy tripladobás közben szabálytalankodtak vele.

85-91-ről indult az utolsó három perc. 1:30-cal a vége előtt már 92-94 volt az állás, vékonyodott alattunk a jég. Pettaway triplája szíven szúrt minket, rendkívül hosszú idő után vezetett újra a Sassari. 96-94-nél a hosszabbításért, tripla esetén a győzelemért támadtunk - tizenkilenc másodperc volt hátra ekkor. De eladtuk a labdát, Cooley végigmasírozott vele a térfélen és bezsákolta.

Dragan Aleksic: Nagyon jó meccset játszottunk egy remek olasz együttessel. Bátrak voltunk, nagy előnyünk is volt, de sajnos problémák adódtak a személyi hibákkal, főleg a magas embereknél. A végjátékban eladott labdák miatt vesztettük el a meccset.