Visszavágott a Sassari

2016. 02. 03.

Pór Péter: Úgy érzem, több volt ebben a mérkőzésben...
Európa Kupa, 2. csoportkör - 5. forduló

Dinamo Banco di Sardegna Sassari - Szolnoki Olaj KK 90-74 (24-13, 18-23, 19-20, 29-18)

Sassari - PalaSerradimigni, 3204 néző.
Játékvezetők: Antonio Conde (ESP), Joseph Bissang (FRA), Gentian Cici (ALB).

SASSARI: Logan 21/15, Stipcevic 8/6, Mitchell 10/3, Alexander 19, Varnado 16.
Csere: Petway 12/3, Devecchi 3/3, Sacchetti, Formenti 1.
Edző: Marco Calvani.

SZOLNOK: Wittmann 4, Vojvoda 16/6, Kovács P. 5/3, Borisov 6, Gregory 2.
Csere: Keller 3, Burrell 23/9, Jones 6, Vrbanc 7/3, Somogyi 2.
Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-2, 5.p.: 9-2, 7.p.: 14-6, 9.p.: 22-11, 10.p.: 24-13, 13.p.: 27-21, 16.p.: 40-28, 19.p.: 40-36, 20.p.: 42-36, 23.p.: 44-42, 26.p.: 53-49, 27.p.: 55-50, 30.p.: 61-56, 32.p.: 69-56, 35.p.: 75-60, 38.p.: 80-70, 39.p.: 84-74.

Mielőtt belevágnánk a Sassari-Olaj meccsbe, szánjunk néhány mondatot a két csapat keretére. A szolnokiaktól igazoltan hiányzott Strahinja Milosevic. Ez eddig követhető és tiszta, a szerb játékos lábsérülése nem jött rendbe, holott bizakodásra adott okot, hogy a Paks elleni rangadón tudta vállalni a játékot.

Az olasz csapatból, a januári, szolnoki meccsén 18 pontot szerzett Marquez Haynes az EuroLiga-szereplő Panathinaikoszba szerződött. Haynes még játszott a vasárnapi, Brindisivel szemben 88-82-re elvesztett meccsen, majd Athénba távozott. Az ő kifejezett pótlására leigazolták a kínai bajnokságban 32,5 pontot átlagoló nigériai-amerikai Josh Akognont, de a Szolnok ellen még nem lehetett benevezni. A tavaly bajnokságot nyert Sassari tagja volt a 211 centiméteres kameruni center, Kenny Kadji, aki ezt a szezont a Brindisinél kezdte, ám hétfőn már a Sassarinál jelentkezett edzésre. A két csapat vasárnapi mérkőzésén már nem játszott a győztes csapatban. A kezdés előtti órákban még az ő bevetésére sem lehetett mérget venni. Az egyetlen - ebből a szempontból - tiszta ügy Tony Mitchellé, aki a tavalyi olasz bajnokság pontkirálya és MVP-je (legértékesebb játékosa) lett. A Dolomiti Trento bedobójaként 20,1 pontos átlagot. A most folyó szezont az orosz Krasny Oktyabr-nál kezdte, majd a spanyol Estudiantesnél folytatta, a Sassari a harmadik klubja, mivel január nyolcadikán kanyarította a nevét a szerződésére. A három új fiú közül csak Mitchell került be a keretbe.

Alacsony szerkezettel kezdett az Olaj, a mozgékonyabb ötössel akarta Pór Péter elejét venni a várható Sassari-rohamoknak. Kovács Péter szemfülességének köszönhettük az első kosarunkat, a kisebb sérülésből visszatérő Joe Alexander viszont hamar egyenlített. Két triplakísérlet is kimaradt a hazaiaknál. Mi két ziccert kihagytunk, Logan viszont nem hagyta parlagon a sajátját, ráadásul beállította idővel az irányzékot is. 14-6-nál Pór Péter kért időt. Az első negyed 13 szolnoki pontjából Burrell kilencet szerzett, az olaszoknál jobban megoszlott a pontszerzés, bár Logan ebben is első volt az egyenlők között.

