Vereséggel búcsúzott az Olaj az Európa Kupától

2016. 02. 10.

Európa Kupa, 2. csoportkör - 6. forduló

Szolnoki Olaj KK - CAI Zaragoza 70-80 (26-17, 11-20, 20-26, 13-17)

Szolnok, 1280 néző.
Játékvezetők: Aare Halliko (EST), Petar Obradovic (BIH), Josip Radojkovic (CRO).

SZOLNOK: Wittmann 9/3, Vojvoda 20/9, Kovács P. 3/3, Milosevic 17, Gregory 4.
Csere: Vrbanc 10/3, Keller, Borisov 5/3, Jones 2.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

ZARAGOZA: Bellas 9/6, Sastre 5/3, Fotu 5, Tomas 9/3, Norel 9.
Csere: Kravcov 15, Benzing 3/3, Linhart, Jelovac 21/15, Henry 2, Swing 2.
Edző: Andreu Casadevall.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 5-0, 3.p.: 7-1, 5.p.: 14-3, 7.p.: 18-6, 9.p.: 21-11, 10.p.: 26-17, 12.p.: 28-20, 16.p.: 28-29, 20.p.: 37-37, 21.p.: 39-37, 23.p.: 39-43, 24.p.: 41-49, 26.p.: 45-51, 27.p.: 50-51, 28.p.: 50-58, 30.p.: 57-63, 34.p.: 57-69, 35.p.: 60-71, 36.p.: 65-71, 38.p.: 65-77.

Jól kezdtek a vendéglátók, ahogy azt edzőjük, Pór Péter kérte tőlük. Wittmann tripláját Milosevic egy duplával fejelte meg. Nemcsak rohant az első számú irányítója, Burrell nélkül felálló Olaj az elején, hanem pontokat is dobott a továbbjutásért élet-halál harcot vívó spanyol csapat legnagyobb ámulatára. A 4. percben Gregory kapitális zsákolása után 14-3-as állásnál nemcsak a hazai tábor, hanem spanyol edző is talpra ugrott, és magához rendelte fiait. A folytatásban sem változott a játék képe, az Olaj akarata érvényesült. Vrbanc a dudaszónál eldobott középtávolijával 26-17 lett az első negyed vége.

A második tíz perc elején csak két pontot dobott az Olaj, míg a Zaragoza hetet. Most Pór Péter rendelte magához tanítványait. A hazaiak megálltak a Zaragoza pedig szerb Jelovac második trojkájával átvette a vezetést, 28-29. Pór-mester visszaküldte a három hibával a padon ülő Vojvodát. A közönség pedig finoman szólva sem zárta szívébe a bíró triót, amely kilencedik perc elején fújta a negyedben az első faultot a vendégek ellen. Közben egymás nyomában loholtak a felek, a félidő vége 37-37-re végződött.

A térfélcserét követően a spanyolok kaptak jobban lábra Bellas pontjaival 49-41-re léptek meg. Pór Péter azonnal kikérte idejét, jól tette mert csapata Vojvoda és Wittmann találataival 50-51-re zárkózott fel. A vendégek azonban pontosabban játszottak, mint az Olaj, a negyed végén 63-57-re vezettek.

A záró felvonás elején lecsorogtak a gyűrűről a hazai dobások, míg a Zaragoza ziccerig játszva támadásait tíz pontos előnyt szerzett, 57-67. Nem adta fel az Olaj, célba ért Wittmann duplája és Borisov trojkája is, a hazai tábor nagy biztatásba kezdett. Az aragóniai együttes azonban az orosz Kratsov és a szerb Jelovac pontjaival megtartotta előnyét. Sőt a végjátékban be is biztosította győzelmét.

Az Olaj-tábor a vereség ellenére is vastapssal köszönte meg az övéi nemzetközi kupaszereplését.

Pór Péter: Számunkra ez volt az Európa-kupa utolsó meccse, harcoltunk, küzdöttünk, s megnehezítettük a vendégek dolgát. A második félidőben a Zaragoza keményen, agresszívan védekezett, s nem engedte, hogy szorossá váljon a végjáték. Ezen és további három találkozón pariban voltunk ellenfelünkkel, és külön öröm, hogy az olasz bajnok Sassarit sikerült legyőznünk.

Andreu Casadevall: Az első félidőben Milosevics és Vojvoda egy-egyezéseit nem tudtuk levédeni, és a hazai triplák is rendre pontosak voltak. A második húsz percben jobban védekeztünk, és szereztünk könnyű kosarakat is, a végére a Szolnok elfáradt a nyomás alatt. Nagyon örülünk, hogy továbbjutottunk, de még a spanyol bajnokságban is sok a teendőnk.