Olaj-vereség Isztambulban

2015. 11. 04.

Továbbra is nyeretlen a EuroCup-ban a Szolnoki Olaj
Európa Kupa, Csoportkör - 4. forduló

Besiktas Sompo Japan Istanbul - Szolnoki Olaj KK 76-67 (22-15, 26-24, 15-11, 13-17)

Istanbul - Sinan Erdem Dome, 2580 néző.
Játékvezetők: Srdjan Dozai (CRO), Mario Majkic (SLO), Sergey Zashchuk (UKR).

BESIKTAS: Atsur 13/9, Wolters 15, Darden 12/6, Murphy 14/6, Lampe 4.
Csere: Akyol 5/3, Radosevic 7, Seeley 6, Ozmizrak, Guler, Senli, Taskiran.
Edző: Yagizer Hamdi Ulug.

SZOLNOK: Craft 4, Vojvoda 14/6, Borisov 9/3, Milosevic 11/6, Keller 6.
Csere: Natyazhko 14, Wittmann 3/3, Green 4, Gregory 2.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

A mérkőzés alakulása: 2.p.: 5-0, 3.p.: 7-2, 5.p.: 9-6, 7.p.: 11-10, 8.p.: 17-10, 9.p.: 19-13, 10.p.: 22-15, 11.p.: 22-19, 12.p.: 27-19, 14.p.: 35-23, 15.p.: 37-27, 16.p.: 39-31, 19.p.: 46-31, 20.p.: 48-39, 23.p.: 58-39, 24.p.: 60-42, 27.p.: 60-48, 29.p.: 63-50, 32.p.: 67-52, 34.p.: 67-57, 36.p.: 72-57, 39.p.: 74-64.

Nem az igazi otthonában, a 3200 nézőt befogadó Akatlan Arénában fogadta a Besiktas a Szolnoki Olajt, hanem a tizenkétezres Sinan Erdem Dome-ban, közel háromezer néző előtt.

Nem kezdte félelmetesnek tetsző hírének megfelelő tempóban a meccset a Besiktas, avagy az Olaj volt nagyon észnél a mérkőzés elején. Ám míg nálunk támadásban Vojvoda és Natyazhko, addig a hazaiaknál valamennyi pályára kerülő játékos potenciális pontveszélyt jelentett. Az első negyed végére hétpontos különbség volt a két csapat között.

Továbbra sem akart összeállni a védekezés: a törökök bántóan könnyedén kerültek dobóhelyzetbe. Mi viszont megszenvedtünk minden egyes pontszerzési lehetőségért, ráadásul a dobásaink sem ültek igazán. 33-21-nél Pór Péter időt kért. Pedig a palánk alatti kizárásainkkal egyáltalán nem volt baj. Radosevic a második negyed felénél szerezte az első török támadólepattanót. Vojvoda labdaszerzés után vágtatott végig a pályán és 39-31-re feljött az Olaj. Ez volt a rendkívül ritka könnyű kosaraink egyike. Hogy mennyire nem állt össze a védekezésünk, azt a patyolattiszta török dobóhelyzetek mellett egy másik jelenet is jól ábrázolta: két török játékos csúszott el a saját palánkja alatt, mindketten lent is maradtak a földön. Ám a Besiktas-támadás nem állt meg, három fehérmezes vitte a labdát az öt pirosra. Mégis ziccerig - és kosárig - tudták játszani a figurát a hazaiak. Vojvoda dudaszóra beemelt triplájával félidőre tíz alá jött az Olaj.

A duplákat nagyjából azonosan dobta a két csapat, ám a triplakísérletek között óriási volt a különbség. Nem a mi javunkra. Az eladott labdáink száma az eddigi meccseinkhez képest csökkent, hiszen két negyed után csak hat lehetőséget tékozoltunk el, ez bőven elfogadható. Ám a törökök még nálunk is jobban megbecsülték a labdát, két eladásuk volt a nagyszünetig.

Keller és Vojvoda is megkapta harmadik személyi hibáját a harmadik negyed elején, előbbit le is kellett cserélni. Továbbra sem találtuk a meccs ritmusát, 10-0-val indította a második félidőt a Besiktas. Három és fél perc telt el, amikor Milosevic egy 2+1-gyel megtörte a szolnoki kosárcsendet. Natyazhko két jó középtávolijával 60-46 lett az állás. A negyed közepétől mintha a két csapat abban versenyzett volna, hogy melyik hibázik többet. 63-50-nel ért véget a harmadik tíz perc.

A negyedik negyedben sem szaggatta az istrángot a török csapat, az Olaj pedig mintha nem hitt volna abban, hogy át tudja törni a nyolc-tizenkét pont közötti gátat és esetleg meg is szorongathatja a Besiktast. Bár Keller kétszer is parádézott védekezésben, Borisovnak voltak jó pillanatai támadásban, de mindez nem állt össze egésszé. Vojvoda dobott a végén egy bravúr-triplát, azzal lett 76-67, ez is lett a vége.

Yagizer Hamdi Ulug: Büszke vagyok a csapatomra, amely végig kontrollálta a meccs tempóját, sok tiszta dobóhelyzetet dolgozott ki, és viszontláttam a srácoktól azt, amit gyakorolunk. A védekezésünk remek volt, ez volt a kulcs.

Pór Péter: Jó meccset játszottunk egy igen erős Besiktas ellen, amely többször elhúzott és nagy előnybe került, de mindig visszakapaszkodtunk. Az előző napokhoz képest előreléptünk, ám sajnos a huszonkét eladott labda sok, ráadásul ezek zömét a törökök megbüntették.