Csenddel kezdődött a szolnoki csapat első hazai felsőházi mérkőzése

Szolnoki Olaj KK - KTE-Duna Aszfalt 88-77 (27-13, 23-20, 20-20, 18-24)

Játékvezetők: Cziffra Csaba, Pálla Zoltán, Boros Tamás.

SZOLNOK: Perry 13/9, Vojvoda 4, Rudner 6/6, Ford 12/9, Andric 14.
Csere: Browning 5/3, Tóth Á. 13, Milosevic 14/6, Kovács 7/3, Tóth Z., Polyák.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

KECSKEMÉT: Pongó 13/9, Thompson 18/3, Djerasimovic 5, Dramicanin 5/3, Karahodzic 5.
Csere: Wittmann 11/9, Molnár M. 9/3, Horváth 8/6, Molnár D. 3/3.
Vezetőedző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása: 4.p.: 12-5, 8.p.: 22-7, 14.p.: 33-18, 18.p.: 44-29, 25.p.: 60-40, 29.p.: 66-53, 35.p.: 81-71, 38.p.: 81-77.
Kipontozódott: Karahodzic (38.p.).
Kiállítva: Dramicanin (10.p.).

Németh Egon emlékére némult el egy percre a csarnok. Ő volt a szurkolói csoport alapítója, nélküle nemigen kezdődött el Olaj-meccs.

Némi meglepetésre a kezdőcsapatban kapott helyet Rudner Gábor, és ha már ott volt, nem töltötte tétlenül az időt, azonmód bevágott egy triplát a sarokból. Igaz - ez a fiatal magyar kosarasok átka - nagyon rövid idő alatt ráfújtak két személyi hibát is, így hamar a kispadon találta magát. Andric hol Karahodzic-csal, hol pedig az őt váltó Molnárral melózott a palánkok alatt, amelyet az Olaj centere nyert, hiszen akcióból, büntetőkből is eredményes tudott lenni, kilenc pontot szerzett alig öt perc alatt. A KTE „kecskemétesen” játszott: semmi fölösleges kockázat, semmi egyénieskedés, a begyakorolt sémák végrehajtása. A túlzott tervszerűség mégsem volt kifizetődő, hiszen a hetedik percben Milosevic szerzett egy támadólepattanót, majd a visszatett labdájával 21-6 állt az eredményjelzőn. Tóth Zoltán is pályára került már a mérkőzés korai szakaszában. De nem ez okozta az első tüzet a csarnokban. Hanem az, hogy Rastko Dramicanin az utolsó percben már a második sportszerűtlenjét kapta, így pedig kiállították. Ezen persze a kecskeméti kispad sértődött meg. A KTE nem a megállíthatatlan támadójáték megtestesülése, ennek ellenére 13 ponton tartani ugyancsak dicséretes dolog. Arról nem is beszélve, hogy a védekezését is sikerült kilyukasztani, hiszen 27 pontot nem szokott a Kecskemét kapni egy negyed alatt.

A második negyedre Rudner triplával tért vissza, aztán rögtön megkapta harmadik faultját is, így ezúttal sem tölthetett sok időt a pályán. A különbség ezzel együtt is beállt a 15 pont környéki tartományba, majd egy Tóth Zoltán - Tóth Ádám együttműködés végén húsz lett közte. 44-24. Innen viszont hét pontot dobtak zsinórban a vendégek, vagyis a negyed vége az övék lett. Ezért viszont komoly árat fizettek, hiszen Karahodzic megkapta harmadik faultját is még a nagyszünet előtt. Igaz, Milosevic már korábban megkapta a maga hármasát. Browning középtávolija jelentette a félidő utolsó, pontjait, 50-33.

A harmadik negyedre is változtatott Dragan Aleksic, küzdőtérre rendelte Polyák Lászlót. Milosevic egy hármassal nyitott, de Wittmann ugyanilyen értékű kosárral válaszolt, erre pedig Perry felelt hasonlóképpen. Andric zsákolásával húsz pontos lett a különbség, 58-36. Innen viszont a KTE mozdult el jobban, hiszen 64-50-nél szolnoki időkérés következett. A különbség ezt követően sem nőtt, de továbbra is biztos maradt. Perry félpályás labdaszerzés után zsákolt egy embereset, ezzel ért véget a harmadik negyed. 70-53.

A negyedik negyed elején megint ott tátongott a húszpontos szakadék a csapatok között, a kecskemétiek kezébe kétszer is beleégett a labda - nem tudtak dobóhelyzetig jutni 24 másodperc alatt. A vendégek jobbára a külső dobásokra építettek. Az Olaj pedig tartotta a biztos különbséget. Ameddig tartotta. Ugyanis 81-71-nél megint hazai időkérés következett. Az eladott labdáinknak köszönhetően és a beeső kecskeméti triplák miatt lett váratlanul szoros a meccs a hajrára. Milosevic egy elvesztett labda után feltűnően nagy mozdulattal kapott Pongó után, sportszerűtlent kapott érte. 81-75-ről indult az utolsó három perc, Thompson tizennyolcadik pontjával pedig már csak négy pont volt az előny. Karahodzic kipontozódott, Perry gólra váltott egy akciót, hattal mentünk másfél perccel a vége előtt. Milosevic triplája pedig alighanem elvarrta a többször is összekuszálódó szálakat. 86-77-nél kezdődött az utolsó perc. Tóth Ádám közelije fért bele még az időbe. Úgy és olyan meccset nyert az Olaj, ahogy és amilyet a Kecskemét ellen általában játszanak a csapatok. Nem szép, nem látványos, nem gördülős, de mégis győzelem.

Dragan Aleksic: Nehéz sorozat közepette vagyunk, és ezért megpróbáltuk elosztani a játékperceket, és mindenki kapott lehetőséget a kosárlabdára. A végén sajnos lelassult a játékunk, de sikerült legyőznünk a jól játszó Kecskemétet, így nyugodtan készülhetünk a Fehérvár elleni szerdai rangadóra.

Forray Gábor: Megérdemelten nyert a szolnoki csapat. A mi együttesünk két kezdő játékosunk elvesztése után is talpra állt, mindent bizonyítva, hogy van tartása, épp ezért büszke vagyok rájuk. A végén pedig megnehezítettük a Szolnok dolgát.
Magabiztos Olaj-győzelem Pakson 2019. 02. 02.
NYOLCADSZOR MAGYAR BAJNOK AZ OLAJ! 2018. 06. 18.