Vrbanc hármassal kezdte a második negyedet, majd egy duplát is a helyére tett, de Logant nem tudta kivenni a játékból. Burrell továbbra is bátran vállalkozott, szerencsére továbbra is extrán dobott, az ő triplájával jöttünk fel 30-24-re. Logan azonban még nála is meredekebb dobásokat vállalt el, ugyancsak hatékonyan. A második negyed közepén már 17 pontnál járt. Ám Calvani lekapta a pályáról, ezt pedig kihasználta az Olaj és 40-28-ról kivágott egy 8-0-s rohamot a szolnoki csapat. És bár a negyed utolsó kosara a hazaiaké lett, de a hatpontos hátrányt tekintve egyáltalán nem álltunk rosszul. Vojvoda természetesen megkapta most is a mellé kirendelt testőrt, nem is nagyon ment neki a dobás.

Gregory a földön fekve adott gólpasszt Vojvodának a harmadik negyed első szolnoki támadásában, már csak négy pont volt a hátrányunk. És ugyan megtört Vojvoda triplaátka, de a kosár érvénytelen volt, éppen Gregory szabálytalan zárása miatt. Loganék erőltették továbbra is a távoli dobásokat, ám ezek hatékonysága már köszönő viszonyban sem volt az első félidei parádés mutatóval. A lepattanókat a szolnoki légelhárítás szerezte meg, támadásainkat pedig pontosan fejeztük be, nem tudott négy pontnál nagyobb előnyre szert tenni az olasz bajnok. Vojvoda érvényes triplát is szerzett, a második csoportkörben az elsőt. Burrell volt túlságosan is szigorú Formentivel szemben, szerencsére a szolnoki játékos megúszta a sportszerűtlen hibát. Támadásban viszont túlvállalta magát, az addigi szoros állásról 61-52-re lépett el a Sassari, az öncélúvá váló Burrellt Wittmann váltotta. Gregory zsákolása után még egy büntetőt is dobhatott, ám az kimaradt, de így is csak öt pont volt a hátrányunk harminc percet követően.

Hamar visszatette a tízpontos különbséget a Sassari a negyedik negyed elején. Másfél perc alatt kilenc pontot szerzett, az Olaj egyet sem. Petway ugrasztotta talpra a teltházas csarnokot egy zsákolással, miután az addigi legnagyobb különbség, tizenöt pont került a táblára. Burrell kiosztásából Vojvoda szerzett triplát, mindkét mozdulatsorból hiányt szenvedtünk mostanában… 80-70-re visszajött az Olaj, Calvani természetesen azonnal időt is kért. Elfogyott az Olaj-erő, ám ahogy a Galatasaray elleni hazai meccsen, úgy most is, amíg volt üzemanyag a tankban, addig tisztességesen tolta saját szekerét a csapat.

A szardíniai vereséggel biztossá vált, hogy az Olaj nem jut a nyolcaddöntőbe. De inkább arra érdemes emlékezni akár évek múlva is, hogy micsoda meccseken, micsoda csapatokat győzött le a magyar bajnok.

Marco Calvani: A csapat kitűnően reagált a kéréseimre, minden egyes tagja jól játszott ezen a mérkőzésen, de ki kell emelnem David Logant és Joe Alexandert. Logan fantasztikusan védekezett és az első félidőben szenzációsan dobott. Elégedett vagyok, hiszen versenyben maradtunk a továbbjutásért.

Pór Péter: Harminc percig pariban voltunk az olaszokkal, úgy érzem, több volt ebben a mérkőzésben, annak ellenére, hogy közte tizenhat lett a vége. Kevesebb megingással és eladott labdával szorosabb lehetett volna a találkozó. Sajnos az olaszok kíméletlenül kihasználták a hibáinkat.