Az utolsó negyedben leiskolázta ellenfelét a szolnoki csapat

Szolnoki Olaj KK - Pécsi VSK-VEOLIA 104-75 (22-19, 21-21, 27-20, 34-15)

Játékvezetők: Benczur Tamás, Pálla Zoltán, Kulcsár Tibor.

SZOLNOK: Vojvoda 20/9, Airington 5/3, Benke 18/12, Milosevic 13, Tóth 10.
Csere: Andric 5, Rowsey 18/12, Kovács 4, Murphy 11/3.
Vezetőedző: Dragan Aleksic. Edzők: Jakab Máté és Szarvas Gábor.

PÉCS: Simon 7/3, Taylor 11/3, Ciric 12/3, Budimir 19/6, Horti 2.
Csere: Pongó, Keszar 13/6, Demeter 11/9.
Vezetődző: Csirke Ferenc.

Az eredmény alakulása: 2.p.: 7-0, 5.p.: 10-9, 9.p.: 20-19, 10.p.: 22-19, 14.p.: 26-25, 17.p.: 34-27, 20.p.: 43-40, 23.p.: 52-42, 25.p.: 56-46, 27.p.: 58-55, 30.p.: 70-60, 32.p.: 77-62, 36.p.: 90-65, 39.p.: 98-71.

Késve érkezett meg a Pécs a mérkőzésbe, hiszen nagyon hamar 7-0-ra vezetett az Olaj, viszont majdnem ugyanilyen hamar 10-9 lett az állás. Hogy kisvártatva megint a leheletnyinél nagyobb legyen a hazai fór. Viszont Demeter jókor helyezett el egy triplát és a Kesar is bedobott egyet messziről, így csak három pont volt az előny tíz perc után.

Ami nem nőtt a félidőre sem. A második negyed közepén − képzavar következik! − repkedtek a sapkák mindkét oldalon: Andric egy támadáson belül kétszer is így szerelte Hortit, a túloldalon pedig Taylor osztott ki fejfedőt. Látványos jelenetek voltak, szó se róla. Viszont volt másfél-két perc, ami inkább a gerilla-kosárlabdára emlékeztetett. Pedig sem Aleksic, sem pedig Csirke mester nem barátja a fejetlenségnek. Ennek természetesen hangot is adtak időkérések során, mint ahogy nyilván a nagyszünetben az öltözőben is.

A harmadik negyedbe nagyon beleállt az Olaj, viszonylag gyorsan +10 lett a különbség. Rowsey négy elhibázott triplakísérlet után az ötödiket már bedobta, onnantól nem is hibázott. 58-55-re így is feljöttek a vendégek, de ezen a ponton úgy látszott, hogy elfogy a kraft. A rotációs gondokkal is küszködő Pécs egyre fáradtabb volt. Ennek nem mond ellent az, hogy Demeter a tőle vártnál jóval jobb dobóteljesítménnyel jelentkezett. A félidei háromhoz még hét pontot tett hozzá az Olaj, 70-60-ról jöhetett a negyedik negyed.

Ami olykor-olykor már gálában manifesztálódott. Milosevic adott egy fül mögötti gólpasszt Tóth Ádámnak, Rowsey egy hát mögötti átadással hozta kihagyhatatlan helyzetbe Murphyt. Benke Szilárd is igen komoly meccset futott, minden adott volt egy tökéletes vasárnap estéhez. Három perccel a vége előtt hallatszott kristálytisztán a „Százat nekik!” kívánság. Ez is teljesült, Vojvoda Dávid triplájával lett meg a szurkolók akarata.

Dragan Aleksic: Jó csapat a Pécs, és nincs ekkora különbség a felek között. Azt terveztük, hogy erőnlétileg felülmúljuk a PVSK-t, és ez sikerült is. Elsősorban azért, mert agresszívan védekeztünk, és jól dobtunk. A zárónegyedben pedig mikor több mint tíz ponttal is vezettünk, megtört a pécsi csapat. Örülünk, hogy jó volt a hangulat, és a közönség nagyon sok energiát adott nekünk.

Csirke Ferenc: Az eredmény láttán egy kicsit fura, de ezúttal olajozottan működött a támadójátékunk. A zárónegyedben azonban hagytuk, hogy a szolnoki csapat szétdobjon bennünket, és ez nagyon bosszant. Változtatnunk kell néhány dolgon, igaz, nem állunk rosszul, jó pozícióban vagyunk a tabellán.
Magabiztos Olaj-győzelem a rangadón 2018. 12. 15.
Piros-feketék rangadója a Tiszaligetben 2018. 12. 14.