Újra két külföldi játékosunk hiányában kellett pályára lépnünk
FIBA Europe Cup, 2. csoportkör - 5. forduló

Szolnoki Olaj KK - Z Mobile Prishtina 89-76 (20-23, 20-19, 19-17, 30-17)

Szolnok – Tiszaligeti Sportcsarnok, 650 néző.
Játékvezetők: Charalampos Karakatsounis (GRE), Ivor Matejek (CZE), Peter Zenis (SVK).

SZOLNOK: Rowsey 17/6, Vojvoda 19/3, Kovács 5/3, Nemanja Milosevic 14, Tóth 6.
Csere: Andric 15/3, Benke 11, Rudner 2.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

PRISHTINA: Anderson 10/3, Berisha 31/9, Tmusic, Azemi 3/3, Boukichou 11.
Csere: Krestinin 4, Bashir 4, Myles 8, Mayfield 3/3, Rugova 2.
Vezetőedző: Damir Mulaomerovic. Edzők: Illmen Bajra és Andin Rashica.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 2.p.:2-2, 3.p.: 2-7, 5.p.: 7-14, 7.p.: 14-17, 10.p.: 20-23, 12.p.: 22-28, 14.p.: 24-32, 17.p.: 31-38, 20.p.: 40-42, 22.p.: 40-48, 25.p.: 44-53, 26.p.: 48-56, 28.p.: 56-56, 30.p.: 59-59, 31.p.: 61-59, 33.p.: 65-61, 35.p.: 69-69, 37.p.: 76-69, 39.p.: 85-72.
Kipontozódott: Tmusic (36.p.)

Nem érkezett kesztyűs kézzel Szolnokra a koszovói csapat, ennek leginkább Vojvoda Dávid lehet a megmondhatója, akinek már a mérkőzés korai szakaszában behúzott egy jóízűt az egyik vendégjátékos. Ha így, ha úgy, azért Dardan Berisha kilencet vállalt csapata első tizennégy pontjából, így a szolnoki szempontból „továbbjutási lehetetlenség”-nek megfelelő nézők száma sem örülhetett még csak részsikereknek sem.

A második negyedben Kovács Péter és a szolnoki kispad is benyelt egy-egy technikait, a maszktalanul játszó Nemanja Milosevic aktivitásának volt köszönhető, hogy a mínusz tíz környékén tudtuk tartani magunkat. Kínlódtunk, küszködtünk, melóztunk, de ez a fajta antikosárlabda sokkal jobban feküdt a vendégeknek. Akik feltűnő agresszivitással védték a büntetőterületet, így könnyű gólról még álmainkban sem lehetett szó. A cséphadaróhoz hasonló védekezés sem ízlett annyira.

És a folytatásban sem állt feje tetejére a világ. Viszont a különbség apad, meglehetős biztonsággal. Vojvoda pincérével egyenlítettünk, majd az 59-59-es harmadik negyedbéli eredmény után Rowsey csempészett föl egy duplát, majd Rudner Gábor vágott rendet a sorok között, így hipp-hopp öt ponttal vezetett az Olaj. Nemanja Milosevic varázslatos átadása után Vojvoda Dávid zsákolt egyet a jobbikból, előtte azért bedobott egy triplát is, így a fontos kérdések eldőltek.

Amolyan erőkosárlabdás meccsen szerezte meg első győzelmét az Olaj a FIBA Europe Cup második csoportkörében.

Dragan Aleksic: Újra két külföldi játékosunk hiányában kellett pályára lépnünk, minden elismerésem a csapatnak a győzelemért. Az első félidőben rosszul játszottunk, túl sokat foglalkoztunk a külső körülményekkel. A másodikban már jobb volt a játék, sikerült kihasználnunk, hogy ellenfelünk elfáradt, szerencsére sok indításkosarat dobtunk, és a védekezésünk is jól működött a végén. Köszönjük a közönségnek, sokat tett a sikerért.

Damir Mulaomerovic: A mérkőzés első felében jól játszottunk és vezettünk is, a második félidőben viszont már nem azt nyújtottuk, amit kellett volna. Ezért a Szolnok sok könnyű kosarat dobott, nekünk pedig volt húsz eladott labdánk, amellyel nagyon nehéz nyerni. Ezen a szinten egy ilyen erős csapat ellen, mint a Szolnok, annyi hibát nem engedhetünk meg magunknak, amennyit a záró felvonásban elkövettünk.