Andrew Rowsey 9 hárompontos kísérletéből 6 dobás sikeres volt
FIBA Europe Cup, Csoportkör - 6. forduló

Leicester Riders - Szolnoki Olaj KK 81-84 (20-18, 18-20, 19-19, 24-27)

Leicester - Morningside Arena, 700 néző.
Játékvezetők: Maliszewski, Marek (POL), Sarekoski, Johannes (FIN), Christou, Kyriacos (CYP).

LEICESTER: Burnett 30/9, Anderson 6, Holder 3/3, Larsson 7, Douse 4.
Csere: Gamble 6/6, Washington 6/6, Wayne 11, Thomson 8, Ward-Hibbert, Lascelles.
Vezetőedző: Rob Paternostro. Edzők: Mark Jarram és Pablo Vazquez.

SZOLNOK: Rowsey 20/18, Kovács 4, Vojvoda 18, Murphy 3/3, Andric 7.
Csere: Benke 2, Tóth 11, Airington, Milosevic 19/12.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 2-0, 3.p.: 5-2, 6.p.: 12-8, 8.p.: 12-12, 10.p.: 20-18, 11.p.: 24-20, 13.p.: 30-20, 15.p.: 32-24, 18.p.: 35-31, 20.p.: 38-38, 24.p.: 44-44, 26.p.: 52-47, 27.p.: 52-51, 29.p.: 53-57, 30.p.: 57-57, 31.p.: 62-60, 35.p.: 67-66, 38.p.: 77-78.

A britek hozták a maguk hurrákosárlabdáját, mi pedig nem igazán tudtuk lelohasztani a harci kedvüket. Az elején biztosan nem, hiszen 12-6-tal indított a Leicester. Ugyan mentünk utánuk becsülettel, de az első negyed végére 2 ponttal vezettek az angolok.

A második negyed közepén 34-28-ra vezetett a hazai csapat. Innen viszont egy emberesebb rohammal 35-38-ra fordított az Olaj, de a negyed utolsó pontos dobása a leicesterieké lett, így döntetlennel mehettek öltözőbe a csapatok. Az angolok voltak nyilván elégedettebbek.

Conner Washington a szolnoki meccsen 21 pontot szerzett, most nullánál járt két negyed után Holder bedobott egy trojkát, Andric viszont a negyedik faultja miatt ülni kényszerült, 52-47. Alex Murphy is ekkor köszönt be először, az ő triplájával lett nálunk az előny. Nem sokáig, mert a továbbra is törhetetlennek tetsző lelkesedéssel kosarazó hazaiak kiegyenlítettek.

Az addig nullázó Washington, a negyedik negyed kezdéseként dobta első tripláját, futhattunk megint utánuk. Andric kipontozódott, Rowsey viszont egyetemi mutatóit is felülmúlóan triplázott. Kilenc kísérletéből hatot dobott be. Volt ezek között szerencsés, futtából eleresztett, üresre kijátszott. Viszont kivétel nélkül mindegyikre nagyon nagy szükségünk volt. A hajrára sem akartak leszakadni az angolok. Hosszú évtizedek után jelentek meg újra az európai kosárkupában, utolsó hazai meccsüket játszották, természetes, hogy szépen akarták lezárni a számukra nagyon sokat jelentő sorozatot. Még akkor is, ha meccset nyerniük nem sikerült. Az utolsó másodpercek büntetőzései nekünk feküdtek jobban. A végén több próbálkozásuk is volt az egyenlítésre, de a szolnoki légvédelem elhárította a veszélyt mindannyiszor.

Fogcsikorgatva, küszködve, de megvan a győzelem. Úgy tűnik, ezzel az angol csapattal csak ilyen meccseket tudunk játszani.

Csoportelsőként jutott tovább az Olaj, amelynek a december 12-én kezdődő második csoportkörben a német s.Oliver Würzburg, a török Pinar Karsiyaka és a koszovói Z Mobile Prishtina lesz az ellenfele.

Dragan Aleksic: Nem játszottunk jól, az egész mérkőzésen szenvedtünk. Így is dicséret illeti a srácokat a küzdőszellemért. A lábak nem úgy mentek, ahogy szoktak, érződött rajtunk a fáradtság. Örülök, hogy így is nyertünk és csoportelsők lettünk.