Vereséggel búcsúzott az Olaj a FIBA Europe Cup-tól

Egy újabb Olaj-győzelem továbbjutást jelentett volna a szolnoki csapat számára
FIBA Europe Cup, 2. csoportkör - 6. forduló

Szolnoki Olaj KK - s.Oliver Würzburg 83-92 (24-23, 24-33, 15-21, 20-15)

Szolnok - Tiszaligeti Sportcsarnok, 850 néző.
Játékvezetők: Ventsislav Velikov (BUL), Josip Jurcevic (CRO), Pavel Fuska (SVK).

SZOLNOK: Rowsey 11/6, Kovács 4, Benke 4, Strahinja Milosevic 19/3, Andric 9.
Csere: Vojvoda 19/15, Tóth 12, Nemanja Milosevic 5/3.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

WÜRZBURG: Wells 4, Bowlin 8/6, Hoffmann 2, Cooks 9/3, Morrison 10.
Csere: Obiesie 21/12, Loesing 2, Koch 7/3, Olaseni 9, Hadenfeldt, Richter 8, Oliver 12/3.
Vezetőedző: Denis Wucherer. Edzők: Stephen Arigbabu és Steven Kristopher Key.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-3, 2.p.: 2-3, 3.p.: 4-6, 5.p.: 4-14, 6.p.: 10-14, 8.p.: 12-21, 10.p.: 24-23, 11.p.: 30-26, 12.p.: 33-28, 13.p.: 35-33, 14.p.: 35-36, 15.p.: 40-36, 17.p.: 40-46, 20.p.: 48-56, 24.p.: 54-60, 27.p.: 57-67, 30.p.: 63-77, 33.p.: 63-84, 36.p.: 70-88.

A németek már biztos továbbjutóként érkeztek Szolnokra, illetve egy Olaj-győzelem továbbjutást jelentett volna a Szolnok számára, köszönhetően a BL-ből kieső, de a FIBA Europe Cup-ot nem vállaló csapatok visszalépésének köszönhetően.

A Würzburg egyáltalán nem úgy kezdett, mint akinek mindegy a mérkőzés végkimenetel. Sokkal inkább úgy, mintha a továbbjutásért játszanának. 4-14-nél jött is a szolnoki időkérés, amit a várt fordulat követett, hiszen a negyed hátralévő részét biztosan nyerte az Olaj és megfordította az állást.

A második negyedre már kiütközött a két csapat lehetőségei közti különbség. A németek kihasználták mély rotációjuk lehetőségeit, míg az Olaj szűkös erőforrásaiból élt. Egyetlen szolnoki játékosra sem lehetett panasz, hiszen nagy energiával játszott mindegyikük. Csakhogy az ellenfél jobb volt ezen az estén is.

A nagyszünetben még így is csak nyolc pont volt a differencia, egyáltalán nem tűnt reménytelennek a győzelem és a biztos továbbjutás.

Azonban a harmadik negyedben sem javultak az esélyeink. A németek nem vettek vissza az iramból, ezt pedig a szűk rotáció miatt egyre jobban fáradó Olaj már nem bírta. Ami eladott labdákban, rossz, pontatlan vállalásokban, illetve védekezésbeli szétcsúszásokban mutatkozott meg.

A lényegi kérdések a negyedik negyedre már eldőltek, ám a közönség a hajtást és akarást, a lefújást követően tapssal díjazta. A Würzburg a Tiszaligetben is bebizonyította, hogy nem véletlenül tartják egyre többen a FIBA Europe Cup egyik esélyesének.

Dragan Aleksic: Ezúttal is szűk volt a rotációnk, ami régóta probléma nálunk. Most is hat-hét embert tudtam forgatni, ami elég szűk lehetőség számunkra. A fiúkat csak dicséret illeti, mindent megtettek a jó eredmény érdekében, de a német csapat nagyobb játékerőt képvisel nálunk. Innentől a bajnokságra és a Magyar Kupa nyolcas döntőjére fókuszálunk.