Magabiztos hazai győzelem Szentpéterváron

Zenit St Petersburg - Szolnoki Olaj KK 89-64 (24-10, 21-21, 25-11, 19-22)

Játékvezetők: Arnis Ozols (LAT), Tomislav Vovk (CRO), Zdravko Rutesic (MNE).

ST PETERSBURG: Vikhrov 6/6, Toolson 28/15, Antipov 9/3, Timma 9/6, Pushkov 8.
Csere: Landry 8, Valiev 4, Golovin 8/6, Dowdell 2, Karpukhin 3/3, Motovilov 2, Desyatnikov 2.
Vezetőedző: Vasily Karasev.

SZOLNOK: Craft 9, Vojvoda 12/3, Borisov 12, Milosevic 9/3, Keller 3.
Csere: Natyazhko 7, Lypovyy 2, Wittmann 4, Gregory 4, Kovács P., Somogyi 2.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 3.p.: 9-2, 5.p.: 11-6, 9.p.: 20-6, 10.p.: 24-10, 12.p.: 28-14, 13.p.: 28-17, 16.p.: 32-23, 19.p.: 42-27, 20.p.: 45-31, 21.p.: 45-33, 23.p.: 53-33, 24.p.: 53-35, 27.p.: 64-35, 29.p.: 70-40, 30.p.: 70-42, 33.p.: 75-42, 35.p.: 80-46, 36.p.: 80-52, 38.p.: 86-56.

Jó formában játszott az utóbbi hetekben a honi bajnoki címvédő Szolnoki Olaj KK csapata. A halovány szezonkezdet után talpra álltak a piros-feketék, a magyar bajnoki derbik mellett zsinórban három Európa Kupa mérkőzésükön is nyertek, ezzel megmaradt az esélyük a továbbjutásra az E betűjelű csoportból.

A múlt heti litván Vilnius elleni, idegenbeli sikert követően, a Tiszaligetben is győztes Zenit Szentpétervár otthonában léptek pályára Vojvoda Dávidék. Az orosz alakulat mostani formájáról félelmetes hírek érkeztek, hiszen az eddigi csoportmérkőzések során csupán egyetlen vereségük van hat győzelem mellett, amivel az élen állnak. A VTB Ligában is jól szerepelnek, nyolcból hét győzelmet szereztek az elmúlt időszakban.

A Zenit igazolta klasszisát az esti mérkőzésen, míg az Olaj a vártnál gyengébben teljesített. A szolnoki csapat játékosainak vállát nem nyomta különösebb teher: egyrészt itt nem ők voltak az esélyesek, másrészt közben a Vilnius 109-92-re kikapott az oroszországi Szaratovban, így biztos volt, hogy nem kerül a Pór Péter tanítványai elé a csoportban.

Sajnos az orosz csapat végig uralta a mérkőzést, volt olyan hogy 30 ponttal is vezettek. A végeredmény 89-64 lett a Zenit Szentpétervár javára.

Ha az Olaj jövő szerdán a Tiszaligetben legyőzi a török Besiktast, akkor továbbjut a csoportból.

Vasily Karasev: A CSZKA elleni súlyos vereség után egyértelműen az volt a célunk, hogy bebizonyítsuk, jó csapat vagyunk. Ezt a srácok is megértették és jól reagáltak, mert arra kértem őket, pörgős tempóban, sok passzal játsszunk. Az első negyedben még akadtak hibáink, de a harmadik fantasztikus volt, akkor dőlt el a meccs.

Pór Péter: Gyengén védekeztünk és az első negyedben hagytuk a Zenitet jó ritmusba kerülni. Puhányak voltunk az egész meccsen, az agresszivitásunk meg sem közelítette azt a szintet, amelyet az előző három találkozón nyújtottunk. Sajnos támadásban is sokat rontottunk, nem tudtuk megnehezíteni a jól játszó oroszok dolgát.