Az utóbbi öt szezon során negyedik alkalommal lett bajnoki aranyérmes a Szolnok
NB I. "A", Play-Off, Döntő - 4. mérkőzés

Falco-Vulcano Energia KC - Szolnoki Olaj KK 81-83 (26-21, 19-19, 16-20, 20-23)

Játékvezetők: Papp Péter, Benczur Tamás, Tőzsér Dénes.

SZOMBATHELY: Norfleet 9/3, Perl 6, Govens 26/3, Borisov 25/15, Taylor 8.
Vezetőedző: Srecko Sekulovic. Edző: Milos Konakov.

SZOLNOK: KENDRICK PERRY 20/6, VOJVODA DÁVID 6, QUINCY FORD 11/3, STRAHINJA MILOSEVIC 14/6, LUKSA ANDRIC 12/3.
Csere: STEVEN BROWNING 12/3, TÓTH ÁDÁM 4, KOVÁCS PÉTER 4.
Vezetőedző: DRAGAN ALEKSIC. Edzők: JAKAB MÁTÉ és SZARVAS GÁBOR.

Az eredmény alakulása: 1.p.: 0-3, 2.p.: 3-5, 4.p.. 9-10, 7.p.: 18-13, 10.p.: 26-21, 11.p.: 28-21, 12.p.: 30-23, 15.p.: 30-31, 18.p.: 35-35, 20.p.: 45-40, 24.p.: 49-51, 26.p.: 53-53, 29.p.: 59-60, 30.p.: 61-60, 34.p.: 67-67, 36.p.: 71-69, 38.p.: 73-74, 39.p.: 76-76.
Kipontozódott: Andric (37.p.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 az Olaj javára.

Tayloré volt az első rádobás, ráadásul tripla, de kimaradt. Strahinja Milosevic Govensre vigyázott, Vojvoda Dávidra jutott Perl, Quincy Ford pedig Borisovot igyekezett tartani. A negyedik perc elején Gonevs duplájával 7-5-re vezetett a Falco. Strahinja Milosevic azonnal egyenlített, de Luksa Andric megkapta második személyi hibáját három és fél perc után. Ekkor jártunk öt csapatfaultnál, a Falco nullánál. Quincy Ford dobott be egy trojkát, megint nálunk volt az előny 12-13. Taylor visszapöcizett lepattanójával viszont már három volt a szombathelyiek előnye. Govens is bedobott két büntetőt, 6-0-ás szakaszt csináltak a hazaiak, ezt Ford palánk alatti duplája zárta le. Norfleet nagyon távolijával már hat pont volt közte, 21-15. A negyed végéig lényegében nem is csökkent a különbség. 26-21.

Strahinja Milosevic megkapta a harmadik személyi hibáját a második negyed elején. Vojvoda Dávid is megszerezte első kosarát, Luksa Andric szerelése után iramodott egyedül a gyűrűre. Majd újabb jó védekezés, Quincy Ford dupla, mínusz egyre jöttünk föl, 30-29. Jött is a szombathelyi időkérés. Hiába. Quincy Ford szedte el Tóth Norberttől a labdát, a szombathelyi játékos gyakorlatilag a saját lábára vezette és zsákolt. 3:43-mal a vége előtt 35-33-nál Dragan Aleksic tartott eligazítást, Steven Browning 2+1-esével vezettünk újra. Időközben Norfleet is háromfaultos lett. Borisov viszont már 14 pontnál tartott, a Falco pedig 40-36-ra vezetett. Két Tóth (Norbert és Ádám) akadt össze egy-egy sportszerűtlen erejéig, Borisov viszont fékezhetetlen volt, megszerezte tizenkilencedik pontját is, ötpontos hátrányban voltunk a negyed utolsó fél percében. Nem férkőztünk közelebb, a nagyszünetben 45-40-re vezetett a Falco.

Minden fontosabb mutató kiegyenlített volt a félidőben, talán a triplákat dobtuk hajszállal gyengébben, mint a hazaiak. Viszont lepattanóból hárommal többet szedtünk. A Falco tizenöt büntetőből bedobott tizenkettőt, mi hétből hetet.

Kendrick Perry nyitotta a harmadik negyed tűzijátékát, öt pontjával gyorsan kiegyenlítettünk. Luksa Andric közelije pedig már a vezetést jelentette. Kánonban hibáztak a csapatok támadásban, emiatt nem tudtunk ellépni, illetve ennek köszönhetően nem tudott a Falco egyenlíteni jó darabig. Kettő perccel a negyed vége előtt 56-58 állt a táblán, majd Govens ugrasztotta talpra a hazai szurkolókat, 59-58. Steven Browning szorgoskodta össze tizenkettedik pontját, de még így sem nekünk állt a zászló, mivel Govens mindkét büntetőjét bedobta, 61-60. Az első negyedet öt ponttal elvesztettük, a másodikat x-re hoztuk, a harmadikat néggyel megnyertük.

Strahinja Milosevic addig-addig dolgozott Perl Zoltánon, míg a szombathelyi kilencesre sportszerűtlent nem fújtak. Mindkét büntető bement, az azt követő támadásban viszont elvesztettük a labdát, 61-62. Hol a Falco, hol mi vezettünk egyetlen ponttal, Luksa Andric és Strahinja Milosevic is négy-négy faultnál járt. Tóth Ádám első kosarával egyenlítettünk 67-67-re. Az utolsó öt percet Govens duplája vezette föl, válaszul Steven Browning mindkét büntetője kimaradt. Strahinja Milosevic viszont éppen büntetőkből kiegyenlített. Négy perccel a vége előtt kettővel vezetett a Falco, Luksa Andric támadóhibával kipontozódik. Strahinja Milosevic bedob egy triplát, eggyel vezetünk, 2:34 a végéig. Govens két büntetőjével egy oda. Kendrick Perry ziccerével egy ide.

1:09 a végéig, miénk a labda. Tóth Ádám dobhat két büntetőt 0:42-nél. Kell mindkettő! Az első jó! A második is! Govens betör, gól jó plusz büntető. Időkérés az őrületes hangzavarban. A bónusz büntető is a helyén. Utolsó támadás! Kendrick Perry elindul és bedobja!!!

Öt másodperc a végéig. 79-80-nál Sekulovic kér időt. Govens bedobja, 81-80, mennyekben a Falco-tábor.

1,8 másodperccel a mérkőzés befejezése előtt szolnoki időkérés. Strahinja Milosevic bedobását követően, Kendrick Perry utolsó másodperces triplájával, nyolcadik alkalommal Magyar Bajnok a Szolnoki Olaj KK!

Srecko Sekulovic: Elismerésem a Szolnoknak és saját csapatomnak is. Fantasztikus szezonunk volt, azt gondolom, ha túljutunk a csalódáson, akkor örülni is tudunk majd a két ezüstéremnek. Szerencséje is volt ezen a meccsen az Olajnak, de az egész idényben mutatott teljesítménye alapján megérdemelten győzött.

Dragan Aleksic: Ahogy az idény során végig, most is csapatként küzdöttünk és akkor sem adtuk fel, amikor már reménytelen helyzetben voltunk. Kellett némi szerencse ehhez a győzelemhez, de összességében azt hiszem, hogy megdolgoztunk a két aranyért.
Magabiztos Olaj-győzelem Pakson 2019. 02. 02.
Olaj-győzelem esetén bajnokavatás lesz! 2018. 06. 17.