A spanyolok egyetlen pillanatig sem engedték ki a kezükből az irányítást
Európa Kupa, 2. csoportkör - 2. forduló

CAI Zaragoza - Szolnoki Olaj KK 88-60 (27-11, 26-16, 19-16, 16-17)

Zaragoza - Pabellón Príncipe Felipe, 4783 néző.
Játékvezetők: Recep Ankarali (TUR), Petar Obradovic (BIH), Aleksandar Glisic (SRB).

ZARAGOZA: Bellas, Sastre 7/6, Tomas 7, Norel 12, Fotu 20.
Csere: Linhart 4, Henry 6/6, Garcia, Benzing 5/3, Swing 4, Kravtsov 12, Jelovac 11/3.
Edző: Andreu Casadevall.

SZOLNOK: Burrell 13/3, Kovács P, Vojvoda 6, Milosevic 20, Keller.
Csere: Wittmann 5/3, Borisov 11/9, Jones 5, Gregory.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 2-0, 2.p.: 2-2, 3.p.: 9-4, 4.p.: 9-7, 5.p.: 11-9, 8.p.: 22-9, 9.p.: 22-11, 10.p.: 27-11, 11.p.: 27-14, 14.p.: 34-14, 15.p.: 38-21, 17.p.: 44-21, 19.p.: 44-25, 20.p.: 53-27, 24.p.: 57-33, 25.p.: 62-33, 27.p.: 70-38, 30.p.: 72-43, 32.p.: 76-43, 34.p.: 80-53, 38.p.: 86-53, 39.p.: 88-58.
Kipontozódott: Keller (32.p.)

A CAI Zaragoza a 68. a legfrissebb európai top 100-as listán, az Olaj pedig a 95. Ám egyáltalán nem érkezett teljesen esélytelenül Aragoniába a szolnoki csapat, hiszen a Zaragoza igen mély gödörben van mostanság. A szurkolói által Vörös Áradásnak nevezett csapat csak a tizennegyedik a spanyol bajnokságban.

A Sassari elleni mérkőzéshez képest enerváltan kezdett az Olaj, és bár a spanyolok sem csináltak nagy bravúrokat, mégis jóval gördülékenyebben játszottak. Magas szerkezetüknek köszönhetően rengeteg támadólepattanóhoz jutottak, miközben Kravtsov, Norel és mindenekelőtt Fotu nagyon élt a festékben. Sőt, rájuk egyáltalán nem jellemző módon a triplákat is egészen jól dobták a spanyolok. 17-9-nél Pór Péter időt kért, ám az időkérés után zsinórban öt újabb pontot kaptunk. Centereinket nem tudtuk megjátszani, eladott labdákban viszont bővelkedtünk, ritka tiszta dobóhelyzeteink többségét pedig elhibáztuk. Kravtsov zsákolásával már 27-11-re vezetett a hazai csapat. Egyáltalán nem állt jól a szénánk.

Borisov dobott két pontot, majd begyűjtött két személyi hibát pillanatok alatt, le is kellett cserélni. A Zaragoza is bele-belehibázott a támadójátékába, védekezése viszont az addigiaknál is feszesebb lett. Henry csengetett megint a messzeségből, meg is lett a közte húsz. Wittmann Krisztián szerencsére megszerezte az első szolnoki triplát - nyolc kísérlet kellett hozzá. 44-21-nél újabb szolnoki időkérés következett a menteni a menthetőt elv alapján. Ám ez sem tudta jó irányba terelni a játékunkat. Jelovac is bevágott egy triplát, majd a negyed végén Sastre is. Kétszer tíz perc alatt jutottunk annyi pontig, amennyit a hazaiak dobtak tíz perc alatt. Az egy félidő alatt bekapott 53 pedig mindent ígért a folytatásra, csak szoros meccset nem. Minden fontos játékelemben jobban teljesített a Zaragoza.

A nagyszünet után sem állt be javulás az Olaj játékában, sőt a harmadik negyed közepén gyakorlatilag szétesett a csapat, Burrell kétszer is eladta a labdát a félpályánál. Dobásbiztonságról továbbra sem beszélhettünk, egyre kínosabb volt a helyzet. 62-33-nál kinézett egy komolyabb zakó is. Fotu továbbra is tarthatatlan volt a palánkunk alatt. Egyre inkább hitehagyott lett az Olaj. Burrell pontjaival még úgy ahogy tartotta a lelket a csapatban, de a társak mozgatása, helyzetbe hozása nem nagyon ment neki. 72-43-mal ért véget a harmadik negyed.

Keller kipontozódott a negyedik játékrész elején, ám már ennek sem lehetett túl sok gyakorlati jelentőséget tulajdonítani. A hátralévő időt amúgy kötelességtudatból játszották le a csapatok. Az egymás elleni eredmények, illetve az esetleges körbeverések miatt egyáltalán nem volt mindegy, hogy milyen arányú vereséget szenved az Olaj, ám nem tudtunk közelebb férkőzni. Milosevic minden maradék indulatát beleadta a mérkőzés utolsó zsákolásába, így legalább a hatvan pontot elértük.

A Zaragoza végig koncentráltan, jobban, energikusabban játszott, az Olajnak pedig epizódszerep is alig jutott a Fülöp Herceg Arénában.